سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۱۷۹۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ۱۰:۰۹

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

وزارت ارشاد می‌تواند بر رادیو و تلویزیون دیجیتالی نظارت کند/ اعطای مسئولیت انحصاری صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما دوباره رای‌گیری می‌شودیک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: وزارت و فرهنگ و ارشاد می‌تواند بر رادیو و تلویزیون دیجیتالی نظارت کند. در این شرایط این جو به وجود نمی‌آید که همه‌چیز در انحصار صداوسیما است. وزارت فرهنگ و ارشاد زیر نظر دولت و به مجلس پاسخگو است.

فاطمه ذوالقدر نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به روند تصویب مصوبه اعطای مسئولیت انحصاری صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما در کمیسیون مطبوعش، گفت: این مصوبه به صحن کمیسیون فرهنگی آمد اما همان موقع ابهاماتی داشت و یک رأی‌گیری انجام شد که بعداً موجب مخالفت اعضا شد؛ چراکه بسیاری از اعضا در کمیسیون حضور نداشتند و بعد از اصلاح، مجدداً در صحن کمیسیون رأی‌گیری می‌شود و قرار است بر روی این مصوبه تجدیدنظر شود.

 

او ادامه داد: این طرح به کمیته فرهنگ و رسانه ارجاع شده و قرار است اصلاحاتی بر روی این ماده در کمیته فرهنگ و رسانه به وجود بیاید و بار دیگر در کمیسیون مطرح شود. بند مربوط به اعطای مسئولیت انحصاری صدور مجوز رادیو تلویزیون دیجیتال به صداوسیما در کمیسیون مخالفانی داشت که این مسئولیت فراتر از حدود قانونی صداوسیما است.

 

این نماینده مجلس در خصوص زمان بررسی مجدد این مصوبه در کمیسیون فرهنگی، گفت: در جلسه آتی کمیسیون فرهنگی یعنی روز یکشنبه این طرح بار دیگر به رأی گذاشته می‌شود.

 

ذوالقدر تاکید کرد: با توجه به اینکه فضای مجازی و رادیو تلویزیون دیجیتال درگذشته وجود نداشت در اساسنامه صداوسیما انحصار تمامی برنامه‌های رادیو و تلویزیون با اختیار این سازمان بود اما بعد که فضای مجازی به وجود آمد؛ کانال‌هایی در این فضا تشکیل شد که به نظر می‌رسد در حیطه اختیارات وزارت ارتباطات قرار دارد.

 

او یادآور شد: نباید این‌گونه باشد که رادیو تلویزیون دیجیتال غیرقابل‌کنترل و نظارت باشد بلکه باید به‌گونه‌ای باشد که نهاد یا سازمانی بر آن نظارت کند. وزارت و فرهنگ و ارشاد می‌تواند بر رادیو و تلویزیون دیجیتالی نظارت کند. در این شرایط این جو به وجود نمی‌آید که همه‌چیز در انحصار صداوسیما است. وزارت فرهنگ و ارشاد زیر نظر دولت و به مجلس پاسخگو است. در این شرایط اگر تخلفی هم صورت بگیرد وزارت فرهنگ و ارشاد جواب‌گو خواهد بود.
 

منبع:اعتماد آنلاین

تبلیغاتپربازدیدترین ها

جنجال نامه آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به رهبری و انتقادش از وضع کنونی جمهوری اسلامیمی‌ترسیدم ظریف مخ ترامپ را بزندپاسخ موسوی به ادعای احمدی‎ نژاد: توافق ۲۵ ساله ایران و چین درحد پیش‌نویس استتأملی بر یک نامه/سعید حجاریانکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!«ملک جماران» ریاست جمهوری؛ بهانه ای برای هجمه دوباره به خاتمی و اطرافیانش؟!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردواکنش گل‌محمدی به شایعه نخواستن سیدجلالخبر بد برای استقلال/ دوری ۴ هفته‌ای ارسلان مطهری تایید شدسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بود
آخرین اخبار

مهاجری: فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس به درون مجلس کشیده می‌شودپیشنهاد ایتالیایی برای طارمیهشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبری طبری و سایر متهمان/همکاری مه آفرید خسروی با دانیال زاده۲۵۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور / ۱۶۳ تن جان باختندکاوه آفاق در نقش قاچاقچی ارز/ خواننده پاپ به «خانه امن» رسیدتحرکات زیرپوستی «مصطفی الکاظمی» در عراقافزایش مداوم قیمت خودرو در بازار بی‌مشتریتعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!سناریوهای مختلف درباره کنکور ۹۹/کنکور امسال در شب برگزار می‌شود؟میزان صحت و قطعیت تست‌های PCR چقدر است؟حدیث ۱۱ ساله، قربانی جدید فرزندکشیبازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماستبیمه ایران معین جزو شرکت‌های باکیفیت صنعت بیمه استاجباری شدن استفاده از ماسک در محیط‌های اداری بیمه ایرانپسری در زندان از ترس کرونا ماده ضدعفونی‌کننده خورد و جان باختانتقام از نانوای ثروتمند رنگ خون گرفت/ طناز جوان چرا با مرد 76ساله رابطه داشت؟اخاذی مرد جوان از خانم دندانپزشک 55 ساله به بهانه انتشار تصاویر شخصیعلی پاکدامن: فقط آقازاده ها را استخدام می‌کنند!روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ سیف: رئیس‌جمهور می‌گفت گزارش‌های بانک مرکزی را قبول ندارمجزییاتی از امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت در بورس


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved