سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۸۰۹۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۸/۱۳ ۲۲:۲۵

پیشنهاد نظرسنجی عمومی درباره شهردار تهران شدن محسن هاشمی/مجتبی بدیعی
به گزارش اصلاحات پرس، مجتبی بدیعی عضو ارشد حزب اتحاد در یادداشتی نوشت:

دو حزب اعتماد ملی و کارگزاران سازندگی، با تمام قوا دنبال تثبیت و تحکیم کاندیداهای خود هستند.

یکی میخواهد به هر قیمت شهردار منتخب و مستقرش را بر مسند مدیریت شهری نگه دارد و دیگری اتمام حجت میکند که تحت هر شرایطی کاندیدای شایسته اش را باید بر مسند شهرداری تهران بنشاند.

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی هم به منظور حفظ انسجام درونی شورا حتی حاضر نیست کاندیدای حزبی معرفی کند و یا از کاندیدای حزبیش دفاع کند.

دیگر اعضای محترم شورای شهر هم با اینکه هر کدام وابستگی به حزبی دارند علم استقلال بر داشته اند و قسم میخورند پیوند خود را مستحکم نگه دارند و اینگونه از منافع خود، حزب و شهرشان دفاع کنند.

جناح سیاسی شکست خورده در انتخابات شورا هم که از هیچ اقدامی جهت تضعیف شوراهای شهر خودداری نمی‌کنند و به یمن ثبات ۱۴ ساله مدیریتی شهر و شهرداری که به قیمت دو برابر کردن پرسنل شهرداری و افزایش چند برابری هزینه های  مدیریت شهر و باقی گذاشتن  بدهی بیش از ۵۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای آیندگان، به تماشا نشسته اند که مدیریت جدید شهری کی فرو می‌پاشد تا بر خرابه آن هلهله و شادی بپا کنند و طبل ناتوانی و بی عرضگی اصلاح طلبان را در اداره شهر به صدا در آورند.

بدنه حجیم و ناکارآمد شهرداری هم که ترکیبی از همه جور آدم از توانمند و متعهد تا ناتوان و تحمیلی، نگران از ثبات شغلی و کاری ، افق روشنی از آینده برای خودشان نمی بینند.

نظام هم با آنکه هزینه های ابر شهری و پایتختی را بر تهران تحمیل می‌کند حاضر نیست حمایت‌های لازم را از مدیریت شهری بعمل آورد و هزینه های زیرساختی و ملی و بین المللی آن را تامین کند.

نتیجه آنچه گفته شد حاکم شدن بی ثباتی کامل بر مدیریت شهری و تن دادن به انتخاب سومین شهردار پایتخت  در کمتر از ۱۵ ماه شده است.

جریان مقابل اصلاح طلبان که حاکمیت مردم را بر سرنوشتشان تشریفاتی و زینتی و تحت نظام حاکمیت استصوابی خود پذیرفته اند، دنبال اثبات ناکارآمدی نظام جامع شورایی و مدیریت شهری و روستایی برخاسته از آن می‌باشند.

تداوم چنین وضعیتی ،آنهم در شرایطی که نظام سلطه بین المللی در جهت تضعیف و حتی نابودی نظام جمهوری اسلامی عمل میکند، با هیچ متر و معیاری قابل پذیرش نیست.

راقم این سطور بر این باور است که نه تنها تضعیف نظام شورایی جائز نیست،بلکه تقویت جایگاه  حقوقی و مدیریتی و اجتماعی آن یک تکلیف ملی و دینی است.و بر مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و دیگر قوا و ارکان نظام فرض است با تمام وجود نظام شورایی را تقویت و کارآمد نمایند.

با این حال در شرایط فعلی که حفاظت از ثبات و پایداری شورای شهر تهران یک وظیفه و رسالت همگانی است،اگر حزب  کارگزاران سازندگی کماکان بر این باور است که بدلیل شایستگی های آقای محسن هاشمی،الا و بلا ایشان باید شهردار تهران شوند و مهم نیست که چه بر سر شورای شهر تهران می‌آید به ناچار تن به این نظر سنجی عمومی شهروندان تهرانی دهند که:

آیا حاضرید آقای محسن هاشمی رفسنجانی ( با فرض شایسته ترین فرد بودن)به قیمت تضعیف و از هم پاشیدگی شورای شهر تهران  شهردار تهران شود؟

اگر مردم چنین نتیجه ای را بپذیرند همه موظف به تمکین آن خواهیم بود

منبع: شهرما

تبلیغات

پربازدیدترین ها

نماینده دادستان: سید هادی رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان صرف عیش و نوش کرده است/ رضوی: داماد شریعتمداری‌ام نه نتانیاهوافشای جزییات تازه از قرارداد ویلموتس/ ۴.۵ میلیون دلار برای ۳ سال!زیباکلام: نقد دولت همیشه بوده، اما مگر می‌شود بسیج را امر به معروف کرد؟ترامپ سرانجام جان بولتون را اخراج می‌کندمرگ دختر یک ساله‌ بر اثر سقوط در کانال/ آب جسد را یک کیلومتر حمل کردباشگاه استقلال: هواداران به کمپین‌های اعتراضی نپیوندندچرا بندرچابهار از تحریم ها معاف شد؟دادستان اصفهان: دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی فعل حرام استتذکر رییس صدا و سیما به شبکه‌های ۳ و ۵ سیمااعلام جزییات افزایش حقوق/ همسان‌سازی حقوق شامل کدام گروه از بازنشستگان می‌شود؟
آخرین اخبار

مرگ دختر یک ساله‌ بر اثر سقوط در کانال/ آب جسد را یک کیلومتر حمل کردهشدار سازمان هواشناسی: احتمال سیلابی شدن مسیل‌هاقتل، پایان رفاقت ۱۰ ساله/ آن‌قدر از مقتول نفرت پیدا کرده بودم که می‌خواستم اعضای خانواده‌اش را هم بکشممهلت استفاده از سهمیه‌های طرح ترافیک سال ۹۷ تمدید شداعلام جزییات افزایش حقوق/ همسان‌سازی حقوق شامل کدام گروه از بازنشستگان می‌شود؟دستگیری قاتل عصبانی بعد از ۵ سالادعاهای جوانی که دوستش را به قتل رساند/ او به من تجاوز کرد و گفت عکس این کار زشت را منتشر می‌کندتذکر رییس صدا و سیما به شبکه‌های ۳ و ۵ سیماصالحی: ۱۰ هزار تن کاغذ در ۲ هفته آینده توزیع می‌شودخسرو معصومی: برای تماشاگری که «گبه» می‌دیده، تماشای «رحمان۱۴۰۰» سخت استجزئیات حادثه سوء قصد افراد ناشناس به شهردار دارخوین/"شمخانی" جان به سلامت برددر آستانه بازی با سپیدرود؛ معاون استقلال استعفا دادتابش: هدف آمریکا همراه کردن اروپا با خود استواعظی: سخنگوی دولت انتخاب شده است/ هنوز تصمیمی برای سهمیه‌بندی بنزین نگرفتیم65 هزار میلیارد برای ایجاد 988 هزار فرصت شغلی اختصاص یافتهمتی: نرخ های فعلی ارز پایدار نیستپرونده‌های هتک حیثیت در فضای مجازی افزایش یافتخرازی: ایران برای پاسخگویی به هر اقدامی کاملا آماده استنهاوندیان: لایحه جامع شفافیت تصویب شدشریعتمداری: 2 هزار و 520 میلیارد تومان اعتبار به واحدهای تولیدی اختصاص می یابد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir