سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۲۰۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۰:۲۰

جوادی‌حصار: فعالیت‌های اخیر محسن رضایی ناشی از دغدغه تضعیف جایگاه مجمع تشخیص استیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دغدغه اینکه مبادا جایگاه مجمع تشخیص مصلحت در هماهنگی‌های ایجاد شده تنزل تضعیف کرده یا ندیده گرفته شود باعث شده آقای رضایی تحرکات بیشتری از خود نشان دهد چرا که با تضعیف جایگاه مجمع تشخیص مصلحت به طریق اولی جایگاه ایشان نیز به عنوان دبیر این نهاد تنزل پیدا خواهد کرد.

به گزارش اصلاحات پرس، محمد صادق جوادی حصار در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تحرکات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در نگاه سیاسیون کهنه‌کار ایرانی همیشه مرکز حل اختلاف قوا و در حقیقت هماهنگ‌سازی قوا بوده است؛ یعنی ظاهر امر به این شکل بود که اگر اختلافی میان قوا بروز می‌کرد این اختلاف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شد و مجمع مشاور عالی رهبری در امور سیاست‌گذاری‌های کلی کشور تلقی می‌شد.

وی ادامه داد: در حرکت‌های صورت گرفته اخیر مشخص است که مجمع تا حدی احساس خطر کرده که در حال از دست دادن جایگاه پیشین خود است. مصداق این امر نیز شورای هماهنگی سران سه قوه است که برای حل اختلافات سه‌قوه و سرعت در انجام امور با حضور روسای سه قوه تشکیل می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در همین جلسات نیز مباحث مربوط به بانک مرکزی مطرح و اختیارات گسترده‌ای به رییس کل بانک مرکزی واگذار شد که در همین راستا نیز در کنترل بازار ارز و سکه توفیقاتی حاصل شد. همچنین در اختلافاتی که میان یکی از سه قوه و شورای نگهبان بروز می‌کرد از جنس آنچه که در خصوص FATF بروز کرد، پیش از اظهار نظر شورای نگهبان، مجمع تشخیص ورود کرد و می‌خواست به شکلی جایگاه خود را در این مساله به ثبت برساند.

وی ادامه داد: بنده معتقد هستم دغدغه اینکه مبادا جایگاه مجمع تشخیص مصلحت در هماهنگی‌های ایجاد شده تنزل پیدا کرده یا ندیده گرفته شود، باعث شده آقای رضایی تحرکات بیشتری از خود نشان دهند؛ چراکه درصورت تضعیف این جایگاه به طریق اولی جایگاه ایشان نیز به عنوان دبیر این نهاد تنزل پیدا خواهد کرد.

جوادی حصار در واکنش به اظهارات محسن رضایی در خصوص وجود نفوذی در دستگاه‌های دولتی و وزارت‌خانه‌ها با اشاره به نوع برخود اصولگرایان با اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر وجود پولشویی در کشور گفت: متاسفانه در مناسبات سیاسی داخل کشور با استانداردهای چندگانه مواجه هستیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای مثال رییس دولت‌های نهم و دهم به طور رسمی اعلام کرد که دولت من پاکدست‌ترین دولت جمهوری اسلامی است و به این شکل همه دولت‌های پیش از خود را به عدم پاک دستی متهم کرد اما از کسی صدایی در نیامد. این در حالی است که رییس‌جمهور فعلی صحبتی می‌کند و از صدجا صدا بلند می‌شود که چرا رییس‌جمهور چنین سخنی گفت.

وی افزود: این استاندارد چندگانه نیز گویا برای برخی عادی شده و این را حق خود می‌دانند که در مورد همه مسئولیت‌ها از هرگونه اظهارنظری مصون باشند؛ در مقابل اما جریانی هم وجود داشته باشد که باید برای کوچکترین حرفی پاسخ بدهد. آقای رضایی هم قطعا با تئوری همان مصونیت دائمی این چنین سخن گفته است.

تبلیغات

پربازدیدترین ها


آخرین اخبار

برایان هوک: مشغول بررسی لغو ویزای بستگان مقام‌های ایران هستیمدستور ویژه وزیر کار برای آزادی کارگران بازداشت شدهواعظی: سازوکار ویژه مالی حداکثر تا سه هفته آینده اجرا می شودبانک مرکزی: شعب ارزی بانک ها و صرافی ها آماده خرید ارز هستنداسماعیل بخشی آزاد شدردپای ارتقای وضعیت زنان در بودجه ۹۸آغاز مذاکره با دستیار جدید شفر؛ استقلال نیم فصل ۴ اردوی داخلی و خارجی داردمزاحم 9 ساله ‌سایبری دستگیر شد ‌نرخ دلار در بازار آزاد به زیر 10 هزار تومان رسیدنمایش مستندی از یادگار کیارستمی در جشنواره سینماحقیقترییس جمهوری: استانداران برای پیشبرد برنامه های توسعه تلاش مضاعف کنندمهاجم استقلال در لیست نساجی برای نیم فصل دوماعتراف علی‌علیپور؛ کم و بیش استقلالی بودم!این ۶ استان از فردا برفی و بارانی می‌شوندآغاز بهره‌برداری از دوچرخه‌های اشتراکی در تهران / جزییاتاز مجید پول گرفتم تا با ماشین بکوبم به مادرشقتل مرد ۹۰ ساله به‌خاطر سوءظن/ گمان می‌کردم او با همسر زیبا و جوان من رابطه داردماجرای تبلیغ بهداشتی مهناز افشار ادامه دارد/ توضیحات درباره اثرات آمپول نالوکسانواکنش معاون هنری به جنجال استفاده از کلاه‌گیس در یک نمایشنادر مشایخی: لذت می‌برم وقتی می‌بینم کسی عاشق جواد یساری است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir