سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۸۰۹۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ۲۲:۲۵

پیشنهاد نظرسنجی عمومی درباره شهردار تهران شدن محسن هاشمی/مجتبی بدیعی
به گزارش اصلاحات پرس، مجتبی بدیعی عضو ارشد حزب اتحاد در یادداشتی نوشت:

دو حزب اعتماد ملی و کارگزاران سازندگی، با تمام قوا دنبال تثبیت و تحکیم کاندیداهای خود هستند.

یکی میخواهد به هر قیمت شهردار منتخب و مستقرش را بر مسند مدیریت شهری نگه دارد و دیگری اتمام حجت میکند که تحت هر شرایطی کاندیدای شایسته اش را باید بر مسند شهرداری تهران بنشاند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی هم به منظور حفظ انسجام درونی شورا حتی حاضر نیست کاندیدای حزبی معرفی کند و یا از کاندیدای حزبیش دفاع کند.

دیگر اعضای محترم شورای شهر هم با اینکه هر کدام وابستگی به حزبی دارند علم استقلال بر داشته اند و قسم میخورند پیوند خود را مستحکم نگه دارند و اینگونه از منافع خود، حزب و شهرشان دفاع کنند.

جناح سیاسی شکست خورده در انتخابات شورا هم که از هیچ اقدامی جهت تضعیف شوراهای شهر خودداری نمی‌کنند و به یمن ثبات ۱۴ ساله مدیریتی شهر و شهرداری که به قیمت دو برابر کردن پرسنل شهرداری و افزایش چند برابری هزینه های  مدیریت شهر و باقی گذاشتن  بدهی بیش از ۵۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای آیندگان، به تماشا نشسته اند که مدیریت جدید شهری کی فرو می‌پاشد تا بر خرابه آن هلهله و شادی بپا کنند و طبل ناتوانی و بی عرضگی اصلاح طلبان را در اداره شهر به صدا در آورند.

بدنه حجیم و ناکارآمد شهرداری هم که ترکیبی از همه جور آدم از توانمند و متعهد تا ناتوان و تحمیلی، نگران از ثبات شغلی و کاری ، افق روشنی از آینده برای خودشان نمی بینند.

نظام هم با آنکه هزینه های ابر شهری و پایتختی را بر تهران تحمیل می‌کند حاضر نیست حمایت‌های لازم را از مدیریت شهری بعمل آورد و هزینه های زیرساختی و ملی و بین المللی آن را تامین کند.

نتیجه آنچه گفته شد حاکم شدن بی ثباتی کامل بر مدیریت شهری و تن دادن به انتخاب سومین شهردار پایتخت  در کمتر از ۱۵ ماه شده است.

جریان مقابل اصلاح طلبان که حاکمیت مردم را بر سرنوشتشان تشریفاتی و زینتی و تحت نظام حاکمیت استصوابی خود پذیرفته اند، دنبال اثبات ناکارآمدی نظام جامع شورایی و مدیریت شهری و روستایی برخاسته از آن می‌باشند.

تداوم چنین وضعیتی ،آنهم در شرایطی که نظام سلطه بین المللی در جهت تضعیف و حتی نابودی نظام جمهوری اسلامی عمل میکند، با هیچ متر و معیاری قابل پذیرش نیست.

راقم این سطور بر این باور است که نه تنها تضعیف نظام شورایی جائز نیست،بلکه تقویت جایگاه  حقوقی و مدیریتی و اجتماعی آن یک تکلیف ملی و دینی است.و بر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و دیگر قوا و ارکان نظام فرض است با تمام وجود نظام شورایی را تقویت و کارآمد نمایند.

با این حال در شرایط فعلی که حفاظت از ثبات و پایداری شورای شهر تهران یک وظیفه و رسالت همگانی است،اگر حزب  کارگزاران سازندگی کماکان بر این باور است که بدلیل شایستگی های آقای محسن هاشمی،الا و بلا ایشان باید شهردار تهران شوند و مهم نیست که چه بر سر شورای شهر تهران می‌آید به ناچار تن به این نظر سنجی عمومی شهروندان تهرانی دهند که:

آیا حاضرید آقای محسن هاشمی رفسنجانی ( با فرض شایسته ترین فرد بودن)به قیمت تضعیف و از هم پاشیدگی شورای شهر تهران  شهردار تهران شود؟

اگر مردم چنین نتیجه ای را بپذیرند همه موظف به تمکین آن خواهیم بود

منبع: شهرما

تبلیغات

پربازدیدترین ها

هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم!محسن رضایی چی را به چی ربط داد!فناوری فضایی در حال اوج‌گیری/عباس عبدیمستند دبیر شورای نگهبان چگونه فیلمی خواهد شد؟تغییر و تحول در برنامه «نود» از سال آینده/فردوسی پور از نود کنار گذاشته می شود!بیرانوند: به یک تیم خارجی در حد شخصیت پرسپولیس می‌رومنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحم
آخرین اخبار

20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شدنشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایرانایران دخالتی در عملیات ترکیه علیه پ ک ک نداردمساله گرفتن تضمین از دولت است یا اروپا؟شریعتمداری: بی توجهی به حداقل دستمزد، آثار اجتماعی فوق العاده ای دارد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir