سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۴۶۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۷

جلال جلالی‌زاده:

مردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند/ مقامات نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهندجلال جلالی‌زاده، فعال اصلاح‌طلب، گفت‌: چون مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است، حتماً باید سازوکاری تعیین شود تا ان‌شاءالله مردم در پای صندوق‌های رأی حضوری چشمگیر داشته باشند.

به گزارش اعتمادآنلاین، جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با تاکید بر اینکه فضای سردی بر انتخابات مجلس یازدهم حاکم است اظهار داشت: به طور کاملاً ملموسی احساس می‌کنم مردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند.

مجلس دهم نتوانست مشکلات‌مان را کم کند

او افزود:‌ این پدیده دلایل زیادی دارد که می‌توان مهم‌ترین آنها را تشدید نارضایتی‌ها در این چند وقت اخیر دانست.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت: با توجه به وضعیتی که در جامعه مشاهده می‌شود، به‌ طور طبیعی مردم پیش خود می‌گویند وقتی مجلس دهم نتوانست مشکلات‌مان را کم کند و حتی در پاره‌ای از مواقع نمایندگان توان دفاع از جایگاه مجلس را نداشتند، چه دلیلی دارد با رأی‌هایمان نمایندگانی را برای مجلس یازدهم انتخاب کنیم.

افکار عمومی نسبت به نوع تعیین صلاحیت نگران است

عضو حزب اتحاد ملت ایران افزود:‌ نکته‌ تاسف‌آور و البته تکراری دیگر هم این است که افکار عمومی نسبت به نوع تعیین صلاحیت توسط شورای نگهبان نگران است. می‌توان گفت تقریباً اطمینان دارند که باز هم قرار بر رد صلاحیت چهره‌های شاخص است. این مساله انگیزه و رغبت قشرهای مختلف را تا حد زیادی پایین می‌آورد.

جلالی‌زاده ادامه داد:‌ به همین دلیل به اعضای محترم شورای نگهبان توصیه می‌شود با در نظر گرفتن موقعیت خطیر کشور در نحوه تشخیص صلاحیت‌ها تجدید نظر کنند.

دورنمای ناامیدکننده‌ای داریم

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: مجموعه این شرایط دورنمای ناامیدکننده‌ای را پیش روی ما گذاشته است. به همین دلیل لازم است مقامات بلندپایه نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهند و سلسله دستورهایی صادر شود تا در تعیین صلاحیت‌ها تخلفی صورت نگیرد. شاید به این طریق مردم حس کنند که این انتخابات با انتخابات گذشته فرق دارد.

مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است

جلال جلالی‌زاده در پایان سخنانش گفت: عملکرد مجلس دهم ضعیف بود و این برای مردم کافی است تا نسبت به رأی دادن سرد شوند. پس چون مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است، حتماً باید سازوکاری تعیین شود تا ان‌شاءالله مردم در پای صندوق‌های رأی حضوری چشمگیر داشته باشند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

روایت عباس عبدی از زمانی که دولت ماجرای سقوط هواپیما را فهمیدنامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۰ معرفی شدندحواستان باشد در پمپ بنزین ضرر نکنیداصلا معلوم نیست چه کسی لیدر اصلاح طلبان است؟/اکنون اصلاح‌طلبان با اصولگرایان چه تفاوتی دارند؟نشر اصادیق!/ سعید حجاریانآقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استچگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای اوکراین مورد اصابت قرار گرفترئیس جمهور کجاست؟هم قالیباف تایید صلاحیت شد هم پزشکیان و مجید انصاری /نعمتی، قاضی پور و تابش در لیست ردصلاحیت شدگان
آخرین اخبار

دیاباته: اگر ایران امن نبود، به این کشور بر نمی‌گشتمخلیل‌زاده: اگر الکویت به ایران آمد، با آن‌ها بازی می‌کنیمانصاری‌فرد: بازی نمی‌کنیم، این حرف هر ۴ باشگاه است/ AFC ظالمانه برخورد می‌کنداحمد کاوری: «وارش» به مخاطب باج نداده استعضو هیئت انتخاب: حذف فیلم‌های حساسیت‌برانگیز از جشنواره واقعیت نداردعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟ردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردکاندیداهای اصلاح‌طلب تاییدصلاحیت نشوند امکان ارایه لیست وجود نداردشایعه وجود آفلاتوکسین در شیر چه بلایی سر سلامت می‌آورد؟عضو حقوقدان شورای نگهبان: ۹۰ درصد از نمایندگان ردصلاحیت شده به دلایل غیرسیاسی تایید نشده‌اندرهبر انقلاب: ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده استواقعیاتی بی‌پرده از لیست سیاه FATFجزییات پیشنهاد AFC به ایران برای حل مناقشه/ مهمانی در 3 بازی نخست!تاثیر فعال شدن‌مکانیزم ماشه بر اقتصاد ایران چیست؟فراکسیون امید پیگیر روشن شدن واقعیت درباره سقوط هواپیمای اوکراینی استپاسخ باشگاه‌های ایران به AFC: فقط در خانه خودمان بازی می‌کنیمای‌اف‌سی لغو امتیاز میزبانی ایران را تایید کردمحمود صادقی: مشکل آمریکا با ایران سیاسی است نه هسته‌ای/ در حال کار کردن روی طرح خروج از NPT هستمنسبت دادن «مشارکت‌ در پروژه ضدملی» به رییس‌جمهور اتهامی بزرگ استاصل انتخابات بر رقابت است/ محمود میرلوحی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved