سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۱۹۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۳/۲۱ ۱۹:۳۶

نماینده ولی فقیه در سپاه: آمریکایی‌ها با نامه و واسطه گفتند به کی قسم بخوریم ما نمی‌خواهیم حمله کنیمنماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد انقلاب را با انقلابیون زمین بزند.

فارس نوشت: حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی در مراسم تکریم و معارفه مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه امام رضا(علیه‌السلام) که ظهر امروز در حسینیه پادگان شهید برونسی برگزار شد، اظهار کرد: حقیقت این است انقلاب چون زنده و اثرگذار و در حال طی مسافت به سوی اهدافش است دشمن دارد.

وی با تاکید بر اینکه از دشمن نباید انتظار داشت فتنه‌گری و حمله نکند تصریح کرد: ما باید از انقلاب مراقبت کنیم، حفاظت و پاسداری از انقلاب به خاطر زنده بودن، اثرگذاری و دشمن داشتن است.

حاجی صادقی با بیان اینکه پاسداری تاریخ مصرفش تمام شدنی نیست تاکید کرد: تا انقلاب هست و در حال حرکت است محافظ، نگهبان و دفاع کننده می‌خواهد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشخیص اقتضای پاسداری را مهم دانست و بیان کرد: باید در هر شرایطی مصداق پاسداری را بفهمیم، یک زمان تشخیص این بود از همه چیز بگذری و در مقابل دشمن متجاوز به سرزمین که با تجاوز دنبال شکستن انقلاب بود مقابله کنی اما امروز مصداق پاسداری از انقلاب چیست؟

حاجی صادقی با تاکید بر اینکه ایمانِ بدون جهاد ایمان نیست ادامه داد: قرآن در معرفی مومن دو نوع استقامت را بیان کرده، استقامت فکری اولین استقامت است، اینکه نلرزند پشیمان نشوند، توبه‌نامه از اشغال لانه جاسوسی آمریکا ننویسند و بگویند گناه اولش گردن ما و بقیه تقصیر امام است، این افراد گرفتار لغزش فکری هستند پس یکی استقامت فکری است.

وی با طرح این سوال که امروز پاسداری چیست و چگونه می‌شود آن را انجام داد؟ بیان کرد: یک سلسله اقدامات زمان و مکان ندارد مقابله با صدام، فتنه و آمریکا از آن دست اقدامات است و ما بدون معاینه، خطرشناسی و درک از میدان عملیات نمی‌توانیم عملکرد مناسب داشته باشیم.

حاجی صادقی ادامه داد: دو الزام برای پاسداری در همه شرایط داریم، سپاه برای اینکه سنگرنشین خط مقدم انقلاب باقی بماند ابتدا باید قدرت داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه باید به همه ابزارهای مشروع که در دفاع از انقلاب لازم است مجهز باشد و کسی که می‌گوید چرا خرج موشک می‌کنید سخنش خلاف قرآن است.

وی با تاکید بر اینکه ما باورمان این است آمریکایی‌ها اگر در حمله نظامی به ایران موفقیتی می‌دیدند درنگ نمی‌کردند بیان کرد: اخیرا آمریکایی‌ها آمادگی ما را دیدند با نامه و واسطه گفتند به کی قسم بخوریم ما نمی‌خواهیم حمله کنیم!

حاجی صادقی دلیل عدم حمله آمریکایی‌ها را قدرت و توانمندی ایران ذکر و تصریح کرد: حرف‌شان این است اگر سنگ دست بچه فلسطینی‌ها به موشک دوربرد تبدیل شده به خاطر صدور انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توضیح الزام دوم برای پاسداری خاطرنشان کرد: رکن دوم اقتدار سپاه قوت درونی و هویت پاسداری است، آهن داشتن یک مسئله است و آهن بودن یک مسئله است که با ایمان، باور و ولایت‌مداری آهن بودن حاصل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه باید این بُعد سپاه را در دفتر نمایندگی ولی‌فقیه تقویت کنیم اظهار کرد: باید سنگرنشین انقلاب را به لحاظ قوت معنوی، روحیه عاشورایی و حسینی تقویت کنیم، فلسفه وجودی ما علاوه بر صیانت از سپاه این است که حقیقت و هویت پاسداری را که وابسته به این ویژگی‌های معنوی و الهی است، تقویت کنیم.

حاجی صادقی با بیان اینکه در قدرت هر کار کنیم دشمن جلوتر است خاطرنشان کرد: توان ما به میزان اتصال ما به خدا است، باید خودمان را با این ملاک ارزیابی کنیم که چقدر توانستیم محدوده‌ای که مسؤولیت داریم را به خدا وصل کنیم و روحیه سلحشوری مخاطب را تقویت و منزلت اجتماعی سپاه را حفظ کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به جمع‌بندی امروز دشمن در عرصه راهبردی متذکر شد: دشمن تنها راهبرد شکننده انقلاب اسلامی را راهبرد ضربه به انقلاب توسط انقلابیون می‌داند و فکر کرده انقلاب را به دست انقلابیون بشکند جواب می‌دهد.

حاجی صادقی تصریح کرد: می‌خواهد انقلاب را با انقلابیون زمین بزند، وقتی دشمن راهبردش فشار است و پیکار، برای این فشار راهش را می‌گوید در این فشار دو اقدام را اردیبهشت دیدیم، می‌گفت فشار به اوج برسد تا ایران به مذاکره تن دهد و نیز اقدامی علیه آمریکا نکند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دشمن می‌ترسید اقدامات ایران مشکل‌ساز شود متذکر شد: متاسفانه از داخل برداشت‌هایی کردند که فشار برای مذاکره جواب می‌دهد در حالی که مقام معظم رهبری به صراحت گفتند جنگ نمی‌شود و مذاکره هم نمی‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد از اینکه چه کسی گفته مطالبه مردم مذاکره است؟ یادآور شد: مردم در حضور انقلابی و راهپیمایی نشان دادند فشار زیاد است اما از گفتمان دست نمی‌کشند.

وی دشمن را نگران اقدامات ایران دانست و افزود: دشمن از نگرانی دنبال کارهای بازدارنده است که امیدواریم با هدایت‌های مقام معظم رهبری اقدامات عملی ما که گام اولش شروع شده استمرار پیدا کند.

حاجی صادقی استمرار این اقدامات را نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه دانست و گفت: هم گفتمان مقاومت هم جسارت و جرأت ایستادن مقابل دشمن باید ترویج شود.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نظام باید مخالفان خود را به رسمیت بشناسد/ باید به سمت انتخابات آزاد برویم تا اپوزیسیون هم بتواند در آن شرکت کندمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانپیشنهاد چشمگیر و وسوسه کننده تراکتور به برانکو/ پرفسور به تبریز می‌رود؟فرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شودمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهسوال از اصولگرایان تندروایست بازرسی قلابی شگردی برای سرقت از خانه‌هابا این سیاست‌های اقتصادی باید منتظر انفجارهای بزرگتر بودناگفته های جهانگیری از مبارزه با فساد؛ از پرونده زنجانی تا خانمی با هزار حساب بانکیطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته است
آخرین اخبار

اینترنت ملی، جلوگیری از دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و خلاف قانون اساسی استمحورهای استیضاح وزیر کشور چیست؟ + اسامی استیضاح‌کنندگانپاسخ زیباکلام به عباس عبدی: اگر یک فرد تندرو به قدرت رسید، چه تضمینی وجود دارد که شرایط بهتر شود؟منتظر نوع رفتار شورای نگهبان با اصلاح‌طلبان هستیمبحران اقتصادی را با حذف پیشگویان اقتصادی حل کنید/ حامد هدائیاز نظر ما تکلیف کلیه خدمه سانچی روشن شده است/ دستگاه قضا هر ادعای جدیدی درباره خدمه کشتی را پیگیری می‌کندحرف اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در بین مردم خریدار ندارد/ جریان سوم باید شعار معیشتی و ملی‌گرایی بدهداظهارات «فریدون جیرانی» درباره سلبریتی‌ها و یک جریان مورد انتقادپیروزی قاطع محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی انگلیساگر دولت در اختیار برخی‌ بود هم مشکل FATF حل شده بود هم رابطه با آمریکاگزارش فروش هفتگی سینماهای کشورقطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی "برندها" شدجواز ورود اصولگرایان از قبل برای انتخابات صادر شده است/ امسال از شور انتخاباتی خبری نیستهزینه اقتصادی اعتراضات آبان ماه در 41 سال گذشته بی‌نظیر بود/ پیشنهاد رفراندوم روحانی را جدی بگیریمبهزاد نبوی: تحریم‌ها، محصول کار تندروهای داخلی با مشارکت ترامپ است/ رویکرد تندروها نه دولت یا یک جناح، بلکه منافع ملی را نشانه گرفته استبجز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟/ اکبر ترکانموسوی لاری: اگر نامزدهای مان تایید نشوند ممکن است هیچ لیستی ارائه ندهیممردم، مجموعه مسئولان را عامل بدبختی و بینوایی خود می‌دانندمسئولیت نوشتن بیانیه ۷۷ نفره را می‌پذیرم/ احضار فعالان سیاسی و مدنی با شعار «به رسمیت شناختن حق اعتراض» سازگار نیستثبات را به بازار ارز باز می‌گردانیم


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved