سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۸۹۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۱۵ ۱۸:۲۱

جزییات کنسرت گروه آلمانی «شیلر» در تهران/ چرا بلیت‌ها گران شد؟کریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی «شیلر» با برگزاری یک نشست خبری در تالار وزارت کشور به تشریح جزییات تازه‌ترین کنسرت این مجموعه در تهران پرداخت.

مهر نوشت: کریستوفر فون دیلن سرپرست گروه آلمانی «شیلر» با برگزاری یک نشست خبری در تالار وزارت کشور به تشریح جزییات تازه‌ترین کنسرت این مجموعه بین‌المللی در تهران پرداخت. اعضای گروه شیلر قرار است در کنسرت ایران که روزهای ۱۶ و ۱۷ در تالار وزارت کشور برگزار می‌شود، منتخبی از آثار برترشان را به همراه قطعات آلبوم جدیدشان با نام «صبح دم» (MORGENSTUND) به صورت اینسترومنتال اجرا کنند.

کریستوفر فون دیلن در ابتدای این نشست رسانه‌ای با ابراز خرسندی از حضور دوباره در ایران برای برگزاری کنسرت گروه «شیلر» بیان کرد: دو سال پیش بود که من به ایران آمده و کنسرتی را برگزار کردم و امروز بسیار خوشحالم که خارج از مرزهای کشور آلمان، می‌توانم فضای متفاوتی را با مخاطبان ایرانی تجربه کنم. من سال‌های زیادی است که در حوزه موسیقی فعالیت می‌کنم و در این راه در نقاط مختلف دنیا کنسرت‌های متفاوتی را برگزار کرده‌ام. امروز بسیار خوشحالم که نوع موسیقی‌ای که به آن توجه و علاقه دارم این چنین توانسته در کشورهای مختلف مورد توجه شنوندگان موسیقی قرار گیرد.

وی ادامه داد: موسیقی که من می‌سازم در دنیای خودم رواج زیادی دارد، اما خوشحال‌کننده‌تر این است که در ایران هم می‌توانم مخاطبانی داشته باشم. این برای من یک هدیه ارزشمند است که از داشتن آن لذت می‌برم. من بازهم در اینجا از مخاطبانم تشکر می‌کنم که همچنان در ایران من را حمایت می‌کنند. به همین جهت تصمیم داریم در دور تازه کنسرت‌ها برنامه‌های جدیدی را پیش روی مخاطبان ایرانی قرار دهیم که امیدوارم از این برنامه هم رضایت داشته باشند.

فون دیلن درباره انتشار تازه‌ترین آلبوم خود که با برخی از هنرمندان ایرانی کار کرده بود هم گفت: وقتی ما یک آلبوم جدید تولید می‌کنیم با کارهای ساده‌تری پیش رو هستیم که طبیعتاً در این آلبوم جدید نیز با چنین رویکردی مواجه شدیم اما اگر بخواهیم از همین هنرمندان در یک کنسرت استفاده کنیم، شرایط متفاوت و کمی سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل ما در این کنسرت شرایط استفاده از نوازندگان و هنرمندان ایرانی آلبوم جدید را نداشتیم و ترجیح دادیم با نوازندگان و هنرمندان خودمان کنسرت را برگزار کنیم. اما باید بگویم بسیار خوشحالم که در پروژه جدید با هنرمندان ایرانی کار کردیم و به سهم خود توانستیم هنرمندان ایرانی و موسیقی ایرانی را به دنیا معرفی کنیم.

سرپرست گروه شیلر درباره دلایل استقبال مخاطبان ایرانی از کنسرت‌های این گروه تصریح کرد: من می‌توانم این چنین تجزیه و تحلیل کنم که موسیقی من یک موسیقی احساساتی است که با مخاطب ایرانی می‌تواند ارتباط خوبی برقرار کند، اما بازهم باید بگویم که هنوز خودم نمی‌دانم چرا گروه ما توانسته این چنین با استقبال ایرانی‌ها مواجه شود. به هر حال کنسرت پیش روی ایران یک کنسرت طولانی با فضایی جدید است که تاکنون بارها در کشورهای مختلف برگزار شده و فکر می‌کنم دربرگیرنده شرایط جدیدی برای مخاطبان باشد. ما در این کنسرت تلاش کردیم فضای کار به سمتی هدایت کنیم که هیجان و انرژی بیشتری را به مخاطب منتقل کند و امیدوارم در این کار موفق باشم. همان طور که گفتم برنامه خاصی برای مخاطبان ایرانی داریم چرا که مخاطبان خوب و وفاداری داریم و می‌خواهیم با این کار از آن‌ها قدردانی کنم. من احساس نمی‌کنم که مخاطبانم کمتر شده چرا که شاهد حضور پرشور مخاطبانی هستم که در زمان برگزاری کنسرت‌هایم استقبال خوبی از کارهای ما انجام می‌دهند. آنچه مهم است بحث تغییر در تکنیک است که حالت گروه را تغییر داده است.

فون دیلن در بخش دیگری از این نشست خبری درباره موضوعات مالی و هزینه‌ای حضور گروهش در ایران گفت: شاید عده‌ای بر این باور باشند که بلیت کنسرت من گران است اما آیا با این وضع من باید در خانه بمانم و کاری نکنم؟ من سعی کردم کاری را انجام دهم که در گستره‌ای به هم پیوستهریال حضوری فعال داشته باشم و در یک شرایط منطقی، گستره مخاطبان را افزایش دهم.

مصطفی کبیری تهیه‌کننده کنسرت نیز در این نشست خبری با اشاره به برخی انحصاراتی که در حوزه برگزاری کنسرت هنرمندان خارجی تصریح کرد: در این حوزه هیچ انحصاری وجود ندارد و من نمی‌توانم درباره کاری که خودم انجام بدهم به موضوع انحصار تاکید کنم. به هر حال اجرای این شرایط بسیار سخت است و کمتر تولیدکننده و تهیه‌کننده‌ای حاضر می‌شود تا در این حوزه ورود کند.

وی درباره قیمت بالای کنسرت هم گفت: همه ما در جریان هستیم که سال ۹۶ یورو قیمت پایینی داشت و ما هم بر اساس همان قیمت به موضوع قیمت گذاری کنسرت‌ها پرداختیم که طبیعتاً ارزان‌تر از امسال بود. اما امسال قیمت یورو افزایش زیادی داشته و ما هم مجبور شدیم قیمت‌ها را افزایش دهیم که اتفاقاً نسبت به دوره‌های گذشته آنچنان رقم بالایی نبوده است. البته درباره میزان قرارداد مالی که با گروه بسته شده به دلیل قوانینی که در این حوزه وجود دارد نمی‌توانیم اشاره‌ای داشته باشیم، مگر اینکه با توافق طرفین صورت پذیرد. این موضوع یک عرف در میان تهیه‌کنندگان و کمپانی‌های خارجی است که در تمام دنیا وجود دارد.

گروه آلمانی شیلر به‌سرپرستی کریستوفر فون دیلن که سال ۹۶، میزبان حدود ۲۴هزار مخاطب در ایران بود، آبان امسال با اجرای قطعات آلبوم جدید «صبح دم» در تالار وزارت کشور دو شب روی صحنه خواهد رفت. این گروه موسیقی قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ آبان سال جاری در سالن وزارت کشور تهران با اجرای منتخبی از قطعات مطرح و آلبوم جدید خود به روی صحنه برود و در ادامه برگزاری تور کنسرت اروپا، تازه‌ترین کنسرت خود را در ایران برگزار کند.

کریستوفر فون دیلن که پس از اجرای پنج شب کنسرت در تهران، قطعه «برلین-تهران» را ساخت و این اثر را برای نخستین‌بار در اسفند ماه سال ۹۶ طی سه شب در ایران اجرا کرد، اوایل امسال تازه‌ترین آلبوم گروه بین‌المللی شیلر با نام «صبح دم» (MORGENSTUND) را در همکاری با هنرمندان ایرانی منتشر کرد.

کنسرت گروه «شیلر» روزهای  ۱۶ و ۱۷ آبان ۱۳۹۸ در سالن اصلی وزارت کشور به تهیه‌کنندگی «ریتم نو» برگزار می‌شود.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

پدیده رایج کپی‌ از تولیدات خارجی در برنامه‌های تلویزیونجدال تند 2 اصلاح‌طلب در توئیتر بر سر تسخیر سفارت آمریکا/ عباس عبدی به پورنجاتی: عمری در خلسه هورا کشیدن شرمندگی هم داردتفاوت‌های طرح اقدام‌ملی با مسکن مهر چیست؟آیا کاظم جلالی به ظریف و سفارت ایران در روسیه تحمیل شده؟دزدان موبایل، پسر 17 ساله را با چاقو کشتندبا نقل و انتقالات استقلال؛ 4خرید احتمالی و بازگشت 2 بازیکن در زمستاندادستان: ۱۰ دفتر ازدواج در همدان به علت عقد آریایی پلمب شدجدیدترین تصاویر از مریخ منتشر شدنگاهی به افق انتخاباتی جریان های سیاسی کشورحاتمی‌کیا: مهاجرانی به آژانس شیشه‌ای مجوز ساخت نداد/ مهاجرانی: ایشان دروغ گفته‌اند!
آخرین اخبار

باند کلاهبرداران برنجی گیر افتادنددستگیری ۶ شروری که در اینستاگرام قرار کتک‌کاری می‌گذاشتندانبار کُلت جنگی در شرق تهران لو رفتسازمان اطلاعات سپاه: مفسدان اقتصادی را به کشور بازمی‌گردانیم/دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز نداردقطاری که حرکت نمی کند را سنگ نمی‌زنند/چرا انگشت تقصیر را به سوی حزب اتحاد ملت نشانه رفته‌اید؟آرش برهانی: هرروزبه فتحی زنگ میزنم پاسخ نمی دهد/ عراق به جنگ روانی معروف استبا نقل و انتقالات استقلال؛ 4خرید احتمالی و بازگشت 2 بازیکن در زمستانوزیر ارشاد: کتابخانه‌ها باید به باشگاه‌های فرهنگی چندمنظوره با محور کتاب تبدیل شوندمدیران در تاریک‌خانه‌ها به فساد کشیده می‌شوند/ تامین اجتماعی 170 هزار میلیارد تومان از دولت طلب داردجوادی حصار: دولت را در حصر گذاشته‌اند/ می‌خواهند پیش از انتخابات دولت را زمین‌گیر کنندکدخدایی: اختلافی با رئیس جمهور نداریمکاهش دمای هوا از عصر امروز / احتمال بارش برف در پایتخت از شنبهآیا آمریکا واقعا دارو را تحریم نکرده است؟قاضی‌زاده هاشمی: کاندیداهای مجلس حق استفاده از برنامه‌های صدا و سیما برای تبلیغ را ندارندسرنوشت خودروهای دپو شده به کجا رسید؟وزارت بهداشت: تهرانی‌ها از تردد غیرضروری خودداری کنندجهانگیری: هیچ توسعه ای بدون تامین امنیت ایجاد نمی شودمخالفت شورای عالی استان‌ها با جدایی ری از تهرانواکاوی یک ادعا؛ ۱۸ میلیارد دلاری که بر باد رفت!برخوردهای جناحی با سخنان تازه رئیس‌جمهوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved