سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۵۶۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۷:۰۳

دوران پس از انتخابات، دوران پیش از انتخابات استاشتفنز فراوکه، تحلیلگر به به تحلیل شرایط دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه آمریکا قبل انتخابات کنگره در نوامبر سال ٢٠٢٠ نشسته است.

اگرچه هنوز مدت چندانی از آخرین انتخابات کنگره نگذشته، اما بار دیگر دو حزب باید برای انتخابات بعدی آماده شوند. در ماه نوامبر سال ٢٠٢٠، انتخاباتی برای تعیین سرنوشت ٤٣٥ کرسی مجلس نمایندگان و ٣٤ کرسی از ١٠٠ کرسی مجلس سنا برگزار خواهد شد.

برای هر دو طرف، دستیابی به اکثریت کرسی ها در هر دو بخش مجلس بسیار مهم هستند – اگر دونالد ترامپ بار دیگر در انتخابات پیروز شود، دمکرات ها حداقل خواهند توانست قدرت وی را محدود کنند. اگر هم رئیس جمهور بعدی دمکرات باشد، برای اجرا و پیاده سازی سیاست های خود به کنگره وابسته خواهد بود.
دمکرات ها به خصوص امیدوارند که میچ مک کانل، سناتور کنتاکی کرسی خود را از دست بدهد. طی دو سال گذشته، مک کانل مسئول اجرای سیاست های دونالد ترامپ در کنگره و همواره یکی از وفادارترین حامیان رئیس جمهور بوده است. مک کانل نه تنها در پروژه های مطلوب جمهوری خواهان مانند قوانین مالیاتی جدید، بلکه همچنین در مورد سیاست های جنجال برانگیز ترامپ، مانند سیاست های وی علیه مهاجران که مورد انتقاد و تردید حزب خود نیز قرار داشت، جمهوری خواهان را متحد کرده و به حمایت از ترامپ وادار نمود.
امی مک گراث اخیرا کمپین انتخاباتی خود را آغاز کرد، او می خواهد جایگزین رهبر اکثریت جمهوری خواه شود. از منظر برخی ناظران، مک گراث به عنوان یک خلبان سابق نیروهای تفنگداران دریایی دارای ویژگی ها و سابقه ای است که برای رای دهندگان محافظه کار قابل توجه است. در سال ٢٠١٦ نیز مک گراث تلاش کرد عضو کنگره شود، اما با سه درصد از رقیب خود شکست خورد.
اگرچه چاک شومر، رهبر اقلیت در مجلس سنا مک گراث را برای شرکت در این انتخابات متقاعد کرده، اما او در حزب خود چندان محبوب نیست. محبوبیت اندک وی چندین عامل داشته، از جمله: یک ویدیو تبلیغاتی وی که از دید بسیاری از منتقدان بیش از حد نظامی به نظر می رسد، نبود برنامه های مشخص و منسجم و اظهار سخنانی جنجال برانگیز درباره برت کاوانا، نامزد مقام قاضی دیوان عالی آمریکا.
حتی با چشم پوشی از چنین درگیری های داخلی، پیروزی دمکرات ها در کنتاکی دشوار خواهد بود. رئیس جمهور ترامپ در انتخابات گذشته، با ٣٠ درصد از رقیب خود در این ایالت سبقت گرفته بود. شهروندان اکثر ایالت ها در انتخابات مجلس سنا به همان حزبی رای می دهند که رئیس جمهوری بدان تعلق دارد. از سوی دیگر، میزان محبوبیت مک کانل بسیار پایین می باشد. ظهور یک کاندیدای دمکرات قدرتمند برای انتخابات ریاست جمهوری می تواند به مک گراث کمک کند، اما در شرایط کنونی چنین چیزی غیرمحتمل به نظر می رسد.
در دیگر ایالت ها نیز مبارزات انتخاباتی قابل توجهی جریان دارد. روی مور، قاضی سابق ٧٢ ساله می خواهد در آلاباما مجددا در انتخابات مجلس سنا شرکت کند. در این ایالت جمهوری خواه، داگ جونز دمکرات پس از مبارزات انتخاباتی بسیار فشرده ای توانست با رای زنان آفریقایی تبار، به پیروزی برسد. اما اکثریت مردان و زنان سفیدپوست از مور حمایت کردند، با وجود اتهامات مطرح شده علیه وی مبنی بر آزار جنسی کودکان در چند دهه قبل.
در ایالت کانزاس نیز جمهوری خواهان به درستی نگران نامزد خود هستند که پیشتر نیز یک بار شکست خورده بود: کریس کوباخ، وزیر امور خارجه سابق ایالت کانزاس و بازنده انتخابات استانداری اخیر. کوباخ یک تندروی محافظه کار و راست گرا است که دونالد ترامپ پیشتر او را برای یک پست کابینه در نظر گرفته بود. اما مانند مور، بسیاری از جمهوری خواهان اکنون وی را نامزدی نامطلوب و بازنده ای احتمالی می دانند.

مترجم: عطیه خرّم

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟عبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟
آخرین اخبار

رقبای جنجالی رئیس‌جمهور دیوانه؛ چه کسی حریف دونالد ترامپ خواهد شد؟کواکبیان و محجوب، مامور مذاکره با شورای نگهبان درباره ۴۲ نماینده ردصلاحیت‌شده فراکسیون امیدباید مشارکت همه مناطق را در سیاست کلان کشور تضمین کنیم۲۵ سال پس از «بازرگان» که بازرگان نبود/مهرداد خدیرگزینه خارجی هدایت تیم ملی فوتبال ایران کیست؟قوانین حضور فیلم اولی‌ها در جشنواره نیاز به بازنگری دارد؟برانکو: امنیت ایران؟ حضور چهار ساله‌ام بهترین پاسخ استگونه زبان فارسی در فضای مجازی را به رسمیت بشناسیممدیران عامل چهار باشگاه آسیایی ایران به مالزی سفر می‌کننداستوکس و پرسپولیس به توافق مالی رسیدندنماینده کهنوج: هر کس ترامپ را بکشد سه میلیون دلار جایزه نقدی می‌گیردسفر به خارج، هر روز گران‌تر از دیروزحداقل حقوق کارمندان در سال آینده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان تعیین شددیاباته: اگر ایران امن نبود، به این کشور بر نمی‌گشتمخلیل‌زاده: اگر الکویت به ایران آمد، با آن‌ها بازی می‌کنیمانصاری‌فرد: بازی نمی‌کنیم، این حرف هر ۴ باشگاه است/ AFC ظالمانه برخورد می‌کنداحمد کاوری: «وارش» به مخاطب باج نداده استعضو هیئت انتخاب: حذف فیلم‌های حساسیت‌برانگیز از جشنواره واقعیت نداردعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟ردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی ندارد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved