سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۰۲۰۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۳:۰۴

مرعشی: اصلاح امور کشور آرزوی آیت الله هاشمی رفسنجانی بود/ اکنون زمان خدمت به مردم استسخنگوی حزب کارگزاران اصلاح امور کشور را آرزوی مرحوم هاشمی رفسنجانی دانست و افزود: هاشمی عاشق مردم و خدمت به مردم بود و نسبت به انقلاب و نظام تعهد داشت.

 به گزارش اصلاحات پرس، سید حسین مرعشی در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی که در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، نظام مقدس جمهوری اسلامی را حاصل عمر امام و همراهان امام دانست و اظهار کرد: امروز نظام ما درگیر مسائل پیچیده داخلی و خارجی شده و لذا نیاز داریم بیش از هر زمان دیگری دور هم جمع شویم و برای آینده نظام و پیشبرد امور کشور همفکری و هم افزایی داشته باشیم.

وی اصلاح امور کشور را آرزوی مرحوم هاشمی رفسنجانی دانست و افزود: هاشمی عاشق مردم و خدمت به مردم بود و نسبت به انقلاب و نظام تعهد داشت لذا باز کردن گره ای از مشکلات کشور موجب شادی روح این یار دیرین امام و رهبری خواهد شد.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به پیوند عمیق و جداناشدنی آیت الله هاشمی با انقلاب و نظام، تصریح کرد: ایشان در حوزه اقتصاد بسیار اطلاح طلب و در سیاست خارجی به دنبال تنش زدایی در منطقه بود. مرحوم هاشمی در حاشیه کنفرانس سران کشورهای اسلامی در پاکستان اقدام به بهبود روابط با عربستان به منظور ایجاد آرامش در جهان اسلام کرد.

مرعشی سیاست های هاشمی در مسائل فرهنگی و اجتماعی را روشن و باز دانست و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سیاست داخلی اعتقاد به دموکراسی مدیریت شده داشت.

وی با بیان اینکه نهاد روحانیت در تاریخ سیاسی ایران بعد از مشروطیت به نهادی تاثیرگذار تبدیل شد، خاطرنشان کرد: نهاد روحانیت نقش تاریخی خودش را در قانون اساسی جمهوری اسلامی نهادینه کرده و مبنای آن حاکمیت اسلام بر کلیه قوانین کشور است لذا مرحوم هاشمی وجهه درخشانی در نهاد روحانیت داشت و تضعیف ایشان در جریان انتخابات مجلس ششم شورای اسلامی، به ضرر کشور تمام شد.

سخنگوی حزب کارگزاران با اشاره به ارتباط نزدیک مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی، متذکر شد: مرحوم هاشمی نقش مهمی در تعیین رهبر بعد از امام ایفا کرد و در دوران ریاست جمهوری ایشان اقتصاد ما 13.5 درصد رشد داشت. در واقع در سال 1367 مجموعه اقداماتی که تحت تاثیر انقلاب اسلامی با هدف ایجاد عدالت در جامعه صورت گرفت منجر شد هر ایرانی نصف هر ایرانی سرانه تولید ناخالص ملی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دکترین امنیت ملی چین یک سال قبل از انقلاب از قدرت نظامی به قدرت اقتصادی تغییر پیدا کرد، گفت: اگر می خواهیم اثرگذاری بیشتری در معادلات منطقه داشته باشیم و به کشورهای اسلامی مانند یمن و سوریه کمک کنیم، باید به قدرت اقتصادی دست پیدا کنیم.

مرعشی با اشاره به مشکلات داخلی و بین المللی کشور، یادآور شد: بی تردید سربلندی ایران به سربلندی نظام است و باید بپذیریم که کشور منهای سرمایه انسانی پرورش یافته اداره نخواهد شد و لذا مردم اصل هستند و نمی توانیم به مردم خدمت نکنیم و از آنان انتظار نقش آفرینی در عرصه های سیاسی و اجتماعی داشته باشیم.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با تاکید بر لزوم اجماع توان مدیریتی در کشور جهت رفع مسائل و مشکلات، عنوان کرد: امروز با یک تحریم ظالمانه و خبیثانه از موضع بغض و کینه مواجه هستیم و رئیس جمهور آمریکا رذل ترین، ستیزه جوترین و مخالف ترین افراد را دور هم جمع کرده تا به انقلاب ضربه بزند لذا همه باید به صحنه نظام بیاییم.

وی با بیان اینکه دو خطر تحریم و دشمنی خارجی و یاس و ناامیدی داخلی نظام را تهدید می کند، گفت: اکنون زمان فداکاری و خدمت به مردم است و نباید یکدیگر را تضعیف کنیم. آیت الله هاشمی در دوران جنگ با آن همه سختی همه را بسیج کرد و امروز نوبت ماست که آماده خدمتگزاری برای مردم شویم.

منبع: ایسنا

تبلیغاتپربازدیدترین ها

شبنم نعمت زاده: خیلی چیزها را نمی‌گویم چون مردم باور نمی‌کنند/پدرم هیچ مالی از انقلاب به دست نیاورده استتجارت مرگ با سیانور در ناصرخسرو!تشکل اسلامی نسل نو در دانشگاه قم چرا تعلیق شد؟عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارندتوضیح قاضی مسعودی مقام درباره حضور شبنم نعمت زاده با چادر در دادگاهجزئیات اتهامات شبنم نعمت زاده و احمدرضا لشگری پور/۲۵ شهریور اولین جلسه دادگاهمخاطبان به‌دنبال راز جوان‌تر شدن ستایشبدهی‌های شهرداری قالیباف یا بازی با ارقامفهمِ یک اتفاق/ عباس عبدیترکان: نظر یک امام‌جمعه نظر نظام نیست/ روحانی اصلاح‌طلب نیست
آخرین اخبار

شبکه‌های اجتماعی مجازی چگونه صدای دختر آبی را به ورزشگاه‌ها رساندند؟/محمد رهبرینقوی‌حسینی: مسئولانی که خانواده آنها خارج از کشور هستند باید عزل شوندعلی مطهری به صداوسیما: هنوز منتظرم به قانون تن دهیدشمخانی: سلاح‌های ارتش یمن توسط خودشان ساخته می‌شودروحانی:آمریکا اگر دنبال مذاکره است،فشارها علیه ایران را متوقف کندواکنش وزیر دفاع به اتهام دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکواحتمال لغو سفر رئیس‌جمهور و ظریف به نیویورک/ کارشکنی آمریکا در صدور ویزا برای هیئت ایرانیغرویان: رئیس‌جمهور باید یکی از خطبای نماز جمعه باشد/ نماز جمعه نباید در دست سخنرانان جناح خاصی باشدواکنش وزیر ارشاد به جدیدترین حواشی «رستاخیز»پیگیری جدی تخلفات احتمالی در زمینه پذیرش دانشجو/تائید تخلف در جذب دانشجویان انتقالی از خارججامعه در اضطراب/زیباکلامپدرِ عماد صفی‌یاری: عماد، عاشق استقلال بودکارگران هپکوی اراک چه می‌خواهند؟نماینده اراک: برخورد قهرآمیز با کارگران هپکو باعث تأسف استایران ارزان‌ترین مقصد گردشگری در بین ۱۴۰ کشور جهانورود مغزهای کوچک زنگ زده ممنوع!فدراسیون جودوی ایران تعلیق شدهمتی: ایران و روسیه دلار و سوئیفت را دور می‌زنندمعاون رئیس جمهوری: دولت به زودی اعتبار قانون افزایش مدت مرخصی زایمان را تصویب می کندظریف: ایالات متحده به تعهدات خود در میز مذاکره برگردد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir