سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۹۸۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۰۷

اصلاح‌طلبی راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است/ شرایط سال ۹۸ با سال ۹۴ خیلی فرق داردمرتضی مبلغ، عضو اتحاد ملت، گفت‌: اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است و برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مهم این است که آنهایی که بر تکرار سیاست‌های غلط و دردسرساز گذشته اصرار دارند به خود بیایند و با تعدیل رد صلاحیت‌ها فضا را برای برگزاری انتخاباتی به نفع نظام آماده کنند.

به گزارش اعتمادآنلاین، عضو اتحاد ملت اذعان می‌کند جریان اصلاحات در انتخابات پیش رو حتماً باید با چهره‌هایی اصلاح‌طلب وارد فضای انتخاباتی شود.

مرتضی مبلغ، با اشاره به فضایی که در سال 94 حاکم بود، گفت: فضای انتخابات مجلس دهم به گونه‌ای بود که حذف تندروها در اولویت قرار گرفت. تلاش بر این بود تا به نوعی نهاد مهم قوه مقننه را از شر افراطی‌گری‌ها خلاص کنیم. به همین دلیل بنا بر اقتضای شرایط، جریان اصلاحات به این تصمیم رسید که با برخی از چهره‌های معتدل اصولگرا همنشینی را در انتخابات تجربه کند که نتیجه هم داد و مجلس دهم از تندروها به نوعی پاک‌ شد. اما در این دور شرایط بهتر و تندروها حاشیه‌نشین شده‌اند.

این چهره اصلاح‌طلب ادامه داد: شرایط سیاسی‌، اجتماعی و البته اقتصادی کشور ما را به این نتیجه می‌رساند که اقتضای موقعیت فعلی روی کار آمدن مجلسی توانمند است تا با کارایی‌اش بتواند مشکلات را روزبه‌روز کاهش دهد. دقیقاً به همین دلیل جریان اصلاحات در این دوره برای حفظ شأن مجلس سراغ نیروهایی خواهد رفت که از درایت و شجاعت لازم برای انجام وظایف نمایندگی برخوردار باشند و این وظیفه ملی اصلاح‌طلبان است.

این فعال سیاسی افزود: اما باید توجه داشت که وظیفه ملی و البته دینی عوامل دیگر دست‌اندرکار در انتخابات و مشخصاً شورای‌ نگهبان این است که اجازه حضور را به همه افراد دارای صلاحیت بدهند.

مرتضی مبلغ در پایان سخنانش گفت: با در نظر گرفتن چالش کشور با جهان، معلوم می‌شود نظام به انتخاباتی پرشور و با بیشترین رأی‌های ممکن نیاز دارد. اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مهم این است که آنهایی که بر تکرار سیاست‌های غلط و دردسرساز گذشته اصرار دارند به خود بیایند و با تعدیل رد صلاحیت‌ها فضا را برای برگزاری انتخاباتی به نفع نظام آماده کنند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نظام باید مخالفان خود را به رسمیت بشناسد/ باید به سمت انتخابات آزاد برویم تا اپوزیسیون هم بتواند در آن شرکت کندمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانپیشنهاد چشمگیر و وسوسه کننده تراکتور به برانکو/ پرفسور به تبریز می‌رود؟فرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شودمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهسوال از اصولگرایان تندروبا این سیاست‌های اقتصادی باید منتظر انفجارهای بزرگتر بودایست بازرسی قلابی شگردی برای سرقت از خانه‌هاناگفته های جهانگیری از مبارزه با فساد؛ از پرونده زنجانی تا خانمی با هزار حساب بانکیطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته است
آخرین اخبار

از نظر ما تکلیف کلیه خدمه سانچی روشن شده است/ دستگاه قضا هر ادعای جدیدی درباره خدمه کشتی را پیگیری می‌کندحرف اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در بین مردم خریدار ندارد/ جریان سوم باید شعار معیشتی و ملی‌گرایی بدهداظهارات «فریدون جیرانی» درباره سلبریتی‌ها و یک جریان مورد انتقادپیروزی قاطع محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی انگلیساگر دولت در اختیار برخی‌ بود هم مشکل FATF حل شده بود هم رابطه با آمریکاگزارش فروش هفتگی سینماهای کشورقطع اینترنت باعث بی‌اعتمادی "برندها" شدجواز ورود اصولگرایان از قبل برای انتخابات صادر شده است/ امسال از شور انتخاباتی خبری نیستهزینه اقتصادی اعتراضات آبان ماه در 41 سال گذشته بی‌نظیر بود/ پیشنهاد رفراندوم روحانی را جدی بگیریمبهزاد نبوی: تحریم‌ها، محصول کار تندروهای داخلی با مشارکت ترامپ است/ رویکرد تندروها نه دولت یا یک جناح، بلکه منافع ملی را نشانه گرفته استبجز تخریب دولت چه برنامه‌ای برای مردم دارید؟/ اکبر ترکانموسوی لاری: اگر نامزدهای مان تایید نشوند ممکن است هیچ لیستی ارائه ندهیممردم، مجموعه مسئولان را عامل بدبختی و بینوایی خود می‌دانندمسئولیت نوشتن بیانیه ۷۷ نفره را می‌پذیرم/ احضار فعالان سیاسی و مدنی با شعار «به رسمیت شناختن حق اعتراض» سازگار نیستثبات را به بازار ارز باز می‌گردانیممردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند/ مقامات نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهندحامی وزیر ورزش بودم اما الان به دنبال استیضاح او هستیم/ سلطانی‌فر تلاش می‌کند واقعیات را مخفی کندلطفا رها کنیدایست بازرسی قلابی شگردی برای سرقت از خانه‌هاعده‌ای نمی‌خواهند مجلس در رأس امور باشد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved