سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۳۷۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ ۱۳:۴۹

فاطمه سعیدی بیان کرد:

تحریم انتخابات، روشی اصلاح‌طلبانه نیستاسفند ماه سال جاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، احزاب و گروه‌های سیاسی هم از مدتی قبل مشغول آماده سازی خود برای حضور در این انتخابات هستند.

در این میان اصلاح‌طلبان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تدارک سازی مقدماتی برای حضور جدی و حداکثری در انتخابات و نحوه این حضور را مورد بحث و رایزنی دارند.

در حال حاضر مدل های مختلفی برای نحوه حضور در انتخابات مطرح است که تمامی آنها وابسته به نوع عملکرد شورای نگهبان است. آنچه از آن گریزی نیست این است که پس از اعلام نظر شورای نگهبان ما می توانیم سطح حضورمان در انتخابات را به بحث بگذاریم اما این دلیل نمی شود که امروز خود را برای هر حالتی آماده نکنیم. تصمیم شورای نگهبان در شرایط فعلی نه فقط بر حضور، عدم حضور و حتی کیفیت حضور اصلاح طلبان در انتخابات اثر می گذارد بلکه می تواند عامل موثری بر میزان مشارکت مردم نیز باشد.

 

ما معتقدیم اصلاح‌طلبی تنها از مسیر صندوق رای محقق می شود و قهر با صندوق رای و تحریم انتخابات هرگز نمی تواند شیوه ای صحیح برای پیشبرد اهداف مصلحانه باشد. اما هر حضوری ابزار و لوازمی دارد.

امروز با گذشت بیش از سه سال از عمر مجلس دهم و عهد شکنی نمایندگانی که روزی تحت عنوان فهرست امید وارد مجلس شدند ما را به این جمع بندی می رساند که دیگر نباید از عهدشکنان حمایت کنیم. علت پنهان اما اصلی فاصله گرفتن بخشی از بدنه اصلاحات با این جریان، همان عهد شکنی هاست. ما امروز عملکرد فراکسیون امید را قابل دفاع می دانیم اما انتقادها و ضعف های خودمان را نیز می پذیریم و تلاشمان این بوده که همواره تصمیمات و اقداماتی داشته باشیم که در نهایت به نفع مردم باشد.

در یک فضای کارشناسی و بدون هیاهو می توانیم اقدامات موثری را لیست کنیم که تمامی آنها با همت اعضای فراکسیون امید انجام شده است. با این حال ما نتوانستیم آنها را برای مردم به خوبی تبیین کنیم. با این حال وظیفه ماست تا نقدها را بپذیریم و برای اصلاح عملکرد خود اهتمام جدی داشته باشیم.

از سوی دیگر امر سیاست چندان با پیش بینی میانه خوشی ندارد و نمی توان از امروز برای اسفندماه پیش بینی داشت اما یک جریان سیاسی باید برای هر سناریو و وضعیتی برنامه داشته باشد. امروز نیز گروه های فکری و سیاسی مختلف در میان اصلاح طلبان مشغول همین امر هستند. در نهایت پس از اعلام نظر شورای نگهبان می توان نسبت به سطح حضور در انتخابات و چگونگی برقراری ارتباط با مردم تصمیم گرفت. 

فراموش نکنیم اصلاح طلبان تنها گروهی سیاسی هستند که در حرف و عمل طرفدار مشارکت بالای مردم هستند. ما مشارکت مردم را تقویت کننده نظام می دانیم و در عمل هم این را ثابت کرده ایم که رای مردم را تزیینی و برای زینت مجلس نمی خواهیم و همان طور که امام راحل فرمودند آن را به عنوان میزان و شاخص می شناسیم.

تبلیغات

پربازدیدترین ها

ماجرای پرونده عیسی شریفی چیست؟حمایت چندین‌باره رهبر انقلاب از ظریف در مقابل حملات دلواپسانمحرمانه‌های یک قتلسؤالی که نیازی پاسخ نداد: چرا امامی جاسوس بودنظر علی مطهری در خصوص دفاعیه محمدرضا خاتمیحمله حجت‌الاسلام نیازی به پورمحمدی: دفاع او از سعیدامامی قابل فهم استاعلام برندگان نوزدهمین جشن «حافظ»دیروز در دادگاه محمدعلی نجفی، چه چیزهایی را ندیدیم؟بهزاد نبوی: باید «خردمندانه» مقاومت کنیم، امروز وقت مذاکره نیستاعظم ‌طالقانی دختر مرحوم آیت‌الله طالقانی: در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کنم
آخرین اخبار

ما همه مجرم هستیم!فراستخواه مطرح کرد: تعارض های اجتماعی در ایران خیلی بالا استزیباکلام: فراکسیون امید به‌دنبال معامله و خوش‌خدمتی به اصولگراهاستحسین مرعشی: رابطه اصلاح‌طلبان و نظام به بن‌بست‌های نسبی رسیده است«بازی تاج و تخت» و «چرنوبیل» پیشتاز نامزدی هفتادویکمین امیدوران پس از انتخابات، دوران پیش از انتخابات استچرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟حقوقدانان جدید شورای نگهبان، به حقوقدان بودن مشهور نیستندهرمیداس باوند: دولت آمریکا متعهد است مصونیت دیپلماتیک ظریف را رعایت کنداعتماد مردم با شعار به دست نمی‌آید/ باید در قبال عملکردمان به مردم پاسخگو باشیمسیر تاریخی دانشگاه در اروپااعظم ‌طالقانی دختر مرحوم آیت‌الله طالقانی: در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کنمدستور حمله لغو شد چون به ترامپ گفته شد ایران دفاع خواهد کردآمریکا خواستار بازگشت به کانال دیپلماسی با ایران شداصلاح‌طلبی و صلح‌طلبیمیان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات به شدت اختلاف استرنو با خروج از ایران، زیان مالی بسیاری متحمل شدحمایت چندین‌باره رهبر انقلاب از ظریف در مقابل حملات دلواپسانصداوسیما نباید درخواست پمپئو برای گفتگو را رد کندشورایاری ها حلقه مفقوده زنجیره مدیریت شهری را کامل می کنند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir