سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۸۰۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۷:۱۹

فوتبال ایران بر لبه تیغ تعلیقتمام فدراسیون‌های فوتبال جهان، طبق قوانین انضباطی جدید فیفا، ملزم به رعایت 88 بند مرتبط با فساد، عدم خشونت و رعایت حقوق انسانی و دوری از هرگونه تبعیض جنسیتی، نژادی یا مذهبی هستند. در صورت رعایت نکردن هر کدام از 88 بند قانون انضباطی فیفا، خطر تعلیق به صورت جدی فوتبال کشورهای عضو را تهدید می‌کند.

‌ تمام فدراسیون‌های فوتبال جهان، طبق قوانین انضباطی جدید فیفا، ملزم به رعایت 88 بند مرتبط با فساد، عدم خشونت و رعایت حقوق انسانی و دوری از هرگونه تبعیض جنسیتی، نژادی یا مذهبی هستند. در صورت رعایت نکردن هر کدام از 88 بند قانون انضباطی فیفا، خطر تعلیق به صورت جدی فوتبال کشورهای عضو را تهدید می‌کند.

 

فیفا قوانین جدید

بندهای 22، 23 و 26 بندهایی است که می‌تواند فوتبال ایران را درگیر تعلیق و محرومیت بین 2 تا 10 سال کند.

 

بند 22 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند نباید با فرد یا گروهی از مردم یا یک کشور به واسطه نژاد، رنگ پوست، ملیت، جنسیت، خاستگاه اجتماعی، معلولیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده دیگر، ثروت، محل تولد، گرایش جنسی یا هر دلیل دیگری تبعیض‌آمیز رفتار کنند.

زیر پا گذاشتن این قوانین، به پرداخت جریمه 10 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال به مدت 2 سال یا در صورت تکرار به مدت پنج سال منجر خواهد شد.

 

بند 23 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند باید به شأن و منزلت انسانی دیگران احترام بگذارند. کسانی که مشمول این قانون می‌شوند نباید به واسطه توهین کلامی یا آزار دیگران را تحریک کنند یا آنها را به انتقام و آزار جنسی تهدید کنند.

زیر پا گذاشتن این قانون، به پرداخت جریمه 10 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت 2 تا 10 سال از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منجر می‌شود.

 

بند 26 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند باید از شرط‌‌بندی، قمار یا لاتاری مرتبط با بازی‌های فوتبال اجتناب کنند.

زیر پا گذاشتن این قانون، به پرداخت جریمه 100 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت سه‌ساله از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منجر می‌شود.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟عبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟
آخرین اخبار

دیاباته: اگر ایران امن نبود، به این کشور بر نمی‌گشتمخلیل‌زاده: اگر الکویت به ایران آمد، با آن‌ها بازی می‌کنیمانصاری‌فرد: بازی نمی‌کنیم، این حرف هر ۴ باشگاه است/ AFC ظالمانه برخورد می‌کنداحمد کاوری: «وارش» به مخاطب باج نداده استعضو هیئت انتخاب: حذف فیلم‌های حساسیت‌برانگیز از جشنواره واقعیت نداردعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟ردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردکاندیداهای اصلاح‌طلب تاییدصلاحیت نشوند امکان ارایه لیست وجود نداردشایعه وجود آفلاتوکسین در شیر چه بلایی سر سلامت می‌آورد؟عضو حقوقدان شورای نگهبان: ۹۰ درصد از نمایندگان ردصلاحیت شده به دلایل غیرسیاسی تایید نشده‌اندرهبر انقلاب: ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده استواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFجزییات پیشنهاد AFC به ایران برای حل مناقشه/ مهمانی در 3 بازی نخست!تاثیر فعال شدن‌مکانیزم ماشه بر اقتصاد ایران چیست؟فراکسیون امید پیگیر روشن شدن واقعیت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی استپاسخ باشگاه‌های ایران به AFC: فقط در خانه خودمان بازی می‌کنیمای‌اف‌سی لغو امتیاز میزبانی ایران را تایید کردمحمود صادقی: مشکل آمریکا با ایران سیاسی است نه هسته‌ای/ در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستمنسبت دادن «مشارکت‌ در پروژه ضدملی» به رییس‌جمهور اتهامی بزرگ استاصل انتخابات بر رقابت است/ محمود میرلوحی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved