سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۰۵۱۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۳:۰۹

بازداشت اعضای باندکلاهبرداری۱.۴میلیاردتومانی در شرکت ماهان خودروچندی قبل افرادی با مراجعه به پلیس از کلاهبرداری یک شرکت با عنوان «ماهان خودرو» شکایت کردند.

یکی از مالباختگان گفت: در یک سایت اینترنتی با تبلیغات وسوسه‌کننده این شرکت آشنا شدم. آنها مدعی شده بودند که در کوتاه‌ترین زمان خودروها را تحویل می‌دهند. ما هم ضمن اعتماد به تبلیغات و بدون بررسی بیشتر به دفتر شرکت مراجعه کردیم. فکر می‌کردیم که شرایط خوبی است و باید از آن استفاده کرد اما بعد از ثبت‌نام و واریز مبالغ اولیه تازه متوجه دروغ بودن وعده‌های آنها شدیم.
یکی دیگر از مالباخته‌ها در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از طریق یک سایت اینترنتی با شرکت ماهان خودرو آشنا شدم؛ با شماره‌ای که در سایت اعلام کرده بودند تماس گرفته و با خانمی که خود را منشی شرکت معرفی کرد، صحبت کردم، در نهایت بعد از اعلام شرایط واگذاری خودرو در کمتر از یک هفته، شماره حساب متعلق به شخصی به‌نام محمد به من داده شد و من نیز مبلغ 60 میلیون تومان را به این حساب واریز  کردم و مابقی مبلغ موردنظر را نیز در قالب یک فقره چک به شرکت تحویل دادم.

شاکی دیگری نیز گفت: از طریق سایت تبلیغاتی با شرکت ماهان خودرو آشنا شدم، روز 13 آذر 97 به آدرس شرکت در فلکه اول صادقیه مراجعه کرده و مبلغ 50 میلیون تومان کارت کشیدم، 40 میلیون تومان باقی مانده را نیز در قالب دوفقره چک بین‌بانکی به شرکت تحویل دادم.یکی دیگر از مالباختگان نیز که از جنوب کشور برای ثبت سفارش خودرو به شرکت ماهان خودرو مراجعه کرده بود، در اظهاراتش به‌کارآگاهان گفت: پس از آشنایی با این شرکت روز 15 آذر 97 به شرکت مراجعه کرده و 120 میلیون تومان پول به حساب این شرکت واریز کردم، به من گفتند که در پنجم دی برای تحویل خودرو مراجعه کنم اما زمان مراجعه به شرکت، متوجه تعطیلی آن شدم، تلفن‌ همراه تمام اعضای شرکت نیز خاموش شده و کسی جوابگوی من نبود.بدین ترتیب شکایت‌ها در شعبه هفت بازپرسی ناحیه دو تهران علیه شرکت «ماهان خودرو»، با موضوع کلاهبرداری تشکیل و پرونده به اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ فرستاده شد.
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر دستگیری چهار نفر از اعضای اصلی این شرکت گفت: این افراد، در یک اقدام ضربتی و همزمان، دستگیر و به اداره 14 پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند و تحقیقات از آنها برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها در دستور کار قرار گرفته است. با شناسایی تعدادی از مالباختگان پرونده تاکنون ارزش این پرونده به بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده که با توجه به ادامه رسیدگی به این پرونده و احتمال شناسایی دیگر مالباختگان، احتمال افزایش ارزش مالی پرونده کماکان وجود دارد.

منبع: روزنامه ایران

تبلیغات

پربازدیدترین ها


آخرین اخبار

گردشگران نوروزی در منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارسمحمدرضا انبیائی؛ دبیرکل انجمن مدیریت استراتژیک ایران شدگمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندعلی حسنلو: جشنواره تئاتر خیابانی ارس باید به سمت بین‌المللی شدن گام بردارد20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir