سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۲۰۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۱۲:۰۳

حمایت شهروندان اروپایی از برجام و نه بزرگ به ترامپآخرین نظرسنجی صورت گرفته از شهروندان اروپایی نشان می دهد که اکثر آنها از تلاش های اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته ای ایران حمایت می کنند ضمن اینکه بشدت به دونالد ترامپ بی اعتماد هستند.

بر اساس گزارش ایندیپندنت که روز سه شنبه منتشر شد، به طور میانگین 57 درصد از  شرکت کنندگان در نظرسنجی شورای روابط خارجی اروپا  (ECFR) ، از تلاش های اتحادیه اروپا برای زنده نگه داشتن برجام حمایت کرده اند.

در نظرسنجی شورای روابط خارجی اروپا،  دهها هزار نفر از کشورهای  اتریش، جمهوری چک، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان، رومانی، اسلوواکی و سوئد شرکت کردند.

نکته جالب توجه در این نظرسنجی عدم اعتماد گسترده اروپایی ها به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به عنوان یک شخص "سمی" است.

براساس نظرسنجی یاد شده تنها 5 درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی نسبت به ترامپ ابراز اعتماد کرده اند و اکثر این افرادخواهان بی طرفی اتحادیه اروپا در اختلاف میان روسیه و آمریکا شده اند.

به گفته دست اندرکاران این نظرسنجی، نتایج بدست آمده نشانگر آن است که ترامپ برای اروپا یک سم محسوب می شود ضمن اینکه این حس وجود دارد که نمی توان به تضمین امنیتی آمریکا اعتماد داشت.

 هم زمان تعداد قابل توجهی از رای دهندگان معتقدند روسیه در تلاش برای بی ثبات ساختن ساختارهای سیاسی در اروپا است.

مهم ترین خواسته شهروندان اروپایی ایفای نقش مسئولانه تر اتحادیه اروپا در دنیای خطرناک کنونی است.

شهروندان اروپایی در این نظرسنجی اعتماد بیشتری به اتحادیه اروپا نسبت به دولت های ملی خود دارند. آنها معتقدند  که اتحادیه اروپا می تواند آنها را دربرابر قدرت های جهانی محافظت کند.

نظر شهروندان اروپایی که در نظر سنجی شرکت کرده اند بیشتر بر اروپایی استوار است که در محیطی کاملا رقابتی و چندقطبی با جهان نقش ایفا کند. شهروندان می خواهند اروپا با بحران هایی چالش برانگیز مقابله کند.

یکی از مهم ترین نگرانی های شهروندان اروپایی به خطرافتادن امنیت در قاره سبز است. یک سوم از آنها اعتقاد دارند که امکان دارد دوباره شاهد جنگ و نزاع میان اعضای اتحادیه اروپا باشیم. در این میان ۴۰ درصد از افراد نظرسنجی شده اعتقاد دارند که احتمالا نابودی اتحادیه اروپا در دو دهه آینده وجود دارد.

درباره مبارزه با تغییرات اقلیمی و گرم شدن زمین بیش تر از نیمی از شهروندان این کشورهای اروپایی خواهان مبارزه قاطع و در اولویت قرارگرفتن این مبارزه در دستور کار اتحادیه اروپا هستند.

درخصوص بحران مهاجرت اغلب شهروندان اروپایی خواستار حمایت از سخت گیری های پلیس و ممانعت  از ورود مهاجران به قاره اروپا هستند.

در نظرسنجی شورای روابط خارجی اروپا که توسط  موسسه افکارسنجی یوگاو  صورت گرفته، از  60 هزار نفر بزرگسال از 23 ژانویه تا 25 فوریه 2019 و  از 4 تا 27 مارس 2019 میلادی نظرخواهی شده است.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

شبنم نعمت زاده: خیلی چیزها را نمی‌گویم چون مردم باور نمی‌کنند/پدرم هیچ مالی از انقلاب به دست نیاورده استتجارت مرگ با سیانور در ناصرخسرو!تشکل اسلامی نسل نو در دانشگاه قم چرا تعلیق شد؟عبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارند«داستان اتم» روی «گاندو» را سفید کرد!جزئیات اتهامات شبنم نعمت زاده و احمدرضا لشگری پور/۲۵ شهریور اولین جلسه دادگاهبیانیه‌ی جمعی از فعالان سیاسی در اعتراض به احکام سنگین اخیر قضاییمخاطبان به‌دنبال راز جوان‌تر شدن ستایشبدهی‌های شهرداری قالیباف یا بازی با ارقامدوگانه اصلاح ‌طلبان دموکرات- بروکرات
آخرین اخبار

نعمت احمدی: مراسم مذهبی را به تریبون‌های سیاسی تبدیل کرده‌اندترکان: نظر یک امام‌جمعه نظر نظام نیست/ روحانی اصلاح‌طلب نیستمرکز آمار: خانوارهای ایرانی سالانه نزدیک ۴ میلیون پس‌انداز می‌کنندانهدام باند زورگیری به ریاست زن ۲۰ سالهکامبیز نوروزی: «باج‌نیوزها» در حال تلکه کردن مدیران هستند/ نظام گردش اطلاعات در ایران به شدت مغشوش استعارف: مساله ورود زنان به ورزشگاه نباید بهانه‌ برای اجماع علیه کشور شودچه مجازاتی در انتظار پزشکان فراری از کارتخوان است؟توضیح قاضی مسعودی مقام درباره حضور شبنم نعمت زاده با چادر در دادگاهترس از «هیولا» و چالش با «ستایش»/گفت‌وگو با سیما تیراندازتوافق داربی انجام شد/ ۹۰ درصد ورزشگاه آزادی برای استقلالی‌هابرداشت ۳۰۰۰ میلیاردی صداوسیما از بودجه دستگاه‌هاشبنم نعمت زاده: خیلی چیزها را نمی‌گویم چون مردم باور نمی‌کنند/پدرم هیچ مالی از انقلاب به دست نیاورده استزیباکلام: پناهیان می خواهد خود را به عنوان جریان سوم جا بزندمخاطبان به‌دنبال راز جوان‌تر شدن ستایشورود قطعات هواپیماهای ای.تی.آر به ایران ادامه داردجهانگیری: وزارت نفت با وجود کارنامه درخشان متحمل بیشترین هجمه‌هاستدیدار روحانی و ترامپ در نیویورک در دستورکار نیستعبدی: رهبری حتما تمهیداتی برای افزایش مشارکت در انتخابات دارندآیا مدیران جوان به جنگ مدیران باتجربه رفته‌اند؟تاریخ سازی گرگ ایرانی در آمریکا/ چوپان نفر سوم مسترالمپیا شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved
Powered by www.dorweb.ir