سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۸۱۳۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۸/۱۵ ۱۵:۲۹

ظریف: ترامپ مجبور به تغییر سیاست خود درباره ایران خواهد شدوزیر امور خارجه گفت: دولت های قبلی امریکا هم با سر و صداها و بی احترامی ها نسبت به مردم ایران کارشان را شروع کردند، ولی هرچه با تجربه تر شدند سیاست و لحن خود را عوض کردند، ترامپ هم بعد از مدتی مجبور خواهد شد سیاست خود را در قبال ایران تغییر دهد.

«محمد جواد ظریف» امروز سه شنبه در پیامی ویدئویی با اشاره به اعمال دور تازه تحریم های آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: دیروز ایالات متحده وعده ای را که شش ماه بود در صحنه تبلیغاتی درباره آن صحبت می کرد و مانور می کرد، سرانجام عملی کرد.
وی با بیان اینکه هدف این تحریم ها مردم ایران است، اظهار داشت: کاملاً واضح است که آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌هایی که قبلاً منحل شده بودند را هم به این تحریم اضافه کردند، اما این نشان‌دهنده استیصال دولت آمریکاست.
رییس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: دنیا در برابر دولت آمریکا ایستاده و هیچ دولتی در دنیا به غیر از چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما آمادگی این را نداشتند که از آمریکا پیروی بکنند، ما دیروز در لحن و صحبت وزرای امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را از اجماع بین المللی علیه یکجانبه گرایی آمریکا مشاهده کردیم.
ظریف خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا با خشم فراوان صورت می گیرد و این وظیفه دولت جمهوری اسلامی ایران است که اجازه ندهد این اقدامات خصمانه که علیه مردم و برای جدا کردن آنها از یکدیگر و از حاکمیت طراحی شده، به مردم ضربه وارد کند و این کار را دولت با تمام توان دنبال کرده و امروز هم در صحنه دیپلماسی دنبال می‌کند.
وزیر امور خارجه ادامه داد: بسیار خوشحال هستیم که امروز همه دنیا در برابر اقدام آمریکا ایستاده و با آن همراهی نکرده و امیدواریم آثار این مقابله جهانی با اقدام آمریکا را در آینده مشاهده کنیم.
وی افزود: دولت این وظیفه را دارد چه با همراهی دیگران چه بدون همراهی دیگران، زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثر از تحریم‌ها فراهم ‌کند. من که در جلسات هیئت دولت شاهد اقدامات ریاست محترم جمهوری، اعضای هیئت دولت و سایر نهادها هستم، می توانم این تضمین را بدهم که تمام تلاش را انجام دادیم و انجام خواهیم داد.
ظریف یادآورشد: مردم ما هم مردمی بودند که همواره در برابر طرح ها و برنامه ریزی های کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند، ایستادند و برنامه‌های آنها را نقش بر آب کردند و این بار هم اطمینان دارم مردم همین کار را خواهند کرد و تاکنون هم این را نشان دادند.
رییس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: اطمینان داریم روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست. دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست هایش به نفع آنان است و بیش از آنکه به فکر حتی منافع ملی آمریکا باشد، به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیانش را تشکیل می‌دهند.
وی تصریح کرد: دولت آمریکا بیشتر تلاش می‌کند جنایت‌های رژیم سعودی و رژیم اسرائیل را بپوشاند تا اینکه سیاستی در جهت منافع ملی آمریکا را دنبال کند.
وزیرامور خارجه افزود: یقین دارم دولت آقای ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد داشت و آمریکایی ها مجبور خواهند شد سیاست خودشان را تغییر دهند.
رییس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد:مردم تاریخ ساز ما نشان دادند که توانسته اند مسیر تحولات تاریخی را با تلاش و خودباوری و با استقامت خودشان عوض کنند، این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و آمریکایی ها این بار هم از اقدامات نابخردانه ایشان پشیمان خواهند شد.

منبع: ایرنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم!محسن رضایی چی را به چی ربط داد!فناوری فضایی در حال اوج‌گیری/عباس عبدیمستند دبیر شورای نگهبان چگونه فیلمی خواهد شد؟تغییر و تحول در برنامه «نود» از سال آینده/فردوسی پور از نود کنار گذاشته می شود!بیرانوند: به یک تیم خارجی در حد شخصیت پرسپولیس می‌رومنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیماعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد
آخرین اخبار

علی حسنلو: جشنواره تئاتر خیابانی ارس باید به سمت بین‌المللی شدن گام بردارد20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شدنشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایرانایران دخالتی در عملیات ترکیه علیه پ ک ک نداردمساله گرفتن تضمین از دولت است یا اروپا؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir