سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۲۸۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۱۲:۴۶

شدت ویروس آنفولانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است/ اتمام موج بیماری قابل پیش‌بینی نیسترییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: متاسفانه امسال شدت ویروس بیماری آنفولانزا نسبت به سال گذشته بیشتر است و اینکه این موج چه‌زمانی به پایان می‌رسد نیز قابل پیش‌بینی نیست.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در ارتباط با شیوع بیماری آنفولانزا در کشور گفت: در حقیقت باید گفت که ما در وسط یک اپیدمی آنفولانزا قرار گرفته‌ایم و موارد این بیماری در سراسر کشور افزایش پیدا کرده است. 

وی با اشاره به اینکه شیوع آنفولانزایی که از آن صحبت می‌کنیم، موج اول آنفولانزا است، گفت: متاسفانه امسال شدت ویروس بیماری آنفولانزا نسبت به سال گذشته بیشتر است و اینکه این موج چه‌زمانی به پایان می‌رسد نیز قابل پیش‌بینی نیست. 

گویا در ارتباط با موجود بودن دارو برای کنترل ویروس آنفولانزا، گفت: داروی ضد آنفولانزا برای موارد معمولی و سرپائی استفاده نمی‌شود. این دارو مربوط به آنفولانزاهای شدید است و به عبارتی دارو مختص به بیمارانی است که به مرحله بستری رسیده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، آنفولانزا می‌تواند آنها را به سمت مرگ ببرد و آنها نیازمند استفاده از داروی آنفولانزا هستند. امثال این بیماری‌های زمینه‌ای ناراحتی‌های شدید قلبی، بیماران سرطانی هستند که باید داروی ضدآنفولانزا را مصرف کنند. به همین دلیل توزیع داروی آنفولانزا با دقت بالا توسط وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کنترل می‌شود. 

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیربیان کرد: هر دو ویروس H۱N۱ و H۳N۲  در کشور شیوع پیدا کرده است. متاسفانه ما نمی‌توانیم آمار دقیقی از ابتلا به  بیماری آنفولانزا ارائه بدهیم. اکثر مبتلایان یا به پزشک مراجعه نمی‌کنند یا عمدتا به پزشکان عمومی مراجعه می‌کنند. ارجاعات به پزشک عمومی را نمی‌توانیم به شکل دقیق ثبت کنیم؛ بنابراین تعداد دقیق مبتلایان معلوم نمی‌شود. 

گویا اظهار کرد: در برخی استان‌های کشور موارد فوت ناشی از آنفولانزا داشته‌ایم، اما اکثریت بیمارانی که فوت شده‌اند بیماری‌های زمینه‌ای داشته‌اند. حتی اکثریت آنها تحت درمان با داروی آنفولانزا بودند و فوت کرده‌اند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

نامه کارشناسان اقتصادی به روحانی: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی شوک بنزینی دولت را منتشر کنیدتشکیل یک «کمیته حقیقت‌یاب ملی» برای رسیدگی به وقایع اخیر ضروری استاگر روحانی شخصا تصمیم به مذاکره با ترامپ بگیرد قربانی می‌شودچرا جدایی کالدرون به نفع پرسپولیس نیست؟مواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانزخمی که خنده‌های آقای روحانی به دل مردم زد یک زخم کاری استخطای عبور از اصلاح‌طلبی/ محمد قوچانیشدت ویروس آنفولانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است/ اتمام موج بیماری قابل پیش‌بینی نیستمجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهفرشاد مومنی: تصمیمات اقتصادی قبل از اجرا در 4 دانشکده اقتصادی تهران ارزیابی شود
آخرین اخبار

جنبش دانشجویی در رکود/ غلامرضا ظریفیاناصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاباصلاح‌طلبان با بهترین نیروهایشان وارد انتخابات شوند حتی زندان رفته‌هاژنرال‌های اصلاح‌طلب را به تعطیلات و استراحت بفرستیممجلس باید ملی باشد نه انقلابی/ «سرا» یعنی گریه کردن بر قبر بی جنازهطیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه 99، کاهش 10 درصدی داشته استمردم نشان دادند به ماهیت پول پاشی پی برده‌اند/ نباید از ترکیب سنی معترضان عبور سهل‌انگارنه کردادعای عجیب جونیور برزیلی بعد جدایی از پرسپولیسشکوری‌راد: فعلا فرصت ثبت‌نام در انتخابات را از دست ندهیدبزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایرانمواضع ضدونقیض صداوسیما در قبال دعوت از اصلاح‌طلبانعیارسنج جدید فایل‌های مسکنهادی غفاری: شورای نگهبان فضا را باز کند، اصلاح‌طلبان که مزدور نیستندثبت نام آقای داماد در انتخابات مجلسمهناز افشار به تبلیغ علیه نظام متهم شدتا اصلاحات اساسی شکل نگیرد هیچ اتفاقی نخواهد افتادانتخابات مساله اول جامعه دانشگاهی نیست/ نظام مردم‌سالار راهی جز صندوق‌های رای نداردپاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه شمخانی درباره حوادث اخیرقرارداد ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران فسخ شدهاشم زاده هریسی: باید صدای مردم را بشنویم/باید ببینیم صدای چه کسانی را خاموش کردیم؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved