سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۶۳۱۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۲

پروانه مافی عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به جلسه استیضاح ربیعی:

لابی کردن بدون منفعت‌طلبی اشکالی ندارد/ بسیاری از مباحث در جلسه استیضاح ربیعی استناد قانونی نداشتیک عضو فراکسیون امید معتقد است بسیاری از مباحثی که در جلسه استیضاح علی ربیعی مطرح شد، استنادات درست قانونی نداشته و تنها حرف بوده است.

پروانه مافی نماینده تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به افشاگری‌های انجام‌شده در جلسه استیضاح وزیر کار، گفت: بحث لابی اگر اصول و قواعد خودش را داشته باشد و منفعت‌پرستی و نفع پرستی در آن نباشد، اشکالی ندارد.

او در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» ادامه داد: هرکسی در هرجایی که می‌خواهد حضورداشته باشد و یا فعالیت کند باید تبلیغات کند، درخواست کند و یا به نحوی خود را معرفی کند که این همان لابی است. منتها اگر این لابی‌ها به سمت منافع شخصی و یا گروهی بچربد، اشکال دارد و نباید لابی‌ها در پی منافع شخصی باشد.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه مباحث مطرح‌شده در جلسه استیضاح ربیعی لابی‌هایی با منافع شخصی بود یا خیر، تاکید کرد: بسیاری از مباحثی که در جلسه استیضاح آقای ربیعی مطرح شد، استنادات درست قانونی نداشت و تنها حرف بود. یکی از دیگری شنیده بود و هیچ‌کدام نمی‌توانست مستند قانونی داشته باشد. ما در یک جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که تهمت و افترا زدن بسیار رایج شده و متاسفانه در حال تبدیل به یک فرهنگ عمومی است.

مافی گفت: اینکه مسئولان همدیگر را بدون اینکه مطمئن به موضوعی باشند، متهم کنند بسیار خطرناک است. باید فکر اساسی برای اصلاح فرهنگ عمومی جامعه انجام شود. در فضای مجازی هم شاهد هستیم که به مسئولان افترا و تهمت می‌زنند و تا ثابت شود آن اتهام اثر منفی خودش را در ذهن مردم ایجاد می‌کند و این بار منفی دارد. باید برای اصلاح فرهنگ جامعه فکر اساسی کرد.

او ادامه داد: در فرهنگ مذهبی‌مان از تهمت زدن بسیار پرهیز داده شدیم  اما به این مباحث توجه جدی نمی‌شود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: اتهاماتی که در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود موجب بی‌اعتمادی مردم نسبت به مجلس و نمایندگان است، بنابراین نمایندگان باید توجه داشته باشند. تریبون باز کردن و هر حرفی را گفتن و داد زدن و داد کشیدن کار ساده‌ای است و هرکسی می‌تواند این کار را انجام دهد اما حرفی که بتواند یک جامعه را متزلزل کند و حرفی که نادرست باشد و در بین صفوف مردم در جامعه اختلال و انشقاق ایجاد کند کیفرهای الهی و بزرگ دارد و باید از آن پرهیز شود.

مافی در پایان گفت: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید مباحث مطرح‌شده در جلسه استیضاح وزیر کار را بررسی کند و نتیجه را اعلام کنند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

لواسان: از ماجرای «خبرنگار روشنگر» تا ویلای علی‌عسگریدایی: قوه قضاییه با کارچاق‌کن‌های صداوسیما برخورد کند/ پولم را در راه حرام خرج نمی‌کنمصبح جمعه بر ابراهیم 45 ساله چه گذشت؟ / مرگی که اتفاق عجیبی را رقم زدقتل مرد جوان در تهران/ آیا پای خیانت در میان است؟اسامی احزابی که برای انتخابات مجوز فعالیت دارندروز ترسناک بورس تهراناز پدرخواندگی استعفا داده‌ایم فرزندخوانده‌ها نمی‌پذیرندرضا گلزار به جای اجرای کنسرت، گلفروشی بزندرودخانه خروشان تغییر/ عباس عبدیدست وزارت اطلاعات را از کارهای اقتصادی کوتاه کردم
آخرین اخبار

فیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شدحمید درخشان: وقت گذاشتن برای جونیور بیهوده است/ پرسپولیس با ادامه این وضعیت به مشکل می‌خوردشریعتمداری: هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگری برخورد کنددر مورد کاندیداتوری عارف برای 1400 هیچ بحث تشکیلاتی نشده است/شورای نگهبان در حق مردم جفا می‌کندحسن فتحی به تلویزیون بازگشتآمار زنان تحصیل‌کرده بیکار، حدود 45 برابر مردان استمرتضی بانک: معافیت مالیاتی مناطق آزاد حذف نمی‌شودبازداشت ایرانی‌ها به جرم دور زدن تحریم‌ها هیچ مبنای حقوقی و قانونی نداردلواسان: از ماجرای «خبرنگار روشنگر» تا ویلای علی‌عسگریاز پدرخواندگی استعفا داده‌ایم فرزندخوانده‌ها نمی‌پذیرندباید از زیارت امام حسین(ع) تحول درونی اتفاق بیفتد/ اگر رفتار فرد اصلاح شد، در جامعه هم تأثیر می گذاردلوایح سه گانه علیه فسادعبور از دموکراسیاختیارات رئیس‌جمهور؛ یک مناقشه تاریخیپیمان جوانمردان/ عباس عبدیاصل 113 و شورای نگهبان/ علی تاجرنیاکنایه منتجب‌نیا به احزاب فولکس واگنی و اتوبوسیهمتی: ۷۱ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشتبرخوردهای غیربرنامه‌ای با فساد محکوم به شکست است/ چک‌های برگشتی کیک اقتصاد را کوچک کرده استموبایل گران می‌شود؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved