سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۲۰۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۰:۲۰

جوادی‌حصار: فعالیت‌های اخیر محسن رضایی ناشی از دغدغه تضعیف جایگاه مجمع تشخیص استیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: دغدغه اینکه مبادا جایگاه مجمع تشخیص مصلحت در هماهنگی‌های ایجاد شده تنزل تضعیف کرده یا ندیده گرفته شود باعث شده آقای رضایی تحرکات بیشتری از خود نشان دهد چرا که با تضعیف جایگاه مجمع تشخیص مصلحت به طریق اولی جایگاه ایشان نیز به عنوان دبیر این نهاد تنزل پیدا خواهد کرد.

به گزارش اصلاحات پرس، محمد صادق جوادی حصار در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به تحرکات اخیر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در نگاه سیاسیون کهنه‌کار ایرانی همیشه مرکز حل اختلاف قوا و در حقیقت هماهنگ‌سازی قوا بوده است؛ یعنی ظاهر امر به این شکل بود که اگر اختلافی میان قوا بروز می‌کرد این اختلاف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شد و مجمع مشاور عالی رهبری در امور سیاست‌گذاری‌های کلی کشور تلقی می‌شد.

وی ادامه داد: در حرکت‌های صورت گرفته اخیر مشخص است که مجمع تا حدی احساس خطر کرده که در حال از دست دادن جایگاه پیشین خود است. مصداق این امر نیز شورای هماهنگی سران سه قوه است که برای حل اختلافات سه‌قوه و سرعت در انجام امور با حضور روسای سه قوه تشکیل می‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در همین جلسات نیز مباحث مربوط به بانک مرکزی مطرح و اختیارات گسترده‌ای به رییس کل بانک مرکزی واگذار شد که در همین راستا نیز در کنترل بازار ارز و سکه توفیقاتی حاصل شد. همچنین در اختلافاتی که میان یکی از سه قوه و شورای نگهبان بروز می‌کرد از جنس آنچه که در خصوص FATF بروز کرد، پیش از اظهار نظر شورای نگهبان، مجمع تشخیص ورود کرد و می‌خواست به شکلی جایگاه خود را در این مساله به ثبت برساند.

وی ادامه داد: بنده معتقد هستم دغدغه اینکه مبادا جایگاه مجمع تشخیص مصلحت در هماهنگی‌های ایجاد شده تنزل پیدا کرده یا ندیده گرفته شود، باعث شده آقای رضایی تحرکات بیشتری از خود نشان دهند؛ چراکه درصورت تضعیف این جایگاه به طریق اولی جایگاه ایشان نیز به عنوان دبیر این نهاد تنزل پیدا خواهد کرد.

جوادی حصار در واکنش به اظهارات محسن رضایی در خصوص وجود نفوذی در دستگاه‌های دولتی و وزارت‌خانه‌ها با اشاره به نوع برخود اصولگرایان با اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر وجود پولشویی در کشور گفت: متاسفانه در مناسبات سیاسی داخل کشور با استانداردهای چندگانه مواجه هستیم که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای مثال رییس دولت‌های نهم و دهم به طور رسمی اعلام کرد که دولت من پاکدست‌ترین دولت جمهوری اسلامی است و به این شکل همه دولت‌های پیش از خود را به عدم پاک دستی متهم کرد اما از کسی صدایی در نیامد. این در حالی است که رییس‌جمهور فعلی صحبتی می‌کند و از صدجا صدا بلند می‌شود که چرا رییس‌جمهور چنین سخنی گفت.

وی افزود: این استاندارد چندگانه نیز گویا برای برخی عادی شده و این را حق خود می‌دانند که در مورد همه مسئولیت‌ها از هرگونه اظهارنظری مصون باشند؛ در مقابل اما جریانی هم وجود داشته باشد که باید برای کوچکترین حرفی پاسخ بدهد. آقای رضایی هم قطعا با تئوری همان مصونیت دائمی این چنین سخن گفته است.

تبلیغات

پربازدیدترین ها


آخرین اخبار

موسوی: افشاکنندگان مفاسد مورد حمایت قانون قرار می‌گیرندابتکار: کار کردن زنان نباید مناسبتی و تشریفاتی باشد/ پیگیری جدی لایحه حمایت از خانوادههر بازیگری باید روان‌شناسی و جامعه‌شناسی بداند/ نقشی بازی کرده‌ام که دو ماه سر فیلم‌برداری‌اش گریه می‌کردمبطحایی: برخی خانواده‌ها برای تعلیم و تربیت فرزاندانشان به آموزش و پرورش اعتماد ندارندموسوی‌لاری: لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برودتقاضای خرید خودرو زیاد است اما کسی فروشنده نیستپیشنهاد دریافت عوارض از پرمصرف ها به جای افزایش قیمت بنزیننوبخت: کاهش سقف فروش نفت خودتحریمی استماهینی: به جای حرف زدن سخت تمرین می‌کنیم/ از اول هم برای ۳ جام می‌جنگیمجو برفی کشور تا آخر بهمنواکنش هاشمی به سخنان شب گذشته قالیباف/ اظهارات خود را اصلاح کندسکوت معنادار فدراسیون برابر بیانیه‌ها/ تیم‌ها به دنبال کسب جام در بیرون از زمینردپای جاسوسی اطلاعاتی در حادثه تروریستی زاهدانمحسن هاشمی: چرا باید روحانیت خود را محدود به مسجد و حسینیه کند؟حکم قطعی متهمان پرونده شرکت کلاهبرداری دومان توکان صادر شدمصباحی مقدم: بررسی "پالرمو" به تعویق افتاد/ بحث مهلت گروه اقدام مالی در جلسه مجمع مطرح نشدقدوس بهترین بازیکن فصل آمیان در لیگ فرانسهواکسن مقابله با ایدز سرانجام کشف شدمعافیت سربازی تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی چگونه است؟۲ پسر جوان، دخترهای ۱۳ و ۱۵ ساله را فریب دادند/ هم آزار، هم سرقت ۵۰ میلیون طلا


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir