اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
102196
1401/08/26 09:18

مجازات اعدام برای عامل تعرض به پسر زرین دشتی

سه مرد جنایتکار که پس از ربودن پسر نوجوان زرین‌دشتی به وی تعرض کرده بودند در دادگاه کیفری یک استان فارس به اعدام، حبس و شلاق محکوم شدند.

به گزارش اصلاحات پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: عاملین تعرض به نوجوان زرین‌دشتی در شهریور امسال پس از شناسایی و دستگیری در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان فارس مستقر در شهرستان داراب محاکمه و پس از رسیدگی دقیق به این پرونده مهم، عاملین تعرض به اشد مجازات محکوم شدند. یک نفر از سه متهم این پرونده که عامل اصلی تعرض به این نوجوان ۱۶ ساله بود در دادگاه از باب آدم‌ربایی به ۱۰ سال حبس و به لحاظ تعرض به اعدام محکوم شد و دو متهم دیگر نیز هر کدام به ۱۰ سال حبس تعزیری، صد ضربه شلاق و همچنین دو سال تبعید محکوم شدند.رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه اقدام مجرمانه و غیرانسانی این سه متهم باعث برانگیخته شدن احساسات عمومی مردم به‌ صورت گسترده شد، گفت: این پرونده به‌ صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور رسیدگی دادگستری فارس قرار گرفت و در کمتر از دو ماه احکام قاطع در خصوص این متهمین توسط محاکم کیفری یک استان صادر شد. رأی صادره قابل فرجام‌خواهی در دیوان‌عالی کشور است.

 رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی به واکنش مردم و برانگیخته شدن احساسات عمومی در خصوص تعرض غیرانسانی به این نوجوان و مرگ غم‌انگیز وی پس از این حادثه توجه ویژه دارد، گفت: در عین حال فرایند قضایی در این خصوص تابع قانون آیین دادرسی کیفری است که این روند در خصوص پرونده مذکور مطابق مقررات تسریع شد.
گفتنی است اواخر شهریور امسال یک نوجوان ۱۶ ساله اهل زرین‌دشت استان فارس مورد تعرض سه نفر از جمله کارفرمای خود قرار گرفت که پس از این واقعه اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.