سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۴۳۷۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۲۳:۵۳

اخبار ضد و نقیض درباره بن‌سلمان/ولیعهد از لحظه حادثه «الخزامی» به دفتر خود نرفتگمانه‌زنی‌ها و خبرهای ضد و نقیض درباره سرنوشت محمد بن سلمان ولیعهد سعودی همچنان ادامه دارد و منابع رسمی هم از هرگونه شفا‌ف‌سازی در این زمینه طفره می‌روند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در این زمینه منابع مخالفان سعودی اعلام کردند محمد بن سلمان از هنگام بروز حادثه «الخزامی» به دفتر کار خود در کاخ سلطنتی نرفته است.

بر اساس گزارش صفحه موسوم به العهد الجدید، منابعی که در دربار آل سعود این خبر را نقل کرده‌اند، گفته‌اند دیداری که گفته می‌شود محمد بن سلمان با صالح الفوزان یکی از اعضای به اصطلاح علمای ارشد سعودی انجام داده مربوط به پیش از حادثه الخزامی بوده است.

اخبار ضد و نقیض درباره بن‌سلمان؛ ولیعهد از لحظه حادثه «الخزامی» به دفتر خود نرفته است

از سوی دیگر یک منبع مخالف تصویر اخیری که رئیس اداره ورزش سعودی منتشر و ادعا کرده مربوط به دیدار اعضای تیم ملی فوتبال عربستان با محمد بن سلمان بوده، زیر سئوال برده و گفته است این عکس جعلی و دست‌کاری شده است. وی در توجیه حرف‌های خود می‌گوید رسانه‌های سعودی می‌خواهند غیبت بن سلمان را توجیه کنند،‌اولا این عکس جعلی و ساختگی است، دوم اینکه آیا منطقی است که بن سلمان پشت سر همه بایستد؟ سوم اینکه همه به دوربین نگاه می‌کنند جز بن سلمان.

اخبار ضد و نقیض درباره بن‌سلمان؛ ولیعهد از لحظه حادثه «الخزامی» به دفتر خود نرفته است

برخی منابع هم از احتمال کشته شدن محمد بن سلمان خبر داده‌اند. آنها می‌گویند رسانه رسمی سعودی خبری از نشست شورای اقتصادی سعودی به ریاست بن سلمان منتشر کرده، اما نکته اینجاست که در رسانه‌های رسمی سعودی از جمله شبکه‌های تلویزیونی رژیم هیچ فیلمی درباره دیدارها و نشست‌های بن سلمان منتشر نشده است.

نکته دیگر اینکه معمولا در تمام دیدارهای پادشاهان سعودی، ولیعهد هم حاضر بوده است، اما در دیدار روز یکشنبه(ششم خرداد) ملک سلمان با برخی سفرای خارجی نکته قابل توجه غیبت بن سلمان است.

در روزهای گذشته غیبت یک ماهه بن سلمان ولیعهد عربستان به تیتر نخست بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است. بن سلمان پس از ماجرای تیراندازی در کاخ الخزامی در اول اردیبهشت ماه دیده نشده و همین مسئله شایعه زخمی شدن وی را تقویت می‌کند، مقامات سعودی تلاش می‌کنند با انتشار برخی تصاویر بدون تاریخ نگاه‌ها را از بن‌سلمان و سرنوشت وی منحرف کنند به طوری که مدیر دفتر ولیعهد سعودی در ابتدا یک تصویر از بن سلمان با برخی از مقامات منطقه‌ای منتشر کرد که البته بدون تاریخ بود.

پس از این خبر، خبرگزاری رسمی عربستان بدون پرداختن به اخبار منتشر شده درباره دلیل غیبت طولانی ولیعهد این کشور در انظار عموم، مدعی تماس تلفنی وی با صدراعظم اتریش شد. در ادامه خبرگزاری عربستان بامداد چهارشنبه با انتشار عکس‌هایی از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، نوشت، او در نشست شورای امور اقتصادی حضور داشته است.

به نظر می رسد که پس از فشارهای رسانه‌ای در مورد چرایی غیبت بن سلمان، دربار سعودی به دنبال انتشار اخباری مبنی بر زنده بودن وی است. البته در هیچ کدام از خبرهای منتشر شده در این مورد، فیلمی از بن سلمان منتشر نشده و تنها چند تصویر وجود دارد که می‌تواند برای هر زمانی باشد

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانپیامدهای راهبردی حمله موشکی ایران/ محمدعلی رفیعیآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراین مورد اصابت قرار گرفترئیس جمهور کجاست؟
آخرین اخبار

مشکل آمریکا با ایران سیاسی است نه هسته‌ای/ در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستمنسبت دادن «مشارکت‌ در پروژه ضدملی» به رییس‌جمهور اتهامی بزرگ استاصل انتخابات بر رقابت است/ محمود میرلوحیمشارکت و تصور عمومی از انتخابات/ حسین مرعشیتنوع سلایق، لازمه مشارکت بالا/ اشرف بروجردیهنوز فرصت ترمیم هست/ غلامرضا ظریفیانبنی‌صدر جنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکردفرشاد مومنی: برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینندناگفته‌های مهدی فخیم‌زاده از ‌سینمای قبل از انقلاب، ساخت سریال‌های مذهبی و شیوه ممنوع‌الکاری برخی بازیگران قبل از انقلابنشر اصادیق!/ سعید حجاریاناین تلویزیون عقب مانده ما نه زمان می فهمد نه مکان و نه حتی بویی از فرهنگ برده استآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استمجید انصاری: مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنندمسیح مهاجری: هرکس حد و اندازه خود را بفهمد و اندازه نگه دارد/ امام جمعه، حق صادر کردن حکم نداردواکنش حزب مجمع ایثارگران به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبانمردم را به سمت خارج از انقلاب هُل ندهیم/با ادامه این روند، مجلس بعدی از افراد آزاده خالی می‌شودفضای انتخابات را به فضای حذف چهره‌ها، تبدیل کرده‌اند/ سالی که نکوست از بهارش پیداستبرخی به فکر سقوط یا استعفا رئیس دولت هستند/ نظام حاکمیت دنبال سقوط دولت‌ها نیسترهبران ایران باید هراس افکنی را کنار بنهند و ایران را دوباره باعظمت کنند!تاجیک: مکانیزم ماشه، پایان برجام نیست/ کاری نکنیم اروپایی‌ها در اردوگاه ترامپ قرار بگیرند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved