سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۶۰۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۶:۳۰

شریعتمداری: هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگری برخورد کندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در خصوص آخرین وضعیت پیگیری پرونده کارگران بازداشتی هفت تپه و رایزنی‌های صورت گرفته با قوه قضائیه در خصوص پرونده آنها گفت: هماهنگی خوبی بین قوه قضائیه و وزارت کار و نمایندگان استانی این قوه در سطوح مختلف به وجود آمده برای اینکه پیگیر مطالبات کارگری باشیم. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این هماهنگی به گونه‌ای است که اگر در چارچوب قانون، اعتراضات جامعه کارگری خصوصا در محیط کار صورت گرفته باشد، به طور کامل و با رعایت جوانب امر به اعتراضات آنها رسیدگی و مسایل آنها پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد. 

شریعمتداری ادامه داد: وزارت کار باید به عنوان مرجع قانونی تشخیص موضوعات کارگری به کار گرفته شود و نظر کارشناسی‌اش مورد توجه دستگاه قضایی قرار گیرد، چراکه هم ریاست قوه قضائیه و هم دادستان کشور در این زمینه توافق دارند.

وی تاکید کرد: جامعه کارگری ما جزو نجیب‌ترین اقشار جامعه است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران همواره همراه انقلاب بوده و در سال‌های جنگ شهدای زیادی را تقدیم کرده است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز می‌دانیم کارگران ما در سختی و مشکلات زندگی می‌کنند و منابع محدودی دارند که با آن زندگی‌شان را اداره می‌کنند، مخصوصا جامعه بازنشستگان کارگری که ما باید آنها را مورد تکریم قرار دهیم.

وی ادامه داد: معتقدیم حتی جرائمی که در حوزه کارگری واقع‌ شده است باید با رأفت اسلامی با آنها برخورد شود. هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران و تشکل‌های آنها به جرم دفاع از حقوق کارگری؛ برخورد کند و هیچ کارگری نباید مورد تعرض دستگاه نظارتی قرار گیرد.

شریعتمداری تاکید کرد:‌ ما در این موارد صد در صد حامی و زبان گویای تشکل‌هایی هستیم که حقوق اساسی کارگری را مطالبه می‌کنند.

وی بیان کرد: به‌طور منظم با نمایندگان کارگری دیدار داریم و جلسات منطقه‌ای در این خصوص ترتیب داده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما ۳ منطقه از کشور را به ۶ بخش تقسیم کرده‌ایم و جلسات منظمی با روسای کانون‌ها و شوراها مشترکا داشته‌ایم. هفته گذشته نیز در محل سازمان تأمین اجتماعی جلسه‌ای با نمایندگان کارگری برگزار شد.

وی تاکید کرد: جلساتی که با نمایندگان و روسای کانون‌های کارگری برگزار می‌کنیم کاملا بازهستند و نظرات در هر سطوحی مطرح‌ می‌شود. باید بگویم بنده و معاونینم تمامی نظرات را می‌شنویم و راهکاری برای آنها پیدا می‌کنیم و حتی اگر در مواقعی پیگیری موردی برعهده دستگاه اجرایی دیگری باشد، باز ما خودمان را مکلف به پیگیری آن می‌دانیم.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نامه کارشناسان اقتصادی به روحانی: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی شوک بنزینی دولت را منتشر کنیدتشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» برای رسیدگی به وقایع اخیر ضروری استاگر روحانی شخصا تصمیم به مذاکره با ترامپ بگیرد قربانی می‌شودچرا جدایی کالدرون به نفع پرسپولیس نیست؟مواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانزخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری استخطای عبور از اصلاح‌طلبی/ محمد قوچانیشدت ویروس آنفولانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است/ اتمام موج بیماری قابل پیش‌بینی نیستمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهفرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شود
آخرین اخبار

جنبش دانشجویی در رکود/ غلامرضا ظریفیاناصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاباصلاح‌طلبان با بهترین نیروهایشان وارد انتخابات شوند حتی زندان رفته‌هاژنرال‌های اصلاح‌طلب را به تعطیلات و استراحت بفرستیممجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته استمردم نشان دادند به ماهیت پول پاشی پی برده‌اند/ نباید از ترکیب سنی معترضان عبور سهل‌انگارنه کردادعای عجیب جونیور برزیلی بعد جدایی از پرسپولیسشکوری‌راد: فعلا فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهیدبزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایرانمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانعیارسنج جدید فایل‌های مسکنهادی غفاری: شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح‌طلبان که مزدور نیستندثبت نام آقای داماد در انتخابات مجلسمهناز افشار به تبلیغ علیه نظام متهم شدتا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتادانتخابات مساله اول جامعه دانشگاهی نیست/ نظام مردم‌سالار راهی جز صندوق‌های رای نداردپاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه شمخانی درباره حوادث اخیرقرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شدهاشم زاده هریسی: باید صدای مردم را بشنویم/باید ببینیم صدای چه کسانی را خاموش کردیم؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved