سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۰۵۹۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۰:۳۷

مرتضی میرباقری: سلبریتی‌ها می‌توانند برنامه‌های نوروز را اجرا کنند/ چهارچوب اجراها قابل انتشار استمعاون سیما با بیان اینکه آیین‌نامه‌ای وجود دارد که در آن ویژگی‌های مجری‌ تلویزیون ذکر شده و قابل انتشار است گفت: سلبریتی‌ها هم می‌توانند کاندید‌اهای شبکه‌ها برای اجرای برنامه‌های نوروز باشند.

به گزارش اصلاحات پرس، علی‌رغم واکنش‌های متعدد به اجرای چهره‌های معروف در تلویزیون، سلبریتی‌ها همچنان به اجرای برنامه‌های مختلف در رسانه ملی می‌پردازند و حتی برای برنامه‌های مناسبتی همچون شب یلدا انتخاب اول همان‌ها هستند. البته این اقدام موافقانی دارد که یکی‌ از مطرح‌ترین آنها مرتضی میرباقری (معاون سیما) است که چندی پیش در این‌باره گفته بود، مردم به چهره‌های مشهور علاقه دارند و سلبریتی‌ها بیشتر توجه آنها را جلب می‌کنند.

این صحبت از سوی معاون سیما واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت و اکنون این پرسش مطرح است که آیا علاقه مردم به یک فرد می‌تواند دلیل کافی برای انتخاب او برای اجرای برنامه‌های مختلف باشد. با معاون سیما در این باره به گفتگو پرداختیم.

باتوجه به صحبت‌هایی که درباره انتخاب مجری‌های سلبریتی در تلویزیون مطرح کردید؛ این پرسش مطرح است که چهارچوب اجرا در معاونت سیما چه تعریفی دارد و یک فرد چه قابلیت‌هایی باید داشته باشد تا به عنوان مجری در صداوسیما انتخاب شود و مورد قبول شما باشد؟

در رابطه با مجریان آیین‌نامه‌ای داریم که در آن ویژگی‌های فنی و خصوصیت‌هایی که آنها باید از نظر شکلی و سنخیت با برنامه‌ها داشته باشند، مشخص شده است. این آیین‌نامه موجود بوده و قابل انتشار هم هست چراکه ما در رابطه با مجریان به صورت نوبه‌ای، هفته‌ای و ماهانه براساس یکسری شاخص‌ها ارزیابی‌هایی را انجام می‌دهیم. یعنی شاید این قضیه در ۱۰ عنوان کلی و ۴۰، ۵۰ عنوان جزئی به اصطلاح وجود داشته باشد.

بر اساس سلسله مراتب تشکیلاتی که داریم، این روابط و چهارچوب‌ها را در اختیار شبکه‌ها قرار می‌دهیم، شبکه‌ها هم در اختیار گروه‌های خودشان قرار داده و آنها هم در اختیار تهیه‌کنندگان برنامه‌های خودشان قرار می‌دهند. ممکن است یک شبکه، گروه اجتماعی، اقتصادی، معارف و مواردی از این دست داشته باشد، ما این چهارچوب‌ها را در اختیار رئیس گروه قرار می‌دهیم و آنها در اختیار تهیه‌کننده‌های خود قرار می‌دهند. یک ویژگی کلی که باید همه آنها داشته باشند، این بوده که ما در ستاد آنها تایید کنیم و بقیه مطالب در خود مجموعه شبکه انجام می‌شود.

با توجه به این روند شاهد اجرای سلبریتی‌ها در ایام نوروز خواهیم بود؟

فعلا هنوز در رابطه با برنامه‌های نوروزی تصمیم‌گیری نکرده‌ایم ولی سلبریتی‌ها هم می‌توانند کاندید‌اهای شبکه‌ها باشند و آنها را به ما معرفی کنند. معمولا ما در یک مناسبت‌های خاص سعی می‌کنیم، ملاحظات دقیق‌تری را اعمال کنیم، ولی به صورت روتین همان نکاتی است که ذکر کردم.

ولی اجرا هم مثل همه حرفه‌های دیگر نیاز به آموزش دارد و اجراهای شب یلدا توسط سلبریتی‌ها مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

حتما و یقینا شبکه هم به این ظرفیت توجه می‌کند و مجری‌ای را می‌گذارد که بتواند مخاطبان بیشتری را برای او بیاورد و برنامه موثرتری داشته باشد. البته اگر از عهده برنیامده باشد، حتما از آن استفاده نخواهد کرد. یعنی به این صورت نیست که شبکه اگر ببیند کسی از عهده کارش برنیامد، راضی باشد. چون رقابتی وجود دارد که مخاطبان را راضی نگه دارند.

به نوعی می‌توان گفت که شبکه‌ها بر اساس نظر مخاطبان عمل می‌کنند. از نظر معاونت سیما این موضوع مشکلی ندارد؟

چندین شاخصه داریم که یکی از آنها مخاطب است. البته مخاطب شرط لازم بوده ولی شرط کافی نیست. یعنی به نوعی اگر رسانه مخاطب نداشته باشد که دیگر رسانه نیست. ما مخاطب را برای یک سلسله پیام‌ها و مقاصد و معارفی که مدنظرمان است، می‌خواهیم که شرط لازم ما بوده ولی باید کسی بتواند افراد را بنشاند و آماده کند تا پیامی که قرار است منتقل شود.

منبع: ایلنا

تبلیغات

پربازدیدترین ها

هدایتی در دادگاه: یار و یاور جمهوری اسلامی بودم!محسن رضایی چی را به چی ربط داد!فناوری فضایی در حال اوج‌گیری/عباس عبدیمستند دبیر شورای نگهبان چگونه فیلمی خواهد شد؟تغییر و تحول در برنامه «نود» از سال آینده/فردوسی پور از نود کنار گذاشته می شود!بیرانوند: به یک تیم خارجی در حد شخصیت پرسپولیس می‌رومگمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیماعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانند
آخرین اخبار

گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدندعلی حسنلو: جشنواره تئاتر خیابانی ارس باید به سمت بین‌المللی شدن گام بردارد20 هزار متاثر حوادث جوی و اقلیمی امدادرسانی شدندنامزدهای دموکرات انتخابات آمریکا:پیروزشویم به برجام بازمی گردیمتوضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپاتاج: سرمربی تیم ملی از بین دو گزینه اروپایی انتخاب خواهد شدخانه تکانی در روستااعلام سرمایه گذاران فیلم‌های جشنواره فجر ۳۷کاکائی‌های ساحل خزرلیکنز: حمایتم از تیم ملی ایران را نشان دادم/ اینجا مردم دیوانه‎وار تراکتورسازی را دوست دارندآرامگاه حافظسیاوشی: گام دوم انقلاب گامی در جهت جذب باشد نه دفع و مهاجرتواکنش ما به قیمت‌هامیرلوحی: تنها اسلحه نظام در مقابل شیطنت‌های عربستان اصل مشارکت مردم استخوشخبر: هیچ مبلغی از سوی هدایتی به حساب فدراسیون والیبال واریز نشده است6 میلیون نخبه ایرانی و ثروتمند، دنیا را می‌چرخانندپایانی بر ستاره - مربع های مزاحمحداقل حقوق کارگران در سال 98 تعیین شدنشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایرانایران دخالتی در عملیات ترکیه علیه پ ک ک ندارد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir