سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۰۵۴۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۱۲:۱۰

شریعتمداری مطرح کرد:

تعاونی‌ها تفاهم‌نامه‌ سه‌جانبه با وزارت صمت و جهاد کشاورزی امضا می‌کنندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در صورتی‌که بتوان شبکه‌های تعاونی را تقویت کرد، می‌توان بسته‌های حمایتی را به صورت کالا در اختیار مردم قرار داد.

به گزارش اصلاحات پرس، محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا بسته‌های حمایتی به صورت غیرنقدی از طریق تعاونی‌ها و شبکه توزیعی تعاونی‌ها در اختیار مردم قرار نگرفت؛ اظهار داشت: اگر یک شبکه مطمئن از تعاونی‌ها در اختیار دولت بود که کالاهای دارای سوبسید را به دست مصرف‌کنندگان واقعی می‌رساند، بسیار بهتر بود و دولت می‌توانست به‌جای کمک نقدی کالای ارزان در اختیار مردم قرار دهد.

او ادامه داد: اکنون چرخه‌های توزیعی تعاونی‌ها کامل نیست و از این رو دولت ترجیح داد کمک نقدی به مردم بکند. در عین حال توزیع کالا آثار تورمی کمتری داشت و باعث می‌شد تولید در کشور توسعه بیشتری پیدا کند. به این خاطر که تقاضا بالاتر می‌رود.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعاونی‌ها در تلاش هستند تا تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه‌ای را بین خودشان، وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی منعقد کنند. در صورتی که بتوان شبکه‌های تعاونی را تقویت کرد، می‌توان بسته‌های حمایتی را به صورت کالا در اختیار مردم قرار داد.

وی افزود: شمار تعاونی‌ها پیش از انقلاب تا امروز از هزار و ۷۲ تعاونی به ۹۲ هزار و ۲۴۲ تعاونی رسیده است. همچنین پیش از انقلاب ۱۲۴ هزار و ۸۳۲ فرصت شغلی در بخش تعاونی ایجاد شده بود که حالا یک میلیون و هفتصد و پنجاه و سه هزار فرصت شغلی در این بخش ایجاد شده است.

شریعتمداری در پایان تصریح کرد: تاکنون به طرح‌های اشتغال روستایی مبالغ زیادی تخصیص یافته ما درتلاش هستیم که مکانیزمی برای شفافیت وام‌های این نوع اشتغال اختصاص دهیم. ما باید بتوانیم با گسترش تعاونی‌ها سهم سرمایه‌های کوچک را در اقتصاد بالا ببریم.

تبلیغات

پربازدیدترین ها


آخرین اخبار

گردشگران نوروزی در منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارسمحمدرضا انبیائی؛ دبیرکل انجمن مدیریت استراتژیک ایران شدگمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندعلی حسنلو: جشنواره تئاتر خیابانی ارس باید به سمت بین‌المللی شدن گام بردارد20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir