سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۷۸۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۱۰ ۱۵:۰۵

اعظم طالقانی بانویی که دین را با اخلاق معنا بخشیده بودائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب در پیامی ضمن تسلیت درگذشت اعظم طالقانی از مبارزان و زندانیان سیاسی پیش از انقلاب، وی را بانویی قدرتمند و آگاه معرفی کرد که عمل را با نظر آمیخته و دین را با اخلاق معنا بخشیده بود.

مرحومه اعظم طالقانی از زندانیان پیش از انقلاب و عضو دور اول مجلس شورای اسلامی بود. وی در سال‌های پس از انقلاب، فعالیت های گسترده‌ای در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و مطبوعاتی داشت.

متن کامل پیام تسلیت ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب در رثای اعظم طالقانی به شرح زیر است.

«مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضیٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

طلیعه ماه ربیع الاول سال ۱۴۴۱ هجری قمری همزمان شد با عروج ملکوتی روحی بی قرار که سال ها جسمی رنجور و آسیب دیده از ستم دوران را تاب آورده بود. اعظم طالقانی از رجال سیاسی برجسته ایران که همه عمر را با سری پرشور به خدمتگزاری خلق پرداخت تا بهترین عابدان باشد، اینک برای ابد در جوار پروردگارش آرام گرفته است.

هر روز عمر این بانو و هر فعالیت و اقدامش برای دوستان، آشنایان، یاران، همراهان و بستگانش عبرتی بود و حجتی. او بانویی قدرتمند و آگاه بود که عمل را با نظر آمیخته و دین را با اخلاق معنا بخشیده بود.

اعظم علایی طالقانی برای همه یاران دردآشنایش، یادآور قدرتی است نامتناهی که سرچشمه آن ایمان و توکلی غیرقابل توصیف بود. او که هر عامل محدود کننده را به هیچ می گرفت و در میانه سختی‌ها، فعالیت‌هایش دوچندان و تلاشش برای ممکن ساختن ناممکن ها بیشتر می شد، به واقع حجت را بر سست‌گامان و بازماندگان از مسیر اصلاح تمام کرد.

او عهد کرده بود تا زنده است تکلیف رجل سیاسی را روشن کند، هرچند اجل او را مجال نداد، اما آیندگان، تاریخ این روزگار را با نام زنی خواهند خواند و شناخت که تا روح در بدن داشت، از پای ننشست تا حقیقت، آنچه را بدان یقین و باور داشت، به کرسی بنشاند.

ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب با دلی سرشار از اندوه و غمی جانسوز و بیکران، عروج ملکوتی این یار اصلاح طلب خویش را، به دیگر یاران و همراهان این مسیر دشوار تسلیت گفته و برای همه بازماندگان او صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه حضرت رحمان و رحیم تمنا دارد.

باشد که توفیق یار باشد تا یاد این ابرزن و الگوی یگانه سرافراز در امتحانات الهی را جاودانه داریم و هم مرام و رهرو راهش باشیم.

ائتلاف احزاب زنان اصلاح طلب(صدف)

فاطمه راکعی؛ دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران

زهرا شجاعی؛ دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب

ژاله فرامرزیان؛ دبیرکل انجمن روزنامه نگاران زن ایران

شهیندخت مولاوردی؛ دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان

الهه کولایی

فخرالسادات محتشمی پور

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانپیامدهای راهبردی حمله موشکی ایران/ محمدعلی رفیعیآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراین مورد اصابت قرار گرفترئیس جمهور کجاست؟
آخرین اخبار

مشکل آمریکا با ایران سیاسی است نه هسته‌ای/ در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستمنسبت دادن «مشارکت‌ در پروژه ضدملی» به رییس‌جمهور اتهامی بزرگ استاصل انتخابات بر رقابت است/ محمود میرلوحیمشارکت و تصور عمومی از انتخابات/ حسین مرعشیتنوع سلایق، لازمه مشارکت بالا/ اشرف بروجردیهنوز فرصت ترمیم هست/ غلامرضا ظریفیانبنی‌صدر جنم‌ نداشت و از ترس اعدام شدن از خودش دفاع نکردفرشاد مومنی: برخی افراد نفع خود را در مشارکت‌زدایی سیاسی و اقتصادی از مردم می‌بینندناگفته‌های مهدی فخیم‌زاده از ‌سینمای قبل از انقلاب، ساخت سریال‌های مذهبی و شیوه ممنوع‌الکاری برخی بازیگران قبل از انقلابنشر اصادیق!/ سعید حجاریاناین تلویزیون عقب مانده ما نه زمان می فهمد نه مکان و نه حتی بویی از فرهنگ برده استآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استمجید انصاری: مستندات رد صلاحیت به افراد ارائه شود تا بتوانند از خودشان دفاع کنندمسیح مهاجری: هرکس حد و اندازه خود را بفهمد و اندازه نگه دارد/ امام جمعه، حق صادر کردن حکم نداردواکنش حزب مجمع ایثارگران به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبانمردم را به سمت خارج از انقلاب هُل ندهیم/با ادامه این روند، مجلس بعدی از افراد آزاده خالی می‌شودفضای انتخابات را به فضای حذف چهره‌ها، تبدیل کرده‌اند/ سالی که نکوست از بهارش پیداستبرخی به فکر سقوط یا استعفا رئیس دولت هستند/ نظام حاکمیت دنبال سقوط دولت‌ها نیسترهبران ایران باید هراس افکنی را کنار بنهند و ایران را دوباره باعظمت کنند!تاجیک: مکانیزم ماشه، پایان برجام نیست/ کاری نکنیم اروپایی‌ها در اردوگاه ترامپ قرار بگیرند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved