سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۹۹۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۰:۲۶

نعمتی در جمع خبرنگاران:

احضار «ضیاء» به مجلس صحت ندارد/ اسناد مالیِ دیوارکشی مجلس موجود استسخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «احضار یکی از مجریان صداوسیما و یا درخواست برای ممنوع التصویر شدن کارشناسان تلویزیون صحت ندارد» در واکنش به انتقادات و هزینه‌های دیوارکشی اطراف مجلس شورای اسلامی، گفت: اسناد و مدارک مالی این موضوع در دسترس است و نهادهای امنیتی پیگیر هستند.

به گزارش اصلاحات پرس، بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران به ارائه‌ توضیحاتی درباره اخبار منتشر شده نسبت به اظهارات علی ضیاء مجری تلویزیون به مجلس شورای اسلامی، درخواست برای ممنوع‌التصویری زائری یکی از کارشناسان صداوسیما و همچنین انتقادات برخی نمایندگان در مورد قطع شدن هزینه‌های درمان‌شان و دیوارکشی اطراف مجلس شورای اسلامی پرداخت.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار اخباری درباره احضار مجری برنامه فرمول یک و درخواست برای ممنوع التصویری زائری یکی از کارشناسان تلویزیونی گفت: در مرحله اول همه باید بدانند که اخبار جلسات هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از طریق سخنگو به رسانه‌ها داده می‌شود. از طرفی دیگر جلسات ما با مسئولان روال همیشگی دارد و هرچند وقت یکبار با مسئولان صداوسیما و یا معاونان رییس جمهور و وزرا جلساتی را برای بررسی مسائل مختلف برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: اخیرا جلسه‌ای با آقای علی عسگری رییس سازمان صداوسیما و معاونان‌اش برگزار کردیم، جلسه بسیار خوبی که در آن موارد مختلفی مطرح شد. در این جلسه بیان شد که توقع مجلس شورای اسلامی آن است که با توجه به شرایط اقتصادی، صداوسیما به عنوان پشتیبان تولید وقت بیشتری در این زمینه گذارد و با برنامه‌های مختلف‌اش هم‌پوشانی داشته باشد تا بتوانیم از فضای ایجاد شده عبور کنیم. موضوع بعدی هم به اعتبارات و مشکلات صداوسیما و نوع روابط با مجلس شورای اسلامی بود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه گلایه‌مندی نمایندگان از نحوه‌ی برخی رفتارهای صداوسیما نیز مطرح شد، اما هیچ موضوعی در خصوص این‌که مجری احضار شده باشد وجود ندارد و این صحت ندارد. ما به کسی نگفتیم که کسی در صداوسیما ممنوع التصویر شود. اصلا این در شأن هیات رییسه و مجلس شورای اسلامی نیست البته ممکن است صداوسیما با توجه به برنامه‌هایش کارهایی را پیش ببرد، اما ما چنین مواردی را مطرح نکردیم.

نعمتی خاطرنشان کرد: در فضای فعلی شاید همه به سمت پیشبرد امور حرکت کنیم و گلایه‌مندی‌ها را بیان کنیم، اما مجلس شورای اسلامی، آقای ضیاء مجری تلویزیون را احضار نکرده است. بنده همان روز به یکی از رسانه‌ها این موضوع را تکذیب کردم، حال این‌که چرا برخی از دوستان به آن دامن می‌زنند جای سوال دارد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که پژمانفر نماینده مشهد بیان کرده که هیات رییسه نمایندگان منتقد را سفر نمی‌برند و هزینه‌های درمان آنها را قطع می‌کنند، اظهار کرد: نوع بیمه نمایندگان مشخص است. اگر از ارگانی حقوق نمی‌گیرند و از مجلس شورای اسلامی حقوق‌اش را دریافت می‌کنند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته و همه هم نوع پوشش این بیمه را می‌دانند و طبیعتا این موضوع دست هیات رییسه نیست. برخی دیگر از نمایندگان از ارگان‌هایی مامور به مجلس شدند که آنها هم بیمه خود را دارند. ضمن این که همه نمایندگان و خانواده‌هایشان بیمه تکمیلی شده‌اند. ما تاکنون هیچ محدودیتی دراین باره نداشتیم و اصلا طرح این موضوع در شأن ما و کسانی که آن را بیان کرده‌اند، نیست.

وی درباره‌ انتقادات به هیات رییسه برای نحوه چینش سفرها هم گفت: سفرهای رییس مجلس شورای اسلامی مشخص است اتفاقا ما از رییس مجلس گلایه داریم که چرا معمولا دوستان منتقد با او در سفرها همراه می‌شوند. سایر سفرها هم برمعنای فراکسیونی کمیسیونی است و یا همراهی با دولت است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سفرهای فراکسیونی مشخص است اعضای هر فراکسیون سفرهایشان را انجام می‌دهند که آن هم بنا به درخواست و ارتباطات با کشورها می‌باشند. سفرهای کمیسیونی هم همین طور است تصور می‌کنم که در این دوره بیشترین سفرها مربوط به کمیسیون فرهنگی است که در دوره قبلی مجلس شورای اسلامی کمیسیون‌های فرهنگی، حقوقی و شوراها تعداد سفرهایشان کم بود. ما به گونه‌ای تنظیم کردیم که در این دوره اجحافی در حق سایر نمایندگان نشود.

وی درباره انتقادات به دیوارکشی اطراف مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی قبلا دارای شرایط حفاظتی حساس بود که اکنون به شرایط حیاتی تبدیل شده است. این‌که دیوارکشی انجام شود یا خیر دست ما نیست. نهادهای امنیتی کشور و ستاد کل فرماندهی معظم کل قوا و دستگاه‌های مربوطه در این زمینه مجری و تصمیم‌گیر هستند و شرایط را تدوین می‌کنند که این دست رییس مجلس شورای اسلامی و هیات رییسه نیست.

نعمتی ادامه داد: از طرف دیگر بعد از اتفاقات مجلس شورای اسلامی شرایط تغییر کرد. دوستان هر زمانی که بخواهند می‌توانند موضوعات مالی را بررسی کنند که اسناد و مدارک آن موجود است ضمن آنکه ما هم کاره‌ای نیستیم و نهادهای امنیتی پیگیر این موضوع را پیگیری می‌کنند.

منبع: ایسنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

دلیل کاهش قیمت خودرو و ارزاتفاق یا برنامه‌ریزی خاص در شبکه سه/سریال‌های رفقای فروغی روی آنتن!فرار و دستگیری چند تن از سرداران سپاه صحت نداردمسکن در یک قدمی دلار قرار گرفتاستقلالی‌ها پدیده لیگ را از دست فولاد قاپیدند/ مهاجم ذوب‌آهن در راه استقلالمرد شیشه ای همسر دوم خود و دخترش را خفه کردعمه، مادر و خواهر، مثلث فحش‌های جنسیتی در دعواهای امروزیبیرانوند، ترابی و علیپور هم از پرسپولیس می‌روندعرب: تکلیف سرمربی پرسپولیس تا اوایل هفته آینده مشخص می‌شودکدام مسئولان نظام باید دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را اعلام کنند؟
آخرین اخبار

قطب‌الدین صادقی: تلویزیون ترجیح می‌دهد سریال‌های‌ کیلویی بسازدماجرای احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟مذاکره تراکتورسازی با وریا غفوری کلید خوردآخرین وضعیت سریال‌های سرزمین کهن، الف ویژه و فیلم خیابان‌های آرامموارد متعددی از آشفتگی انتخابات ۸۸ را در دادگاه نشان دادم/ عده‌ای فکر می‌کردند قرار است حرف تکراری بزنمبیرانوند، ترابی و علیپور هم از پرسپولیس می‌روندهمتی: عملیات بازار باز بانکی نقش مهمی در کنترل تورم خواهد داشتروسیه: تهدید بکارگیری زور علیه ایران نقض قوانین بین المللی استسناریوی حمله به شیخ الوزرا چرا کلید خورد؟هاشمی : مشکلات اگر دلیل کناره گیری باشد همه مقامات باید استعفا دهندروحانی: اساس جنگ بدخواهان با ملت ما جنگ اراده هاستدنیزلی: هدفم برآوردن انتظارات هواداران استدلار ۴۲۰۰ تومانی را در بازار می‌فروشندعضو فراکسیون امید: صداوسیما لیستی دارد که طبق آن از نمایندگان در برنامه‌ها دعوت می‌کندتنها کسی که می‌تواند از لیست کمیسیون ویژه اطلاع داشته باشد، آیت‌الله خامنه‌ای استروسیه به خروج از توافق تسلیحاتی با آمریکا نزدیک شدآمریکا: در حال حاضر اظهارنظری در مورد درگذشت مرسی نداریماستعفای سعادتمند از هیات مدیره استقلالواکنش "حناچی" به اخباری مبنی بر تعدیل و استعفا در شهرداری تهرانمسکن در یک قدمی دلار قرار گرفت


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir