سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۳۷۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۴/۱۴ ۱۳:۴۹

فاطمه سعیدی بیان کرد:

تحریم انتخابات، روشی اصلاح‌طلبانه نیستاسفند ماه سال جاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار می شود، احزاب و گروه‌های سیاسی هم از مدتی قبل مشغول آماده سازی خود برای حضور در این انتخابات هستند.

در این میان اصلاح‌طلبان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تدارک سازی مقدماتی برای حضور جدی و حداکثری در انتخابات و نحوه این حضور را مورد بحث و رایزنی دارند.

در حال حاضر مدل های مختلفی برای نحوه حضور در انتخابات مطرح است که تمامی آنها وابسته به نوع عملکرد شورای نگهبان است. آنچه از آن گریزی نیست این است که پس از اعلام نظر شورای نگهبان ما می توانیم سطح حضورمان در انتخابات را به بحث بگذاریم اما این دلیل نمی شود که امروز خود را برای هر حالتی آماده نکنیم. تصمیم شورای نگهبان در شرایط فعلی نه فقط بر حضور، عدم حضور و حتی کیفیت حضور اصلاح طلبان در انتخابات اثر می گذارد بلکه می تواند عامل موثری بر میزان مشارکت مردم نیز باشد.

 

ما معتقدیم اصلاح‌طلبی تنها از مسیر صندوق رای محقق می شود و قهر با صندوق رای و تحریم انتخابات هرگز نمی تواند شیوه ای صحیح برای پیشبرد اهداف مصلحانه باشد. اما هر حضوری ابزار و لوازمی دارد.

امروز با گذشت بیش از سه سال از عمر مجلس دهم و عهد شکنی نمایندگانی که روزی تحت عنوان فهرست امید وارد مجلس شدند ما را به این جمع بندی می رساند که دیگر نباید از عهدشکنان حمایت کنیم. علت پنهان اما اصلی فاصله گرفتن بخشی از بدنه اصلاحات با این جریان، همان عهد شکنی هاست. ما امروز عملکرد فراکسیون امید را قابل دفاع می دانیم اما انتقادها و ضعف های خودمان را نیز می پذیریم و تلاشمان این بوده که همواره تصمیمات و اقداماتی داشته باشیم که در نهایت به نفع مردم باشد.

در یک فضای کارشناسی و بدون هیاهو می توانیم اقدامات موثری را لیست کنیم که تمامی آنها با همت اعضای فراکسیون امید انجام شده است. با این حال ما نتوانستیم آنها را برای مردم به خوبی تبیین کنیم. با این حال وظیفه ماست تا نقدها را بپذیریم و برای اصلاح عملکرد خود اهتمام جدی داشته باشیم.

از سوی دیگر امر سیاست چندان با پیش بینی میانه خوشی ندارد و نمی توان از امروز برای اسفندماه پیش بینی داشت اما یک جریان سیاسی باید برای هر سناریو و وضعیتی برنامه داشته باشد. امروز نیز گروه های فکری و سیاسی مختلف در میان اصلاح طلبان مشغول همین امر هستند. در نهایت پس از اعلام نظر شورای نگهبان می توان نسبت به سطح حضور در انتخابات و چگونگی برقراری ارتباط با مردم تصمیم گرفت. 

فراموش نکنیم اصلاح طلبان تنها گروهی سیاسی هستند که در حرف و عمل طرفدار مشارکت بالای مردم هستند. ما مشارکت مردم را تقویت کننده نظام می دانیم و در عمل هم این را ثابت کرده ایم که رای مردم را تزیینی و برای زینت مجلس نمی خواهیم و همان طور که امام راحل فرمودند آن را به عنوان میزان و شاخص می شناسیم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

گزینه خارجی هدایت تیم ملی فوتبال ایران کیست؟آقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟رقبای جنجالی رئیس‌جمهور دیوانه؛ چه کسی حریف دونالد ترامپ خواهد شد؟حواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFباهنر: قالیباف می‌خواهد از صندلی ریاست مجلس به عنوان سکوی پرتاب به ریاست جمهوری استفاده کند
آخرین اخبار

واکنش به سخنان واعظی/تاکید شورایعالی بر صحت فرآیند انتخابات ریاست هلال احمردیدار خاتمی و روحانی این بار بدون مراسم افطارباهنر: قالیباف می‌خواهد از صندلی ریاست مجلس به عنوان سکوی پرتاب به ریاست جمهوری استفاده کندافزایش ۲۰۰ تا ۲ دو میلیون تومانی برخی خودروهاوزیر دفاع: موشک‌باران عین‌الاسد در بالاترین سطح استانداردها انجام شدآمریکا سردار قاآنی را به ترور تهدید کردنظر احمد توکلی درباره سرنوشت نهایی لایحه CFT/ مجمع به دلیل گذشت مهلت قانونی نمی‌تواند هیچ حرفی بزندفرهاد مجیدی: کدام پیروزی؟ گوشت قربانی، استقلال است/اجازه نمی‌دهم شارلاتان‌ها در اطراف باشگاه حضور داشته باشندتیراندازی سارقان به دو خودرو در ماهشهر صحت ندارد/ فیلم منتشر شده مربوط به نزاع طایفه ای استدختران بیش از پسران بدنبال دوست‌یابی در فضای مجازیورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا /تداوم بارش‌ها در جنوب کشورجلسه شورایعالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان درباره انتخاباتماجرای چالش صداوسیما و دولت چه بود؟هشدار در خصوص آسیب‌دیدگی بی‌خانمان‌ها همزمان با برودت هوا در کشورپیروزی بزرگی در کار نبود؛ اظهارات نمایندگان ایران با بیانیه AFC تکذیب شد!خلیل زاده: استقلال در دبی به مصاف الکویت می رودباشگاه پرسپولیس: توافق بزرگی در مالزی داشتیمجزییات توافق فوتبالی ایران و AFC به روایت معاون وزیر ورزششیطنت اخیر سرانه مصرف شیر را در کشور کاهش دادخواننده لس آنجلسی در تهران دستگیر شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved