سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۶۲۳۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۵/۲۱ ۱۲:۳۵

طیبه سیاوشی: استیضاح وزیر تعاون بر موجی از منافع استیضاح‌کنندگان سوار شدطیبه سیاوشی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه «زمان‌شناسی متقاضیان و حامیان استیضاح کار خود را کرد»، گفت: استیضاح وزیر تعاون بر موجی از منافع استیضاح کنندگان و حامیان آن سوار شد و این چنین به سرعت به سرانجام رسید.

طیبه سیاوشی، با بیان این مطلب اظهار داشت: استیضاح ربیعی روند قانونی خود را در مجلس طی نکرد و یکی از مهمترین دلایل اعتراضات نمایندگان و مخالفان استیضاح همین بود. اگر استیضاح روال قانونی را طی کرده بود در آغاز جلسه استیضاح با امتناع 11 نماینده متقاضی استیضاح روبرو نمی‌شدیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: اتفاق آغاز جلسه استیضاح نشان داد مجلس هنوز آماده نیست و بخشی از نمایندگان نمی‌دانستند به جریان افتادن استیضاحی که شاید در اولویت چندم استیضاح‌ها بود، از کجا آب می‌خورد.

وی ادامه داد: سوالم از استیضاح کنندگان و حامیان آنان این است که وقتی موضوع «فساد در دستگاه‌های اجرایی» مطرح می‌شود، آیا فقط در یک وزارتخانه فساد وجود دارد یا مجموعه‌ای از دستگاه‌های کشور چنین وضعیتی دارند؟ حال آیا این فساد قائم به فرد است که با رفتن یک فرد از یک وزارتخانه یا دستگاه حکومتی، فساد ریشه‌کن شود؟

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: جلسه استیضاح ربیعی توسط افرادی کلید خورد که نگاه کاملا سیاسی داشتند و توجه چندانی به محورهای ده‌گانه استیضاح نداشتند. 90 درصد استیضاح کنندگان برای ادعاها و اتهامات خود هیچ مدرکی ارائه نکردند و معلوم نیست که اصلا بتوانند ادعاها و اتهمات‌شان را اثبات کنند. بدتر این بود که به این نمایندگان فرصت طرح مجموعه‌ای از اتهامات و حرفهای غیرموثق و اثبات نشده داده شد و این برای نمایندگان مجلس شوک‌آور بود.

سیاوشی استیضاح وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موجب بهبود وضعیت اقتصادی کشور ندانست و افزود: با مجموعه رفتارها و سخنانی که در جلسه استیضاح ربیعی بیان شد، ذخیره اعتماد ملی به حاکمیت از بین رفت.

این عضو فراکسیون زنان مجلس زمان استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی را «نامناسب» دانست و افزود: یک خانم مستمری‌بگیر از بنده پرسید حالا که وزیر کار، بیکار شد چه کسی پاسخگوی هزاران زن سرپرست خانوار و بازنشسته از نظر حقوق و بیمه می‌شود؟ آیا نباید به جای این کار، اداره یا معاونتی در وزارت تعاون شکل می‌گرفت تا در شرایط تحریم حمایت‌های بیشتری از زنان بدسرپرست یا زنان سرپرست‌ خانوار می‌شد؟

وی ادامه داد: فشار تحریم‌های آمریکا، ضعیف‌تر شدن دهک‌های محروم جامعه و آسیب دیدن قشر وسیعی از مردم شرایطی را به وجود آورده که دنبال کردن هر استیضاح یا موردی که منجر به شکاف بیشتر بین دولت و مجلس شود، وضعیت اقتصادی را برای جامعه سخت‌تر می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس، برداشته شدن رای اعتماد مجلس از ربیعی را «قدرت‌نمایی» جریان‌های سیاسی منتقد دولت دانست و افزود: در حالی که منتقدان دولت و شخص ربیعی استیضاح را «قدرت‌نمایی مجلس» تلقی می‌کنند جمع دیگری از نمایندگان به هیچ وجه چنین نظری ندارند. بنده هم معتقد به برخورد عقلایی مجلس با مسئله استیضاح‌ وزرا هستم.

سیاوشی تاکید کرد: در مجموعه استیضاح‌هایی که در مجلس است، استیضاح ربیعی در اولویت نبود. برای ما و طراح استیضاح علی ربیعی جالب بود که چه شد استیضاح ربیعی قبل از استیضاح سایر وزرا به سرعت در دستور کار مجلس قرار گرفت؟ استیضاح وزیر تعاون بر موجی از منافع استیضاح کنندگان و حامیان آن سوار شد و این چنین به سرعت در مجلس به سرانجام رسید.

 

منبع: ایسنا

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نظام باید مخالفان خود را به رسمیت بشناسد/ باید به سمت انتخابات آزاد برویم تا اپوزیسیون هم بتواند در آن شرکت کندمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانپیشنهاد چشمگیر و وسوسه کننده تراکتور به برانکو/ پرفسور به تبریز می‌رود؟فرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شودمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهسوال از اصولگرایان تندروبا این سیاست‌های اقتصادی باید منتظر انفجارهای بزرگتر بودناگفته های جهانگیری از مبارزه با فساد؛ از پرونده زنجانی تا خانمی با هزار حساب بانکیطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته استمن زاده زمانِ خود هستم
آخرین اخبار

بجز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟/ اکبر ترکانموسوی لاری: اگر نامزدهای مان تایید نشوند ممکن است هیچ لیستی ارائه ندهیممردم، مجموعه مسئولان را عامل بدبختی و بینوایی خود می‌دانندمسئولیت نوشتن بیانیه ۷۷ نفره را می‌پذیرم/ احضار فعالان سیاسی و مدنی با شعار «به رسمیت شناختن حق اعتراض» سازگار نیستثبات را به بازار ارز باز می‌گردانیممردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند/ مقامات نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهندحامی وزیر ورزش بودم اما الان به دنبال استیضاح او هستیم/ سلطانی‌فر تلاش می‌کند واقعیات را مخفی کندلطفا رها کنیدایست بازرسی قلابی شگردی برای سرقت از خانه‌هاعده‌ای نمی‌خواهند مجلس در رأس امور باشدفلاحت‌پیشه از دواطلبی دوره یازدهم انتخابات مجلس انصراف دادروشی که برای انطباق مصوبات مجلس با سیاست‌های کلی نظام عمل می‌شود، خلاف قانون اساسی است/ آیین‌نامه مجمع نمی‌تواند خلاف قانون اساسی باشدروحانی: کمک‌های معیشتی همچنان ادامه می‌یابد/ تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت خارجی نیستبودجه ۱۳۹۹؛ آزمون مجلسحکم محمدعلی نجفی صادر شدهشدار روزنامه جمهوری اسلامی در باره خطر جریان انحرافی برای انتخاباتسوال از اصولگرایان تندروضرورت مقابله نهادهای امنیتی با سرکردگان کودکان کاررضا رشیدپور با «شب‌آرام» به شبکه سه برمی‌گرددافزایش ۶۸ درصدی مالیات ثروتمندان در سال آینده


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved