سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۵۶۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۷/۲۵ ۱۳:۰۷

معصومه ابتکار:

توسعه استارتاپ‌ها در حوزه بازاریابی محصولات روستایی ضرورت داردمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، بازاریابی محصولات زنان روستایی و عشایری را نقطه عطف توان افزایی این قشر از جامعه عنوان کرد و گفت: یکی از راهکارهای بازاریابی، استفاده از استارتاپ ها و فناوری های جدید دیجیتالی است که همکاری بیشتر وزارت ارتباطات را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا، زنان روستایی، در عرصه کار همواره از تاثیرگذارترین افراد در تولیدات روستایی به شمار می روند و نقش بسزایی در افزایش امنیت غذایی، توسعه روستایی و کاهش فقر دارند تا آن جا که می توان گفت توانمندسازی زنان روستایی با بهبود معیشت روستا، رونق تولید ملی، احیای روستاها و کاهش مهاجرت به شهر، رابطه مستقیمی دارد.

شاهد این مدعا، وضعیت کشورهایی است که مسیر توسعه را طی کرده و در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیشرفت کرده اند و ابتدا مسیر خود را از روستا آغاز کرده اند. پس برای رسیدن به توسعه باید ضرورت توانمندسازی روستاییان را در اولویت قرار داد و از آن جا که اقتصاد روستاها در دستان زنان می چرخد، باید برای آنان برنامه ریزی کرد؛ زنان روستایی یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می دهند و۴۲ درصد نیروی کار کشاورزی در کشورهای در حال توسعه را شامل می شوند.

در کشور ما هم حدود ١١ میلیون زن روستایی زندگی می کنند که تقریبا ٣٠ درصد جمعیت زنان را تشکیل می دهند. این زنان نقشی فعال در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارند، حال آن که بزرگترین دغدغه آنها بازاریابی و فروش محصولات تولیدی است که دولت تدبیر و امید با افزایش صندوق های خرد محلی تا چهار هزار و ۲۰۰ صندوق و ارائه امکانات مالی و حمایتی در سطح روستاها تلاش کرد در این امر فعالیتی کوشا داشته باشد اما همچنان این دغدغه برجای خود باقی مانده است.

موضوعی که معصومه ابتکار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه زنان و خانواده ایرنا، به آن اشاره کرد و گفت: حد مطلوب تعداد صندوق های خرد محلی این است که هر زن روستایی به یک صندوق در روستای خود دسترسی داشته باشد یعنی در واقع نیاز است ۱۵ هزار صندوق خرد محلی ایجاد شود.

وی درباره راهکارهای بهینه در ایجاد بازار فروش محصولات تولید شده توسط زنان روستایی، خاطرنشان کرد: موضوع بازاریابی و شبکه سازی برای محصولات این قشر از جامعه، یکی از محورهایی است که معاونت امور زنان و خانواده همواره تلاش کرده با دستگاه های مختلف دست اندرکار مطرح و در ایجاد این فضا همکاری کند.

ابتکار افزود: یکی از کارهایی که با وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در حال سرانجام رسانی هستیم موضوع حمایت از تعاونی های زنان و همینطور بازاریابی محصولات آنان است.

معاون رئیس جمهوری، یکی از راهکارهای ایجاد بازاریابی محصولات زنان روستایی را بهره گیری از استارتاپ ها و فناوری های جدید دانست و تصریح کرد: امیدواریم دستگاه های دیگر مانند وزارت ارتباطات هم با ما همکاری کرده و پای کار بیایند. چرا که استفاده از اینترنت برای شبکه سازی و بازاریابی بسیار ابزار خوبی است و با توجه به این که بسیاری از دختران روستایی از تحصیلات دانشگاهی برخودار هستند، این ظرفیت در روستاها وجود دارد.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نامه کارشناسان اقتصادی به روحانی: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی شوک بنزینی دولت را منتشر کنیدتشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» برای رسیدگی به وقایع اخیر ضروری استاگر روحانی شخصا تصمیم به مذاکره با ترامپ بگیرد قربانی می‌شودچرا جدایی کالدرون به نفع پرسپولیس نیست؟مواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانزخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری استخطای عبور از اصلاح‌طلبی/ محمد قوچانیشدت ویروس آنفولانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است/ اتمام موج بیماری قابل پیش‌بینی نیستمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهفرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شود
آخرین اخبار

جنبش دانشجویی در رکود/ غلامرضا ظریفیاناصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاباصلاح‌طلبان با بهترین نیروهایشان وارد انتخابات شوند حتی زندان رفته‌هاژنرال‌های اصلاح‌طلب را به تعطیلات و استراحت بفرستیممجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته استمردم نشان دادند به ماهیت پول پاشی پی برده‌اند/ نباید از ترکیب سنی معترضان عبور سهل‌انگارنه کردادعای عجیب جونیور برزیلی بعد جدایی از پرسپولیسشکوری‌راد: فعلا فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهیدبزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایرانمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانعیارسنج جدید فایل‌های مسکنهادی غفاری: شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح‌طلبان که مزدور نیستندثبت نام آقای داماد در انتخابات مجلسمهناز افشار به تبلیغ علیه نظام متهم شدتا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتادانتخابات مساله اول جامعه دانشگاهی نیست/ نظام مردم‌سالار راهی جز صندوق‌های رای نداردپاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه شمخانی درباره حوادث اخیرقرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شدهاشم زاده هریسی: باید صدای مردم را بشنویم/باید ببینیم صدای چه کسانی را خاموش کردیم؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved