سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۸۰۹۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ۲۲:۲۵

پیشنهاد نظرسنجی عمومی درباره شهردار تهران شدن محسن هاشمی/مجتبی بدیعی
به گزارش اصلاحات پرس، مجتبی بدیعی عضو ارشد حزب اتحاد در یادداشتی نوشت:

دو حزب اعتماد ملی و کارگزاران سازندگی، با تمام قوا دنبال تثبیت و تحکیم کاندیداهای خود هستند.

یکی میخواهد به هر قیمت شهردار منتخب و مستقرش را بر مسند مدیریت شهری نگه دارد و دیگری اتمام حجت میکند که تحت هر شرایطی کاندیدای شایسته اش را باید بر مسند شهرداری تهران بنشاند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی هم به منظور حفظ انسجام درونی شورا حتی حاضر نیست کاندیدای حزبی معرفی کند و یا از کاندیدای حزبیش دفاع کند.

دیگر اعضای محترم شورای شهر هم با اینکه هر کدام وابستگی به حزبی دارند علم استقلال بر داشته اند و قسم میخورند پیوند خود را مستحکم نگه دارند و اینگونه از منافع خود، حزب و شهرشان دفاع کنند.

جناح سیاسی شکست خورده در انتخابات شورا هم که از هیچ اقدامی جهت تضعیف شوراهای شهر خودداری نمی‌کنند و به یمن ثبات ۱۴ ساله مدیریتی شهر و شهرداری که به قیمت دو برابر کردن پرسنل شهرداری و افزایش چند برابری هزینه های  مدیریت شهر و باقی گذاشتن  بدهی بیش از ۵۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای آیندگان، به تماشا نشسته اند که مدیریت جدید شهری کی فرو می‌پاشد تا بر خرابه آن هلهله و شادی بپا کنند و طبل ناتوانی و بی عرضگی اصلاح طلبان را در اداره شهر به صدا در آورند.

بدنه حجیم و ناکارآمد شهرداری هم که ترکیبی از همه جور آدم از توانمند و متعهد تا ناتوان و تحمیلی، نگران از ثبات شغلی و کاری ، افق روشنی از آینده برای خودشان نمی بینند.

نظام هم با آنکه هزینه های ابر شهری و پایتختی را بر تهران تحمیل می‌کند حاضر نیست حمایت‌های لازم را از مدیریت شهری بعمل آورد و هزینه های زیرساختی و ملی و بین المللی آن را تامین کند.

نتیجه آنچه گفته شد حاکم شدن بی ثباتی کامل بر مدیریت شهری و تن دادن به انتخاب سومین شهردار پایتخت  در کمتر از ۱۵ ماه شده است.

جریان مقابل اصلاح طلبان که حاکمیت مردم را بر سرنوشتشان تشریفاتی و زینتی و تحت نظام حاکمیت استصوابی خود پذیرفته اند، دنبال اثبات ناکارآمدی نظام جامع شورایی و مدیریت شهری و روستایی برخاسته از آن می‌باشند.

تداوم چنین وضعیتی ،آنهم در شرایطی که نظام سلطه بین المللی در جهت تضعیف و حتی نابودی نظام جمهوری اسلامی عمل میکند، با هیچ متر و معیاری قابل پذیرش نیست.

راقم این سطور بر این باور است که نه تنها تضعیف نظام شورایی جائز نیست،بلکه تقویت جایگاه  حقوقی و مدیریتی و اجتماعی آن یک تکلیف ملی و دینی است.و بر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و دیگر قوا و ارکان نظام فرض است با تمام وجود نظام شورایی را تقویت و کارآمد نمایند.

با این حال در شرایط فعلی که حفاظت از ثبات و پایداری شورای شهر تهران یک وظیفه و رسالت همگانی است،اگر حزب  کارگزاران سازندگی کماکان بر این باور است که بدلیل شایستگی های آقای محسن هاشمی،الا و بلا ایشان باید شهردار تهران شوند و مهم نیست که چه بر سر شورای شهر تهران می‌آید به ناچار تن به این نظر سنجی عمومی شهروندان تهرانی دهند که:

آیا حاضرید آقای محسن هاشمی رفسنجانی ( با فرض شایسته ترین فرد بودن)به قیمت تضعیف و از هم پاشیدگی شورای شهر تهران  شهردار تهران شود؟

اگر مردم چنین نتیجه ای را بپذیرند همه موظف به تمکین آن خواهیم بود

منبع: شهرما

تبلیغات

پربازدیدترین ها

آغاز رودررویی اصولگرایان با آملی لاریجانی؟کدام نمایندگان بیانیه «تقدیر از عوامل گاندو» را امضا کرده اند؟داستان‌سرایی از باند نیویورک در جاده چالوس/ماجرای استقرار "تأسیسات جاسوسی" در یکی از روستاهای کرجزیباکلام: جلیلی اصلا نمی توانست با خارجی ها صحبت کندهر کسی توبه می‌کرد و راضی به مصاحبه می‌شد، یا آزاد می‌‌شد یا در زندان باقی می‌­ماند و هر کسی توبه نمی‌کرد یا حاضر نبود توبه­‌اش را در مصاحبه اعلام کند، اعدام می‌‌شدمعنای ظریف تحریم ظریفبه دنبال طبقه بندی سطح حرفه ای روزنامه نگاراناشتباه اصلاح‌طلبان در سال‌های ۹۲ و ۹۶اشکال اصلاح‌طلبان این است که بلند بلند فکر می‌کنندکرباسچی: مگر عارف عملکردی هم دارد که کسی بخواهد از او انتقاد کند؟
آخرین اخبار

حقوق مزدک میرزایی در ایران اینترنشنال؛ ماهانه ۹۳ میلیون تومانزیباکلام: جلیلی اصلا نمی توانست با خارجی ها صحبت کندشب نشینی «دورهمی» بدون محدودیت‌های صدا و سیمانشستی برای رفع ابهامات در خانه سینما / باید مجمع عمومی را برگزار کنیمتابش: جذب بازیکن، خرید از سوپرمارکت نیست/ یکی پیام داد که من را هم بگیرید!داستان‌سرایی از باند نیویورک در جاده چالوس/ماجرای استقرار "تأسیسات جاسوسی" در یکی از روستاهای کرجهزینه ۲۵۰ میلیون دلاری برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ظریف: وظیفه داریم باری از دوش مردم برداریم/ صاحب اختیار مردم نیستیمهر کسی توبه می‌کرد و راضی به مصاحبه می‌شد، یا آزاد می‌‌شد یا در زندان باقی می‌­ماند و هر کسی توبه نمی‌کرد یا حاضر نبود توبه­‌اش را در مصاحبه اعلام کند، اعدام می‌‌شدآغاز رودررویی اصولگرایان با آملی لاریجانی؟یکشنبه جلسه سرنوشت ساز فتحی و استراماچونی برگزار می شودعرب: استعفای من پیش وزیر باز است/برانکو دو ماه قبل از رفتن ۸ میلیارد پول گرفتگزارش روزنامه الاخبار لبنان از رفع توقیف نفتکش ایرانیگاردین پیشنهاد توافقات تجاری موقت بولتون را به ضرر انگلیس دانستمرعشی: عارف سقف پرش ما در انتخابات مجلس دهم بودشهرداری تهران: ترافیک پایتخت پس از حذف زوج یا فرد کاهش ملموس داشتتشکیل ۳۹۲ پرونده قمار با گردش مالی بیش از ۹۶ میلیارد تومانآرامش بازار طلا به پشتوانه ثبات نرخ ارزحفظ برجام ، وظیفه مشترک کرملین و الیزهبرگزیدگان هجدهمین جشن سالیانه انجمن منتقدان خانه تئاتر معرفی شدند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir