سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۱۵۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۲۹ ۱۵:۰۵

ربیعی: تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در کالاها و خدمات دولتی نداریمسخنگوی دولت گفت:‌ هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی اجازه نخواهند داشت تا پایان سال۹۸ در کالاها و خدماتشان افزایش قیمت داشته باشند.

ایرنا نوشت: علی ربیعی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران از رفتار و درک شرایط توسط مردم سپاسگزار است  و هرچقدر هم برخی رسانه ها خواستند جریان سازی و رهبرسازی کنند مردم با هوشمندی بیشتری از آنها فاصله گرفتند.

وی ادامه داد: بازهم در جلسه هیات دولت این موضوع ناآرامی ها مطرح شد و همچنین از هوشمندی رهبر معظم انقلاب و مواضع هوشمندانه ایشان که آنچنان ایستادند و با یک پیش بینی از تحرکاتی که داشتند موضع گیری کردند و آبی بر آتشی که بسیاری آن را برافروخته بودند ریختند.

سخنگوی دولت گفت: گزارشی که در دولت امروز از ناآرامی ها ارائه شد نشان داد که ما مساله خاصی در این زمینه نداشتیم و دیروز هم فقط در نقاطی کوکتل مولوتف پرتاب می‌کردند و حملات این چنینی و ایذایی بوده است و چیزی که وجه عمومی داشته باشد مشاهده نشده بود.

تا پایان امسال هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نداریم

ربیعی با بیان اینکه تصمیم دولت آن است که تا پایان سال ۹۸ هیچ افزایش قیمتی در خدمات دولتی نداشته باشیم، اظهار داشت: هیچ کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی اجازه نخواهند داشت که در کالاها و خدماتشان افزایش قیمت داشته باشند.
سخنگوی دولت یادآور شد: همچنین امروز تاکید شد صمت و جهاد کشاورزی و بخش حمل و نقل نظارت و کنترل بی وقفه ای و نه مقطعی برای جلوگیری از سوء استفاده و بهانه‌گیری برای افزایش قیمت به بهانه بنزین را ادامه دهند و در هر جلسه هیات دولت، گزارشی از این اقدامات ارائه خواهد شد. 
وی اضافه کرد: امروز در برخی از بیرون ماندگان از سهمیه نیز بحث شد و  وزارت نفت به همراه وزارت کشور و وزارت صنعت،معدن و تجارت ساماندهی خواهند کرد تا این افراد در سامانه هایی که پیش‌بینی می‌شود، تصمیم‌گیری کنند.

بخش اعظم فعالیت‌های اقتصادی روی شبکه ملی اطلاعات استوار شده است
 
دستیار ارتباطات اجتماعی با بیان اینکه در جلسه امروز هیات دولت گزارشی از شبکه ملی اطلاعات ارائه شد، تصریح کرد: از وزیر ارتباطات بابت تلاش‌های انجام شده تشکر شد. امروز برخلاف کسانی که گفتند کاری در این رابطه انجام نشده است، نشان داده شد که بخش اعظمی از فعالیت‌های اقتصادی روی این شبکه استوار شده است که باعث خوشحالی است. در نشست امروز هم تداوم فعالیت شبکه و تقویت آن مورد تاکید قرار گرفت. 
ربیعی با بیان اینکه بحث اینترنت و اتصال آن در جلسه امروز هیات دولت مطرح شد، خاطرنشان کرد: بررسی این مسئله به شورای امنیت کشور محول شده است. این ملاحظه در دستور قرار گرفته که اینترنت در استان‌ها برقرار شود تا نگرانی افرادی که در فضای مجازی کسب و کاری دارند، برطرف شود.

گاهی اوقات ناچاریم هزینه سوء استفاده از تکنولوژی را پرداخت کنیم
 
وی خاطرنشان کرد: همه ما می‌پذیریم که گاهی اوقات ناچاریم هزینه سوء استفاده از تکنولوژی را پرداخت کنیم چرا امنیت برای ما بسیار مهمتر است.
ربیعی بیان کرد: همانطور که قبلا هم اعلام کردم مشخص شده جراحاتی که این افراد دیده‌اند،حتی مشخص می شود که  با سلاح‌های دولتی نبوده است. ما در کنار اینها و  در کنار خانواده اینها هستیم. کسی که یک اعتراض ساده دارد قطعا برای ما مورد احترام است. اعتراض ساده و اعتراض نسبت به هر کسی در جمهوری اسلامی، مورد هیچ مساله‌ای قرار نخواهد گرفت ولی قطعا هم وزارت اطلاعات و هم نیروی انتظامی و هم اطلاعات دستگاه‌های دیگر و افرادی که در این زمینه شاخص بوده‌اند تشکر کنم که حتما آقای علوی و مسئولین انتظامی هم اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

سخنگوی دولت افزود: در پاسخ به سوالی درباره نامناسب بودن فضای اطلاع‌رسانی برای تغییر قیمت بنزین اظهار داشت: از برخی از دوستان هم تعجب کردم بحث اقناع را مطرح می‌کنند. این می‌تواند دو منظور را به دنبال داشته باشد؛ اول اینکه چرا شما به مردم اعلام نکردید که ما از فلان ساعت می‌خواهیم قیمت بنزین را افزایش بدهیم. مردم هم عمدتا همین مساله را بیان می‌کنند که چرا ما اطلاع‌ نداشتیم که از فردا قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند.

ربیعی گفت: ما یادمان نرفته که بنزین‌هایی که به خانه ها انتقال پیدا کرد چه تعداد مجروح دادیم و چه تعداد خانه‌ دچار آتش‌سوزی شدند. افرادی که ما در خیابان با تیربار دیدیم، از ۲ – ۳ هفته قبل فرصت‌های بزرگی در اختیارشان قرار می‌گرفت. اینکه ما ساعت مشخصی را برای افزایش قیمت بنزین اعلام نکردیم یک تدبیر امنیتی بوده است.

وی تصریح کرد: آیا کسی  نفی می کند، اطلاعاتی در این زمینه دارد و آیا می‌توانند تضمینی بدهند که کار درست این بوده که ما از قبل افزایش قیمت بنزین را اعلام می‌کردیم؟ تمامی شواهد نشان‌دهنده این است که اگر ما افزایش قیمت بنزین را زودتر اعلام کردیم در واقع باید قبل از طرح به استقبال درگیری می‌رفتیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: بحث این است که چرا شما از قبل اعلام نکردید که قرار است قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا کند. من ارجاع می‌دهم از برنامه سوم به ‌بعد. مگر در برنامه ششم این بحث‌ها در مجلس صورت نگرفت؟ مگر مدت‌ها نیست که درباره ۹۰۰هزار و یا ۸۰۰ هزار به بیان‌های مختلف درباره یارانه پنهان بحث می‌شود؟
ربیعی اضافه کرد: ما ۲ مورد کسری داشتیم؛ کسری بودجه و کسری حمایت اجتماعی. اساس بر این بود که یا باید مالیات‌ را افزایش بدهید و یا اینکه پول چاپ کنید و باز مردم را فقیرتر کنید ما نه باید پول چاپ می‌کردیم و نه فروش نفت ما اکنون به آن اندازه‌ای است که بتوان کسری حمایت اجتماعی را افزایش بدهیم.

وی کسری حمایت اجتماعی الان هم داریم عنوان کرد: اقتصاددانان متعدد و همچنین اقتصادانان معتقد به بازار آزاد به صورت مکرر و تعداد زیادی از اقتصاددانان نهادگرا هم در این زمینه اظهار کردند و اینها گفت و گوهایی بود که در این زمینه صورت می‌گرفت.

سخنگوی دولت بیان کرد: اگر الان واقعا اقناع این بوده که ما عنوان می‌کردیم که تا چند روز دیگر قرار است قیمت بنزین افزایش پیدا کند که به اعتقاد من اصلا بحث منطقی نبوده است و ما نباید به پیشواز آسیب می‌رفتیم و این موضوع را اعلام می‌کنیم.
ربیعی در پاسخ به سوالی طرح معیشتی جوابگوی آن اصلاح جمعیت نیست ؟ اظهار داشت:  منابع ۳۰هزار میلیارد تومان است و آمار جمعیت‌ و دهک‌ها نیز مشخص است. تجمیع جمعیت ما تا خانواده‌های ۵ نفره است. اگر شما این را گسترده می‌کنید باید از یک‌نفره‌ها یا بقیه کم کنید؟ در تصمیم‌گیری چند معیاره به این شکل است که تصمیم‌گیری می‌شود که نقطه پرداخت تا خانوارهای ۵ نفره باشد که این بهینه‌ترین نوع پرداخت است. اگر می‌خواستیم تعداد خانوارها را افزایش بدهیم باید از جای دیگری کم می‌کردیم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نامه کارشناسان اقتصادی به روحانی: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی شوک بنزینی دولت را منتشر کنیدتشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» برای رسیدگی به وقایع اخیر ضروری استاگر روحانی شخصا تصمیم به مذاکره با ترامپ بگیرد قربانی می‌شودحملات تند قالیباف به روحانی/ سردار مخالف مصوبه سران قوا درباره اصلاح قیمت بنزین است؟فدراسیون فوتبال، برنده راند اول مبارزه "فسخ"؛ ورود یک زن برای کامبکِ ویلموتسچرا جدایی کالدرون به نفع پرسپولیس نیست؟زخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری استخطای عبور از اصلاح‌طلبی/ محمد قوچانیماجرای ملک ۸ هزار میلیارد تومانی بابک زنجانی در ایران زمین چه بود؟شدت ویروس آنفولانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است/ اتمام موج بیماری قابل پیش‌بینی نیست
آخرین اخبار

شکوری‌راد: فعلا فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهیدبزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایرانمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانعیارسنج جدید فایل‌های مسکنهادی غفاری: شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح‌طلبان که مزدور نیستندثبت نام آقای داماد در انتخابات مجلسمهناز افشار به تبلیغ علیه نظام متهم شدتا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتادانتخابات مساله اول جامعه دانشگاهی نیست/ نظام مردم‌سالار راهی جز صندوق‌های رای نداردپاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه شمخانی درباره حوادث اخیرقرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شدهاشم زاده هریسی: باید صدای مردم را بشنویم/باید ببینیم صدای چه کسانی را خاموش کردیم؟میرمحمدصادقی: تعیین محل برای تجمعات اقدامی درست است؛ به شرط ممنوع نکردن بقیه‌ محل‌هافرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شودمرگ زوج جوان بر اثر گازگرفتگیعلی کریمی از ایران رفتحسین انتظامی: موافق معافیت مالیاتی برای دستمزدهای غیرمتعارف نیستیموضع مالیات بر روی سیگار چقدر برای دولت درآمد زایی می کند؟سردار فدوی: در غائله اخیر سپاه بدون اسلحه به خیابان‌ها رفتسپهر حیدری: پرسپولیس شانس اصلی قهرمانی جام حذفی است/ حق بیرانوند را خوردند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved