سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۹۹۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۳۱

محسن رهامی: مشکل اصلی مردم ما برداشتن نرده‌کشی‌ها نیستمحسن رهامی گفت: همه این نرده‌کشی‌ها برای مسائل امنیتی نیست، بلکه برای ایجاد طبقات خاص یا به وجود آوردن شهروند درجه یک و دو انجام می‌شود؛ بنابراین هر اقدامی که این امتیازات یا طبقه‌بندی‌ها را از بین ببرد خوب است و باید از آن استقبال کرد، اما مشکل اصلی مردم ما در حال حاضر برداشتن این نرده‌کشی‌ها یا جایگزینی امام جمعه خندان به جای گریان یا جوان به جای پیر نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی، با اشاره به این‌که «برداشتن نرده‌های نمازجمعه فی‌نفسه کار خوبی است»، اظهار کرد: در اوایل انقلاب به خاطر شرایط ترور یا جنگ، فاصله‌هایی برای مسائل امنیتی میان مردم و مسئولین ایجاد شد اما در حال حاضر با توجه به ملاحظات امنیتی که انجام می‌شود دیگر نیازی نیست که بین مردم و مسئولین نرده‌کشی شود.

 

وی ادامه داد: البته همه این نرده‌کشی‌ها برای مسائل امنیتی نیست، بلکه برای ایجاد طبقات خاص یا به وجود آوردن شهروند درجه یک و دو انجام می‌شود؛ بنابراین هر اقدامی که این امتیازات یا طبقه‌بندی‌ها را از بین ببرد خوب است و باید از آن استقبال کرد، اما مشکل اصلی مردم ما در حال حاضر برداشتن این نرده‌کشی‌ها یا جایگزینی امام جمعه خندان به جای گریان یا جوان به جای پیر نیست.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد: این تغییرات خوب است، اما اینها مشکل اصلی مردم ما نیست. برای جذب مردم به نماز جمعه، ائمه جمعه باید حرف همه مردم را بزنند، نه این‌که فقط یک حرف بزنند. اگر دنبال جذب حداکثری مردم هستیم، باید از علمای فاضل استفاده کرده و ائمه جمعه هم باید حرف‌های مردم را بزنند. مشکل اصلی مردم بیکاری، تورم و مسائل معیشتی است. تعویض امام جمعه پیر با جوان این مشکلات را حل نمی‌کند، چرا وقتی کارگران نسبت به این‌که چند ماه حقوق خود را نگرفته‌اند، اعتراض می‌کنند، متهم می‌شوند که آمریکایی یا اسرائیلی هستند. آیا مسئولان ما متوجه می‌شوند چند ماه حقوق نگرفتن یعنی چه؟ باید صدای اعتراض مردم شنیده شود. من معتقدم برداشتن نرده‌ها یا جابه‌جایی ائمه جمعه کار اشتباهی نیست، اما فقط این ظاهر مسائل است. مسئولین و ائمه جمعه باید به مسائل ریشه‌ای مردم بپردازند تا فاصله میان مردم و مسئولین کم شود.

 

رهامی تاکید کرد: البته وقتی برخی مسئولان حقوق‌های کلان می‌گیرند و فرزندانشان با ارز ارزان‌قیمت به خارج از کشور می‌روند، میان آن‌ها و مردم که درآمدشان کم است یا حقوق عقب‌مانده دارند، فاصله ایجاد می‌شود. اکنون برخی مسئولین در کجای تهران زندگی می‌کنند؟ برخی در خانه‌های مصادره‌ای می‌نشینند، اما می‌گویند باید مثل مردم فلان کشور  مقاومت کنیم. وقتی برخی مسئولان از رانت برای تحصیل و شغل فرزندان خود استفاده می‌کنند، بین مردم و مسئولین فاصله ایجاد می‌شود.

 

وی درباره راهکار  کم کردن فاصله مردم و مسئولین اظهار کرد: برای کم شدن فاصله باید نگاه‌های مبتنی بر تبعیض جنسی، قومی و مذهبی کنار گذاشته شود.

 

منبع: ایسنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

قطب‌زاده از گروگان‌گیری در اشغال سفارت شدیدا انتقاد می‌کرد/اجازه نداشتیم در تلویزیون موزیک پخش کنیم، مدام سخنرانی یا مارشموسوی خوئینی: جریان چپ هرگز هاشمی را تخریب نکرد/مگر هاشمی از ما دفاع کرد که ما از او دفاع کنیم؟جواب سیاسی به تاریخ؟/ابطحیبهزاد نبوی: براندازان برای این به اصلاح‌طلبان حمله می کنند که پایگاه اجتماعی گسترده‌ای در جامعه دارندچرا احمد توکلی از عدم انتشار حقوق مدیران قوای دیگر حرف نمی‌زند؟هاشمی را باید همان‌طوری که بود، شناخت/موسوی خویینی‌ها در نقل قول‌ها بسیار دقیق استقطع شدن چندباره برنامه «تب تاب» به دلیل محتوای برنامه نبودپیشنهاد واشنگتن برای تشکیل کشور فلسطینکی روش: نیاز به استراحت جدی داریمصداوسیما سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی از جرایم رانندگی مردم را چه‌ کرد؟
آخرین اخبار

دعوای کودکانه باعث مـرگ دانـش‌آموز در مدرسه شدراز پنهان در تصادف مرد مسلح!/ درباره مواد مخدری که در ماشینم بود چیزی نمی‌دانم!حرف‌های زن ۵۴ ساله از سوءظن‌های شوهر/ او مرا کتک می‌زد تا افرادی را که با آن‌ها ارتباط دارم لو بدهممشروبات الکلی باز هم قربانی گرفت، این بار در مشهدقطع شدن چندباره برنامه «تب تاب» به دلیل محتوای برنامه نبودصداوسیما سهم ۱۴۰ میلیارد تومانی از جرایم رانندگی مردم را چه‌ کرد؟یارانه نقدی چه کسانی با اجازه مجلس حذف می‌شود؟ایرانی‌ها در کدام کشورها بیش‌تر خانه می‌خرند؟قطب‌زاده از گروگان‌گیری در اشغال سفارت شدیدا انتقاد می‌کرد/اجازه نداشتیم در تلویزیون موزیک پخش کنیم، مدام سخنرانی یا مارشچرا احمد توکلی از عدم انتشار حقوق مدیران قوای دیگر حرف نمی‌زند؟فلاحت‌پیشه: درباره سی‌اف‌تی‌ نه منع‌ حاکمیتی داریم نه دوپهلوگوییجواب سیاسی به تاریخ؟/ابطحیکلانتری: مصرف گرایی فاکتورهای زیست محیطی را منفی کردکانال ویژه مالی اروپا در آستانه راه اندازی استموگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کندپیشنهاد واشنگتن برای تشکیل کشور فلسطینهاشمی را باید همان‌طوری که بود، شناخت/موسوی خویینی‌ها در نقل قول‌ها بسیار دقیق استکی روش: نیاز به استراحت جدی داریمایران 0 - عراق 0/ ایران به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شددمای تهران به زیر صفر می‌رسد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir