سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۳۸۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۹/۱۵ ۱۱:۰۵

طیبه سیاوشی: بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته استطیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از بودجه حداقلی حوزه فرهنگ که سالانه کمتر از یک درصد بودجه کشور به آن اختصاص می‌یابد، گفت: لایحه بودجه 99 هفته آینده به صحن مجلس می‌آید، ولی مطلع شدم بودجه حداقلی حوزه فرهنگ برای سال آینده نسبت به سال قبل کاهش 10 درصدی دارد که قطعاً این میزان بودجه کفاف حوزه فرهنگ و هنر را نمی‌دهد.

به گزارش اعتماد آنلاین، طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با اشاره به اینکه لایحه بودجه 99 هفدهم آذر به مجلس می‌آید، با انتقاد از کاهش 10 درصدی بودجه حوزه فرهنگی در سال جدید گفت: هنوز از جزئیات بودجه 99 اطلاع ندارم، ولی تا آنجا که در جریانم بودجه فرهنگی سال 99 باز هم 10 درصد نسبت به قبل کاهش داشته است. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ این سوال که اولویت دولت در اختصاص بودجه با توجه به شرایط فعلی و محدودیت بودجه‌ای باید چه باشد توضیح داد: در کشور ما هیچ وقت موضوع توسعه متوازن مطرح نبوده است تا بخش اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هماهنگ با هم پیش بروند و توسعه یابند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: متاسفانه هیچ وقت توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است، به همین دلیل وقتی بودجه سالانه بسته می‌شود به آخرین حوزه‌ای که می‌پردازند بودجه حوزه فرهنگ است. دولت‌ها حتی آموزش را هم به فرهنگ اضافه می‌کنند، در حالی که فرهنگ بخش جداگانه‌ای است.

سیاوشی اظهار کرد: متاسفانه هرساله به حوزه فرهنگی بودجه‌ای کمتر از یک درصد از بودجه سالانه کشور اختصاص داده می‌شود. بنابراین بخش‌هایی که باید حمایت می‌شدند از حمایت محروم مانده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گلایه برخی هنرمندان از عدم حمایت دولت در اختصاص بودجه لازم به حوزه فرهنگ گفت: خود هنرمندان گلایه‌ دارند که نمی‌دانیم تکلیف‌مان با حاکمیت چیست! نمی‌دانیم آیا ما را قبول دارند یا ندارند؟ همیشه هم به آنها می‌گوییم شما کارتان را انجام دهید و به این موضوعات توجه نکنید.

نماینده مردم تهران در خانه ملت اظهار کرد: چهار دوره گفت‌وگوی فرهنگی در حوزه موسیقی برگزار کردیم، ولی در آخر نتیجه ملموسی نگرفتیم چراکه حاکمیت موسیقی را قبول دارد، ولی از طرفی نمایش سازهایش را قبول ندارد. این رویکرد آسیب بزرگی به این حوزه می‌زند.

بودجه ناقص حوزه فرهنگ کفاف این حوزه را نمی‌دهد

سیاوشی تاکید کرد: این بلاتکلیفی حاکمیت در مواجهه با حوزه فرهنگ و اختصاص این بودجه ناقص به حوزه فرهنگ و در نهایت حوزه هنرهای نمایشی به اندازه‌ای نیست که بتواند آن حوزه را اداره کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حتی در شهرستان‌ها بودجه فرهنگی قطره‌چکانی به هنرمندان تزریق می‌شود؛ مثلاٌ‌ در برخی استان‌ها مثل آذربایجان شرقی هنرمندان زیادی چون بودجه کافی ندارند مجبورند به تهران مهاجرت کنند تا از پس هزینه‌ها و مشکلات‌شان تا حدی برآیند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراین مورد اصابت قرار گرفترئیس جمهور کجاست؟هم قالیباف تایید صلاحیت شد هم پزشکیان و مجید انصاری /نعمتی، قاضی پور و تابش در لیست ردصلاحیت شدگان
آخرین اخبار

دیاباته: اگر ایران امن نبود، به این کشور بر نمی‌گشتمخلیل‌زاده: اگر الکویت به ایران آمد، با آن‌ها بازی می‌کنیمانصاری‌فرد: بازی نمی‌کنیم، این حرف هر ۴ باشگاه است/ AFC ظالمانه برخورد می‌کنداحمد کاوری: «وارش» به مخاطب باج نداده استعضو هیئت انتخاب: حذف فیلم‌های حساسیت‌برانگیز از جشنواره واقعیت نداردعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟ردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردکاندیداهای اصلاح‌طلب تاییدصلاحیت نشوند امکان ارایه لیست وجود نداردشایعه وجود آفلاتوکسین در شیر چه بلایی سر سلامت می‌آورد؟عضو حقوقدان شورای نگهبان: ۹۰ درصد از نمایندگان ردصلاحیت شده به دلایل غیرسیاسی تایید نشده‌اندرهبر انقلاب: ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده استواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFجزییات پیشنهاد AFC به ایران برای حل مناقشه/ مهمانی در 3 بازی نخست!تاثیر فعال شدن‌مکانیزم ماشه بر اقتصاد ایران چیست؟فراکسیون امید پیگیر روشن شدن واقعیت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی استپاسخ باشگاه‌های ایران به AFC: فقط در خانه خودمان بازی می‌کنیمای‌اف‌سی لغو امتیاز میزبانی ایران را تایید کردمحمود صادقی: مشکل آمریکا با ایران سیاسی است نه هسته‌ای/ در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستمنسبت دادن «مشارکت‌ در پروژه ضدملی» به رییس‌جمهور اتهامی بزرگ استاصل انتخابات بر رقابت است/ محمود میرلوحی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved