سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۹۹۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۳۱

محسن رهامی: مشکل اصلی مردم ما برداشتن نرده‌کشی‌ها نیستمحسن رهامی گفت: همه این نرده‌کشی‌ها برای مسائل امنیتی نیست، بلکه برای ایجاد طبقات خاص یا به وجود آوردن شهروند درجه یک و دو انجام می‌شود؛ بنابراین هر اقدامی که این امتیازات یا طبقه‌بندی‌ها را از بین ببرد خوب است و باید از آن استقبال کرد، اما مشکل اصلی مردم ما در حال حاضر برداشتن این نرده‌کشی‌ها یا جایگزینی امام جمعه خندان به جای گریان یا جوان به جای پیر نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی، با اشاره به این‌که «برداشتن نرده‌های نمازجمعه فی‌نفسه کار خوبی است»، اظهار کرد: در اوایل انقلاب به خاطر شرایط ترور یا جنگ، فاصله‌هایی برای مسائل امنیتی میان مردم و مسئولین ایجاد شد اما در حال حاضر با توجه به ملاحظات امنیتی که انجام می‌شود دیگر نیازی نیست که بین مردم و مسئولین نرده‌کشی شود.

 

وی ادامه داد: البته همه این نرده‌کشی‌ها برای مسائل امنیتی نیست، بلکه برای ایجاد طبقات خاص یا به وجود آوردن شهروند درجه یک و دو انجام می‌شود؛ بنابراین هر اقدامی که این امتیازات یا طبقه‌بندی‌ها را از بین ببرد خوب است و باید از آن استقبال کرد، اما مشکل اصلی مردم ما در حال حاضر برداشتن این نرده‌کشی‌ها یا جایگزینی امام جمعه خندان به جای گریان یا جوان به جای پیر نیست.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: این تغییرات خوب است، اما اینها مشکل اصلی مردم ما نیست. برای جذب مردم به نماز جمعه، ائمه جمعه باید حرف همه مردم را بزنند، نه این‌که فقط یک حرف بزنند. اگر دنبال جذب حداکثری مردم هستیم، باید از علمای فاضل استفاده کرده و ائمه جمعه هم باید حرف‌های مردم را بزنند. مشکل اصلی مردم بیکاری، تورم و مسائل معیشتی است. تعویض امام جمعه پیر با جوان این مشکلات را حل نمی‌کند، چرا وقتی کارگران نسبت به این‌که چند ماه حقوق خود را نگرفته‌اند، اعتراض می‌کنند، متهم می‌شوند که آمریکایی یا اسرائیلی هستند. آیا مسئولان ما متوجه می‌شوند چند ماه حقوق نگرفتن یعنی چه؟ باید صدای اعتراض مردم شنیده شود. من معتقدم برداشتن نرده‌ها یا جابه‌جایی ائمه جمعه کار اشتباهی نیست، اما فقط این ظاهر مسائل است. مسئولین و ائمه جمعه باید به مسائل ریشه‌ای مردم بپردازند تا فاصله میان مردم و مسئولین کم شود.

 

رهامی تاکید کرد: البته وقتی برخی مسئولان حقوق‌های کلان می‌گیرند و فرزندانشان با ارز ارزان‌قیمت به خارج از کشور می‌روند، میان آن‌ها و مردم که درآمدشان کم است یا حقوق عقب‌مانده دارند، فاصله ایجاد می‌شود. اکنون برخی مسئولین در کجای تهران زندگی می‌کنند؟ برخی در خانه‌های مصادره‌ای می‌نشینند، اما می‌گویند باید مثل مردم فلان کشور  مقاومت کنیم. وقتی برخی مسئولان از رانت برای تحصیل و شغل فرزندان خود استفاده می‌کنند، بین مردم و مسئولین فاصله ایجاد می‌شود.

 

وی درباره راهکار  کم کردن فاصله مردم و مسئولین اظهار کرد: برای کم شدن فاصله باید نگاه‌های مبتنی بر تبعیض جنسی، قومی و مذهبی کنار گذاشته شود.

 

منبع: ایسنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم!محسن رضایی چی را به چی ربط داد!فناوری فضایی در حال اوج‌گیری/عباس عبدیمستند دبیر شورای نگهبان چگونه فیلمی خواهد شد؟تغییر و تحول در برنامه «نود» از سال آینده/فردوسی پور از نود کنار گذاشته می شود!بیرانوند: به یک تیم خارجی در حد شخصیت پرسپولیس می‌رومگمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیماعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانند
آخرین اخبار

گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندعلی حسنلو: جشنواره تئاتر خیابانی ارس باید به سمت بین‌المللی شدن گام بردارد20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شدنشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایرانایران دخالتی در عملیات ترکیه علیه پ ک ک ندارد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir