سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۹۸۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۲۰

سنگینی سایه سیاست بر فضای مراسم گلدن گلوبهفتاد وششمین مراسم سالانه اعطای جایزه سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (گوی طلایی) در شهر لس آنجلس برگزار شد، اما سنگینی سایه سیاست بر فضای برگزاری مراسم همچنان قابل بررسی است.

به گزارش اصلاحات پرس، در حالی که «ساندرا اوه» و «اندی سامبرگ» مجریان برگزاری مراسم این دوره از جوایز گلدن گلوب قول داده بودند، مراسم سال وارد فضای سیاسی نشود، اما این مراسم همچنان رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت.
در میان سیاسی ترین سخنرانی های مراسم امسال، سخنان «کریستین بیل» بهترین بازیگر مرد نمود یافت. وی به هنگام دریافت جایزه برای ایفای نقش در فیلم «معاون»، از شیطان تشکر کرد که الهام بخش او برای نقش آفرینی در کالبد «دیک چنی» بوده است و چنی را فردی «عوضی» خواند.
بیل گفت که «آدام مک کی» کارگردان فیلم معاون در جستجوی فردی بود که بتواند بدون خصیصه کاریزماتیک در نقش چنی که از سال 2001 تا 2009 معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا بود، ایفای نقش کند.
همچنین «مهر تاتنا» رئیس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود در جریان مراسم گلدن گلوب 2019، اعلام کرد که این انجمن دو هدیه یک میلیون دلاری را برای سازمان های خبری غیرانتفاعی و غیرحزبی در نظر گرفته است.
وی در این مراسم گفت: کار ما به عنوان خبرنگار، با اعمال فشار همراه است، از اینرو، ماموریت ما برای برقراری روابط فرهنگی به عنوان خبرنگار در آمریکا، حائز اهمیت است.
وی یادآور شد سازمان هایی که هدایای تعیین شده را در سال 2019 دریافت کنند، کمیته گزارشگران برای آزادی مطبوعات و سازمان های خبری غیرحزبی و غیرانتفاعی هستند.
اما سیاسی شدن فضای گلدن گلوب به این دو مورد خلاصه نشد، به طوری که «برد سیمپسون» تهیه کننده سریال «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی» خطاب به حضار گفت که سریال های ساخت سال های 1990، در دوره «نپرس و نگو» ساخته می شد.
وی یادآور شد که اثرات ترس آن زمان، هنوز با ماست، به طوری که به ما می گوید که باید از افراد متفاوت با خود بترسیم، اما به عنوان هنرمند باید در برابر آنها بجنگیم.
وی با استفاده از ادبیات ضد ترامپ گفت که به عنوان انسان باید در خیابان ها مقاومت کنیم، در صندوق های رای استقامت ورزیم و در زندگی هایمان احساس همدلی و یگانگی داشته باشیم.
هفتادوششمین مراسم گلدن گلوب سال جاری در لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا برگزار شد و طی آن برندگان امسال معرفی شدند.
برندگان جوایز گلدن گلوب هر سال جزو نامزدهای اصلی جوایز اسکار نیز هستند که این امر باعث می شود جوایز گلدن گلوب فضای کلی حاکم بر مراسم اسکار همان سال را تا حدود زیادی مشخص کند.

کلید واژگان

تبلیغات

پربازدیدترین ها

قطب‌زاده از گروگان‌گیری در اشغال سفارت شدیدا انتقاد می‌کرد/اجازه نداشتیم در تلویزیون موزیک پخش کنیم، مدام سخنرانی یا مارشموسوی خوئینی: جریان چپ هرگز هاشمی را تخریب نکرد/مگر هاشمی از ما دفاع کرد که ما از او دفاع کنیم؟جواب سیاسی به تاریخ؟/ابطحیبهزاد نبوی: براندازان برای این به اصلاح‌طلبان حمله می کنند که پایگاه اجتماعی گسترده‌ای در جامعه دارندچرا احمد توکلی از عدم انتشار حقوق مدیران قوای دیگر حرف نمی‌زند؟هاشمی را باید همان‌طوری که بود، شناخت/موسوی خویینی‌ها در نقل قول‌ها بسیار دقیق استقطع شدن چندباره برنامه «تب تاب» به دلیل محتوای برنامه نبودصداوسیما سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی از جرایم رانندگی مردم را چه‌ کرد؟پیشنهاد واشنگتن برای تشکیل کشور فلسطینکی روش: نیاز به استراحت جدی داریم
آخرین اخبار

دعوای کودکانه باعث مـرگ دانـش‌آموز در مدرسه شدراز پنهان در تصادف مرد مسلح!/ درباره مواد مخدری که در ماشینم بود چیزی نمی‌دانم!حرف‌های زن ۵۴ ساله از سوءظن‌های شوهر/ او مرا کتک می‌زد تا افرادی را که با آن‌ها ارتباط دارم لو بدهممشروبات الکلی باز هم قربانی گرفت، این بار در مشهدقطع شدن چندباره برنامه «تب تاب» به دلیل محتوای برنامه نبودصداوسیما سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی از جرایم رانندگی مردم را چه‌ کرد؟یارانه نقدی چه کسانی با اجازه مجلس حذف می‌شود؟ایرانی‌ها در کدام کشورها بیش‌تر خانه می‌خرند؟قطب‌زاده از گروگان‌گیری در اشغال سفارت شدیدا انتقاد می‌کرد/اجازه نداشتیم در تلویزیون موزیک پخش کنیم، مدام سخنرانی یا مارشچرا احمد توکلی از عدم انتشار حقوق مدیران قوای دیگر حرف نمی‌زند؟فلاحت‌پیشه: درباره سی‌اف‌تی‌ نه منع‌ حاکمیتی داریم نه دوپهلوگوییجواب سیاسی به تاریخ؟/ابطحیکلانتری: مصرف گرایی فاکتورهای زیست محیطی را منفی کردکانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی استموگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کندپیشنهاد واشنگتن برای تشکیل کشور فلسطینهاشمی را باید همان‌طوری که بود، شناخت/موسوی خویینی‌ها در نقل قول‌ها بسیار دقیق استکی روش: نیاز به استراحت جدی داریمایران 0 - عراق 0/ ایران به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شددمای تهران به زیر صفر می‌رسد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir