سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۱۸۰۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۷:۱۹

فوتبال ایران بر لبه تیغ تعلیقتمام فدراسیون‌های فوتبال جهان، طبق قوانین انضباطی جدید فیفا، ملزم به رعایت 88 بند مرتبط با فساد، عدم خشونت و رعایت حقوق انسانی و دوری از هرگونه تبعیض جنسیتی، نژادی یا مذهبی هستند. در صورت رعایت نکردن هر کدام از 88 بند قانون انضباطی فیفا، خطر تعلیق به صورت جدی فوتبال کشورهای عضو را تهدید می‌کند.

‌ تمام فدراسیون‌های فوتبال جهان، طبق قوانین انضباطی جدید فیفا، ملزم به رعایت 88 بند مرتبط با فساد، عدم خشونت و رعایت حقوق انسانی و دوری از هرگونه تبعیض جنسیتی، نژادی یا مذهبی هستند. در صورت رعایت نکردن هر کدام از 88 بند قانون انضباطی فیفا، خطر تعلیق به صورت جدی فوتبال کشورهای عضو را تهدید می‌کند.

 

فیفا قوانین جدید

بندهای 22، 23 و 26 بندهایی است که می‌تواند فوتبال ایران را درگیر تعلیق و محرومیت بین 2 تا 10 سال کند.

 

بند 22 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند نباید با فرد یا گروهی از مردم یا یک کشور به واسطه نژاد، رنگ پوست، ملیت، جنسیت، خاستگاه اجتماعی، معلولیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده دیگر، ثروت، محل تولد، گرایش جنسی یا هر دلیل دیگری تبعیض‌آمیز رفتار کنند.

زیر پا گذاشتن این قوانین، به پرداخت جریمه 10 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال به مدت 2 سال یا در صورت تکرار به مدت پنج سال منجر خواهد شد.

 

بند 23 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند باید به شأن و منزلت انسانی دیگران احترام بگذارند. کسانی که مشمول این قانون می‌شوند نباید به واسطه توهین کلامی یا آزار دیگران را تحریک کنند یا آنها را به انتقام و آزار جنسی تهدید کنند.

زیر پا گذاشتن این قانون، به پرداخت جریمه 10 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت 2 تا 10 سال از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منجر می‌شود.

 

بند 26 قانون انضباطی جدید فیفا

افرادی که مشمول این قانون می‌شوند باید از شرط‌‌بندی، قمار یا لاتاری مرتبط با بازی‌های فوتبال اجتناب کنند.

زیر پا گذاشتن این قانون، به پرداخت جریمه 100 هزار فرانک سوئیس یا محرومیت سه‌ساله از شرکت در کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال منجر می‌شود.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

پاسخ شدیدالحن آملی لاریجانی به یزدیآغاز رودررویی اصولگرایان با آملی لاریجانی؟خواهر لیدا کاوه: لیدا را برای پیوند قلب دزدیدندزیباکلام: جلیلی اصلا نمی توانست با خارجی ها صحبت کندواکنش صریح کریمی به سخنان یزدیداستان‌سرایی از باند نیویورک در جاده چالوس/ماجرای استقرار "تأسیسات جاسوسی" در یکی از روستاهای کرجاصلاح‌طلبان و اشتباهاتی که باید از آن درس بگیرندهر کسی توبه می‌کرد و راضی به مصاحبه می‌شد، یا آزاد می‌‌شد یا در زندان باقی می‌­ماند و هر کسی توبه نمی‌کرد یا حاضر نبود توبه­‌اش را در مصاحبه اعلام کند، اعدام می‌‌شدافرادی که اشتباه کرده‌اند عذرخواهی کنند/ دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و حتی قضایی، باید عذرخواهی کنندسوداگرایی و ساختار اقتصادِ سیاسی ایران
آخرین اخبار

نیازمند یک وزیر مقتدر هستیمعباس آخوندی: اصلاح‌طلبی نیاز به اصلاح مجدد و اصولگرایی نیاز به بازخوانی داردمحسن هاشمی رئیس شورای شهر ماندمحمد درویش، فعال محیط‌زیست: مراجع به مدارس طبیعت ورود نکرده‌اندنبوی: وقتی شهید رجایی گفت قرار است نخست‌وزیر شود،هر دو،خندیدیم!رئیس‌ کل بانک مرکزی: ثبات بازار ارز قطعا به معنای کاهش قیمت‌ها نیستستاری: اگر نتوانیم غذای مردم را تامین کنیم، مهم نیست چه سلاحی می‌سازیموزیر اطلاعات: در جاهایی جاسوس کشف کردیم که مسئولان دچار شگفتی شدندداریوش اسدزاده درگذشتماجرای کارت سوخت به کل کشور رسیدزنان ۱۸ مهرماه در ورزشگاه آزادی حضور می یابنددوچرخه‌سواری زنان در پایتخت و محدودیتی که وجود نداردبه‌جای وعده حمایت «سوت‌زن»، امنیت رسانه را تأمین کنیدمکرون پیام سران گروه ۷ را به ایران منتقل می کندجمالی: سه نماینده مجلس در پرونده سایپا نقش داشتندانجمن جهانی فولاد: رشد تولید ایران نزدیک به ۶ برابر جهانآیا مسجد مشترک شیعه و سنی شدنی است؟مدرنیته در ایران ناقص متولد شد/ به قول شایگان دچار اسکیزوفرنی فرهنگی هستیمگیشه سینماها ۵ ماه نخست امسال بیشتر از پارسال فروختندرئیس‌جمهوری دوقانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir