سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۴۰۶۷

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۱/۰۷ ۱۵:۲۸

مهاجری: اظهارات ظریف در مصاحبه با «اشپیگل» دیپلماتیک بود/ ترامپ بی‌ادبی را از دلواپسان داخل ایران یاد می‌گیردفعال سیاسی اصولگرا نظر خود را درباره هجمه های اخیر به وزیر امور خارجه کشورمان بازگو کرد.

محمدمهاجری در گفت و گو با جماران، درباره هجمه های تازه به وزیر امور خارجه کشورمان از سوی منتقدان داخلی گفت: من متن مصاحبه اخیر آقای ظریف با اشپیگل را خوانده‌ام. به نظرم در آن هیچ نکته جدیدی که تا به حال از سوی وزیر امور خارجه مطرح نشده باشد، وجود ندارد. جز یک نکته که ایشان گفته ما حاضر به مذاکره با آمریکاییم به شرطی که آنها به شرایط قبل تحریم ها بازگردند.

وی افزود: متاسفانه بعضی‌ها فهم این را ندارند تا میان حرف‌هایی که مشتری داخلی دارند و اظهاراتی که با زبان دیپلماسی در دنیا مطرح می شوند، فرق قائل شوند. حرف هایی که آقای ظریف در مصاحبه اخیر خود مطرح کرده، اظهاراتی دیپلماتیک است و طرف خارجی به خوبی آن را می‌فهمد.

 

این گونه هجمه ها هم توام با انگیزه های انتخاباتی باشند هم تخریب

این فعال رسانه ای اصولگرا ادامه داد: متأسفانه در داخل عده ای به منظور تسویه حساب‌های سیاسی دم انتخابات این هجمه‌ها را انجام می‌دهند. باید گفت کسانی که به عقده گشایی و فحاشی کردن و عصبانی شدن عادت دارند در این موضوع نیز اقدام به تخریب وزیر امور خارجه کشورمان می‌کنند. برخی یادشان رفته که دشمن آن‌طرف نشسته و ما این طرف، امروز شاهدیم به غیر از یک عده که با زبانی مناسب از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه انتقاد کردند، مابقی با همان زبان بی ادبانه‌ای که همیشه داشتند شروع به توهین و تخریب کردند.

وی بیان کرد: از طرف دیگر آمریکایی ها نیز وقتی می‌بینند وزیر امور خارجه ایران در داخل کشورش تضعیف می شود، می‌فهمند موقع ضربه زدن به او فرارسیده است. لذا دیدیم که آنها و به ویژه شخص ترامپ بی‌ادبانه رفتار کرد و این بی‌ادبی را هم از دلواپسان داخل ایران یاد می‌گیرد.

مهاجری افزود: به نظر می رسد این گونه هجمه ها هم توام با انگیزه های انتخاباتی باشند هم تخریب. متأسفانه عده‌ای با سوءاستفاده از خون شهید سلیمانی که بی تردید رضایت آن شهید بزرگوار را همراه ندارد، حجم عظیمی از بی‌ادبی، تخریب و هتاکی را در مخالفت با رقبای سیاسی خود به کار می‌برند.

 

دلواپسان بر این باورند که منافع ملی یعنی جناح من بماند و مابقی حذف شوند

وی گفت: اصطلاحی به نام «منافع ملی» هم این روزها خنده دار شده است. از نگاه دلواپسان، دیگر چیزی به نام منافع ملی وجود خارجی ندارد. آنها معتقدند منافع جناحی‌شان همان منافع ملی است و به تعبیری دیگر منافع ملی یعنی همان روندی که به نفع آنها در انتخابات رخ می‌دهد. دلواپسان بر این باورند که منافع ملی یعنی جناح من بماند و مابقی حذف شوند.

مهاجری در پایان گفت: متاسفانه بخش اعتدال‌گرا یا خردگرای اصولگرایان به شدت واداده و مرعوب هستند و به دو دلیل حاضر نیستند در برابر این موج های تخریبی واکنشی نشان دهند. یکی اینکه می ترسند اگر حرفی بزنند به نفع جریان رقیب تمام شود و دوم اینکه یادشان می رود که حضرت امیر فرمود «قل الحقَّ ولو کان مرَّاً» یعنی حق را بگو اگرچه برخلاف منافع تو باشد.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

با مشارکت ۶۵ درصدی، اصلاح‌طلبان شانس اول پیروزی هستند/ شاید قالیباف اصلا به مجلس راه پیدا نکندائتلاف با اصولگرایان خودکشی سیاسی است/حضور ما در انتخابات راهبرد قطعی استاصلاحات اساسا نمی‌خواهد و نباید با صندوق رای قهر کند/به اعتدال گرایان اعتمادی نیستحضرات آماده ریسک نبودند/شاید مردم بعدها از نرفتن پای صندوق رای پشیمان شوندپروژهٔ یک‌ دست‌ سازی حاکمیت به‌ نفع افراطی‌ ترین جریان سیاسی موجود کلیدخورده استاصولگرایان دو لیست بدهند چهره‌های موثری از اصلاح طلبی به مجلس می‌رونداحزاب و اصلاح‌طلبانِ استان‌ها برای معرفی کاندیداهای خود تلاش کنند/چهره‌های مومن و متعهد را ردصلاحیت کردند‌مردم انقلاب نکردند که حرف خوب بشنوند؛ مردم انقلاب کردند که عمل خوب ببینندمرعشی خبر داد: حزب کارگزاران لیست مستقل انتخاباتی ارائه می‌کندروزنامه جمهوری اسلامی: ولخرجی‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس از کجا می آید؟
آخرین اخبار

پروژهٔ یک‌ دست‌ سازی حاکمیت به‌ نفع افراطی‌ ترین جریان سیاسی موجود کلیدخورده استمحسن هاشمی: اثرگذاری مجلس کمتر شده استمجید انصاری: اگر در لیست سیاه اف ای تی اف قرار گرفتیم نباید به دولت فحش داد که چرا بانک ها قفل شده استحمله ۳۰ نفر با اسلحه و قمه به جان قوی‌ترین مرد ایرانشناسایی کارمند اخراجی که در فضای مجازی هتک حیثیت می‌کردمتهمان قتل را به گردن همدیگر انداختند/ دختر 14 ساله مقتول چه درخواستی کرد؟کلاهبرداری با دلارهایی که در زیرزمین خانه چاپ می شدعاقبت دختر جوانی که با رویای اقامت در اروپا اسیر عشق خیابانی شدکرباسچی: آقای خاتمی مخالف رأی دادن و لیست دادن نیستعلی کفاشیان: دایی را به خاطر مصاحبه‌اش رد صلاحیت کردند/ قانون بازنشستگی فقط برای من بودفیفا حجت را بر فدراسیون تمام کرد: فرصت 3 ماهه برای باز شدن درب ورزشگاه‌ها به روی بانوانرییس سازمان پزشکی قانونی: اعلام آمار کشته‌شدگان آبان‌ماه بر عهده دولت استشهرداری متولی جمع آوری کودکان کار نیست /"گود زباله" ارتباطی با شهرداری نداردمتهم متواری خودش را به دادگاه رساندآیا «لباس شخصی» تاریخ را تحریف می‌کند؟روایت کودکان کولبر در کوهستان برفی؛ زنگ کولبری بعد از تعطیلی مدرسهروزنامه جمهوری اسلامی: ولخرجی‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات مجلس از کجا می آید؟هرچیزی را در جامعه دو قطبی نکنید، قطب بندی، حزب و جناح جای خودش را داردجوی‌های خالی/عباس عبدیبرای هر سخنرانی درباره آیت‌الله هاشمی از او کسب رضایت کردید؟/خود را به تغافل زده‌اید؟


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved