سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۴۱۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۷/۱۶ ۱۵:۳۴

محمدتقی‌ فاضل‌میبدی:

باید امیدوار باشیم تا به‌ زودی زنان بتوانند تا رده‌های بالای مدیریتی کشور پیشرفت کنندمحمدتقی‌ فاضل‌میبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت‌: لازم است نگاه‌ها نسبت به زنان تغییر کند و آقایان مسائل مختلف را با توجه به شرایط روز و تغییرات به‌وجودآمده بررسی کنند تا بتوانند قضاوت و نظر صحیح‌تری ارائه دهند.

به گزارش اعتمادآنلاین، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به حرف‌وحدیث‌‌هایی که درباره مطالبات زنان مطرح می‌شود، گفت: زنان نسبت به قبل از انقلاب در برخی از مباحث چون حق قضاوت، حضانت، حق طلاق، حضور در جامعه و... شرایط بهتری دارند. اینکه عده‌ای تنگ‌نظر درباره زنان حرف‌هایی می‌زنند بحث دیگری است که ربطی به حقوق زنان ندارد.

نتوانستند از حضور زنان در ورزشگاه‌ها ایراد شرعی بگیرند

محمدتقی‌ فاضل‌میبدی ادامه داد: مثلاً بحث ورود به ورزشگاه‌ها هم، چون این موضوع از نظر شرعی و فقهی مشکلی ندارد، در حال رفع شدن است. به‌ هر حال بعضی از آقایان مخالف هستند و از جانب برخی جاها هم تنگ‌نظری‌هایی صورت می‌گیرد. مهم این است که هیچ کسی تا به امروز نتوانسته از نظر فقهی ممنوعیتی در این‌باره برای زنان اعمال کند. 

این چهره ادامه داد: مساله دیگر هم این است که پیش از انقلاب زنان فقط از دارایی منقولات همسر ارث می‌بردند و مثلاً از زمین ارث نمی‌بردند که این قانون بد هم اصلاح شد.

متاسفانه تنگ‌نظری‌هایی وجود دارد

او همچنین گفت: با وجود این، متاسفانه تنگ‌نظری‌هایی برای زنان به وجود می‌آورند. لازم است نگاه‌ها نسبت به زنان تغییر کند و آقایان مسائل مختلف را با توجه به شرایط روز و تغییرات به‌وجودآمده بررسی کنند تا بتوانند قضاوت و نظر صحیح‌تری ارائه بدهند.

استاد دانشگاه مفید با اشاره به اینکه مشارکت زنان در امور لازم است، عنوان کرد: برخی از چهره‌ها دیدگاه‌هایی تنگ‌نظرانه دارند و متاسفانه از تریبون‌های مهمی که در اختیار دارند، آشکارا با حضور زنان در نظام مدیریتی مخالفت می‌کنند، که این مساله شایسته نیست.

او اضافه کرد: مهم این است که دولت و دولتمردان نگاه مثبتی به حضور زنان در رده‌های بالای مدیریتی دارند و به‌ همین دلیل می‌توان امید داشت که به‌ زودی یک زن بتواند تا رده‌های بالای مدیریتی هم پیشرفت کند.

تنگ‌نظران مخالف فعالیت زنان هستند

محمدتقی‌ فاضل‌میبدی در پایان صحبت‌هایش گفت: تنگ‌نظران مخالف فعالیت زنان هستند، اما زنان باید بدانند روزی می‌رسد که تنگ‌نظران نمی‌توانند نظرهای سوء خود را ساری و جاری کنند و زنان می‌توانند به همه آنچه استحقاقش را دارند، برسند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

لواسان: از ماجرای «خبرنگار روشنگر» تا ویلای علی‌عسگریدایی: قوه قضاییه با کارچاق‌کن‌های صداوسیما برخورد کند/ پولم را در راه حرام خرج نمی‌کنمصبح جمعه بر ابراهیم 45 ساله چه گذشت؟ / مرگی که اتفاق عجیبی را رقم زدقتل مرد جوان در تهران/ آیا پای خیانت در میان است؟از پدرخواندگی استعفا داده‌ایم فرزندخوانده‌ها نمی‌پذیرنداسامی احزابی که برای انتخابات مجوز فعالیت دارندروز ترسناک بورس تهرانرضا گلزار به جای اجرای کنسرت، گلفروشی بزندرودخانه خروشان تغییر/ عباس عبدیدست وزارت اطلاعات را از کارهای اقتصادی کوتاه کردم
آخرین اخبار

فیفا پیگیر شکایت ایران از بحرین شدحمید درخشان: وقت گذاشتن برای جونیور بیهوده است/ پرسپولیس با ادامه این وضعیت به مشکل می‌خوردشریعتمداری: هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگری برخورد کنددر مورد کاندیداتوری عارف برای 1400 هیچ بحث تشکیلاتی نشده است/شورای نگهبان در حق مردم جفا می‌کندحسن فتحی به تلویزیون بازگشتآمار زنان تحصیل‌کرده بیکار، حدود 45 برابر مردان استمرتضی بانک: معافیت مالیاتی مناطق آزاد حذف نمی‌شودبازداشت ایرانی‌ها به جرم دور زدن تحریم‌ها هیچ مبنای حقوقی و قانونی نداردلواسان: از ماجرای «خبرنگار روشنگر» تا ویلای علی‌عسگریاز پدرخواندگی استعفا داده‌ایم فرزندخوانده‌ها نمی‌پذیرندباید از زیارت امام حسین(ع) تحول درونی اتفاق بیفتد/ اگر رفتار فرد اصلاح شد، در جامعه هم تأثیر می گذاردلوایح سه گانه علیه فسادعبور از دموکراسیاختیارات رئیس‌جمهور؛ یک مناقشه تاریخیپیمان جوانمردان/ عباس عبدیاصل 113 و شورای نگهبان/ علی تاجرنیاکنایه منتجب‌نیا به احزاب فولکس واگنی و اتوبوسیهمتی: ۷۱ درصد ارز صادراتی به کشور بازگشتبرخوردهای غیربرنامه‌ای با فساد محکوم به شکست است/ چک‌های برگشتی کیک اقتصاد را کوچک کرده استموبایل گران می‌شود؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved