سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۷۴۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۰/۱۶ ۱۸:۴۸

بهشتی پور: ممکن است آمریکا بخواهد عذرخواهی یا اعلام پشیمانی کندیک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است که رأی اخیر پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی به دلیل فشار افکار عمومی مردم عراق و محور مقاومت است.

حسن بهشتی پور، کارشناس مسائل بین الملل درباره مصوبه اخیر پارلمان عراق مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از این کشور به ایرناپلاس می گوید: این رأی ناشی از فشار افکار عمومی مردم عراق و محور مقاومت است. به نظرم این مصوبه در راستای پیشگیری از وقوع درگیریهای تازه و برای تسلی خاطر مردم باشد.

بهشتی پور همچنین اضافه می کند که بعید می داند نیروهای آمریکایی به این راحتی، به این مصوبه تمکین کنند. زیرا این موضوع باید در کنگره و دولت آمریکا هم تصویب شود. چراکه آمریکا منافعی در منطقه دارد و بنابراین بعید است به آسانی به این مصوبه، تمکین کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است: در قواعد بین الملل، زور حرف اول را می زند و حقوق بین المللی چندان قابل پیگیری نیست؛ حتی آمریکا، به بسیاری از حکم‌هایی که در دادگاه های بین المللی گرفته، تمکین نکرده است. این کشور براساس زور و نفوذی که در دنیا و مجامع بین المللی دارد، به این قواعد توجهی نمی کند؛ حالا چطور به مصوبه مجلس عراق توجه کند!

او در ادامه می افزاید: البته شاید این مصوبه به آمریکا فشار وارد کند و عملا تا یک سال آینده تغییراتی ایجاد کند و ممکن است که به صورت تدریجی نیروهای خود را در عراق کمتر کند.

بهشتی پور همچنین تصریح می کند: حداقل یک هفته باید زمان بگذرد تا ببینیم آمریکا اقدامی انجام می دهد؟ ممکن است آمریکا بخواهد عذرخواهی کند؛ پیامی برای مذاکره بفرستد و یا اعلام پشیمانی کند. اگر ایران به سرعت واکنش تندی نشان دهد، اوضاع بدتر خواهد شد. در هر صورت تحلیل اتفاقات در حال حاضر زود است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

درباره روحانی جنجالی مدعی طب اسلامی، چه می‌دانیم؟گزینه خارجی هدایت تیم ملی فوتبال ایران کیست؟آقای هاشمی در تاریخ ایران در ابعاد مختلف یک شخصیت استثنایی بوده استعبدالله شهبازی: شاه به ازهاری گفت پس ماندن من در کشور چه سودی دارد؟رقبای جنجالی رئیس‌جمهور دیوانه؛ چه کسی حریف دونالد ترامپ خواهد شد؟شبی که در ارکستر سمفونیک هر چیزی بود جز نواختن موسیقی/حاشیه‌ای برآمده از متن+تصاویرنشر اصادیق!/ سعید حجاریانظریف چه گفت؟ ترامپ و دلواپسان چه شنیدندردصلاحیت‌ها به نفع اصلاح‌طلبان شد/حجت بر اصلاحات تمام شده است/دیگر انتخاب بین بد و بدتر معنی نداردباهنر: قالیباف می‌خواهد از صندلی ریاست مجلس به عنوان سکوی پرتاب به ریاست جمهوری استفاده کند
آخرین اخبار

گزارش ناظر بازی از اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور/ فرمانده میدان هم مصدوم شد!دوقطبی مذاکره - عدم مذاکره اثرات مخرب بر منافع ملی داردطالبان رسما مسئولیت اسقاط هواپیمای منسوب به آمریکا را برعهده گرفتنوآوری در صنعت بیمه بسیار کم است/ کاهش رشد بیمه‌های زندگی در کشور/ میزان اعتماد به صنعت بیمه در وضعیت مطلوبی قرار نداردمُهر تایید محسن رضایی بر رد شدن لوایح پالرمو و CFT در مجمع تشخیصناصری: ظریف جریان تندرو بین المللی را خلع سلاح کردمهاجری: اظهارات ظریف در مصاحبه با «اشپیگل» دیپلماتیک بود/ ترامپ بی‌ادبی را از دلواپسان داخل ایران یاد می‌گیردمعزی: امیدوارم عدم پخش سخنان رئیس جمهور با نیت خاص و سیاسی نباشدباهنر: اصولگرایان با دولیست حتماً انتخابات را می‌بازند/ اصلاح‌طلبان هم طرفدار دارند هم کاندیدا برای بستن لیست!وزیر بهداشت: ورود مسافران چینی به ایران منوط به داشتن کارت سلامت شدانتقاد ربیعی از کار ناشایست صداوسیما در پخش نکردن سخنرانی رییس‌جمهوریمجلس پوپولیستی نتیجه فقدان نظام حزبی است/ائتلاف قبل از انتخابات معنا نداردسرمربی بعدی تیم ملی فوتبال، ایرانی استرادوشوویچ در آستانه جدایی از پرسپولیسوضعیت سلامتی استاد شجریان پایدار استنگران هستم روزی کلمه «جمهوری» به جرم تبدیل شود/مجلس هم برای شما، نوش جان‌تان!اعتراضات مردمی حرکتی آگاهانه است و نباید به حرکت‌های کور تقلیلش دهیم/جوامع مطالباتی ما حکمرانی پر مدعا داردسخنگوی سپاه: اظهارات خلاف واقع این فرد مورد رسیدگی قرار می گیردولیعهد انگلیس: دوست دارم به ایران بروم/ ایران قرن‌ها بخش مهمی از جهان بوده استرد صلاحیت برخی از نامزدها که جنبه سیاسی دارد ناشی از سوءتفاهم است/ مشارکت حداکثری نیازمند اعتماد است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved