سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۲۵۹۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۲۰:۲۴

سیدحسن نصرالله: ۵۵ موشک به پایگاه‌های صهیونیست‌ها در جولان شلیک شد/ اسرائیل جرأت پاسخ را نداشتدبیرکل حزب‌الله لبنان امروز (دوشنبه) با ارائه اطلاعاتی از حمله اخیر محور مقاومت به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی اعلام کرد، این حمله اخیر مقاومت مرحله جدیدی در نزاع با اسرائیل است و رژیم صهیونیستی حتی جرأت پاسخ به این حملات را نداشت، چراکه می‌دانست در این صورت، مرکز اراضی اشغالی هدف قرار گرفته می‌شود.

 النشره نوشت:  سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در دومین سالگرد شهادت مصطفی بدر الدین، از رهبران حزب الله تصریح کرد: در آغاز به خانواده گرانقدر ایشان، به دلیل از دست دادن این عزیز تسلیت می‌گویم. مایه افتخار ما است که در شکل‌گیری هسته مقاومت در عراق با فرمانده شهید بدر الدین همکاری و شراکت داشتیم.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: سید بدر الدین در نبردهایش پیروز بیرون آمد. این فرمانده شهید به درست بودن نبرد در سوریه باور داشت و به همین دلیل، همه چیز را رها کرد تا به مسئولیت خود عمل کند. این فرمانده در پیروزی عراق علیه تروریسم نقش داشت و وی مشارکت قهرمانانه‌ای در جبهه سوریه داشت.

وی افزود: فرد مومن باید در مقابل دشمنان رویکردی سرسختانه داشته باشد و در میان برادرانش رحمت پیشه کند.

دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: طرف‌ها به دنبال این بودند که سوریه همچون ادلب کنونی یا افغانستان باشد.

وی تصریح کرد: ارتش سوریه در حال حاضر وارد آخرین نبردهای خود در "الحجر الاسود" شده است و به تامین کامل امنیت پایتخت و ریف آن نزدیک می‌شود و اینجا از شهدایی که در این نبرد جان باختند، یاد می‌کنیم.

وی افزود: پیروزی واقعی در سوریه را در وهله اول سوری‌ها رقم زدند و هم‌پیمانان نیز افتخار مشارکت با آنها را در این پیروزی داشتند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: آمریکا مجدداً ثابت کرد تنها چیزی که برایش اهمیت دارد، منافع خود آمریکا در وهله نخست و منافع اسرائیل در وهله دوم است. در پس تصمیم‌گیری‌های آمریکا ارزش‌های انسانی به هیچ وجه وجود ندارد.

سیدحسن نصرالله افزود: پس از تمامی تجربه‌ها با آمریکا، حماقت است که به تعهدات واشنگتن یا وعده‌هایش اطمینان کنیم. آمریکا ثابت کرد که حتی منافع هم‌پیمانان خود را در نظر ندارد؛ همانند کاری که با اروپایی‌ها در شورای امنیت کرد. آمریکا منافع هم‌پیمانان خود را مورد بی‌توجهی قرار داد. چگونه باید از آمریکا انتظار داشته باشیم که به عنوان مثال منافع کشورهای عربی را در نظر داشته باشد؟

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: تجربه آمریکا در توافق هسته‌ای ایران نشان داد که مذاکره راهی برای حل و فصل نزاع با اسرائیل نیست.

وی عنوان داشت: اسرائیل تلاش می‌کرد تا حمایت بین‌المللی را برای مشروعیت بخشیدن به اشغالگری‌های خود در جولان به دست آورد.

سید حسن نصرالله افزود: ۵۵ موشک به جولان اشغالی شلیک شد و اسرائیل تلاش می‌کند تا بر خسارت‌های خود سرپوش بگذارد. این حمله موشکی مهم یکی از روش‌های پاسخ‌دهی به تعدی‌های پی در پی اسرائیل به سوریه است. حمله موشکی به اسرائیل این پیام را داشت که از امروز به بعد اسرائیل نمی‌تواند تهدید کرده و دست به حمله بزند اما پاسخی به آن داده نشود. پیام حمله موشکی این بود که اسرائیل نمی‌تواند از امروز به بعد به سوریه حمله کند اما پاسخی دریافت نکند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان عنوان داشت: با حمله موشکی به جولان اشغالی، مرحله جدیدی در نزاع با اسرائیل آغاز شد.

وی گفت: با وجود تهدیدهای اسرائیل، این حمله موشکی مهم به جولان اشغالی صورت گرفت. اسرائیل جرأت پاسخ به این حمله موشکی را نداشت، چراکه می‌دانست که دومین حمله موشکی به مرکز فلسطین اشغالی صورت خواهد گرفت. ۵۵ موشک که برخی از آنها با حجم بزرگ بود، به پایگاه‌های اسرائیل در بلندی‌های اشغالی جولان شلیک شد.

دبیرکل حزب الله با ارائه اطلاعاتی از حملات موشکی که اخیراً پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی را در جولان اشغالی هدف قرار داد، خاطرنشان کرد: این تجربه دروغ بودن ادعاهای اسرائیل را ثابت کرد، چراکه جبهه داخلی اسرائیل برای هیچ جنگی آماده نیست.

وی افزود: موضع کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در قبال تجاوز اخیر اسرائیل، شرم‌آور است و امری قبیح‌تر از این موضع‌گیری‌ها وجود ندارد. موضع واقعی بحرین همانی است که مردم بحرین و نه وزیر خارجه این کشور با رویکردهای وقیحش مطرح می‌کند.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: ما در مقابل مرحله جدیدی در سوریه هستیم و مهم‌ترین چیزی که اخیراً حاصل گشت، شکستن هیبت اسرائیل بود.

وی افزود: در آن شب شلیک موشک‌ها، به جهان اعلام شد که ما نمی‌گذاریم سوریه مورد هجمه‌ها قرار بگیرد و مسئولیت ما تثبیت این معادله است.

سید حسن نصرالله عنوان داشت: نکبة فلسطین لکه ننگی بر پیشانی جهانیان است و این نکبة از ۷۰ سال قبل تا به امروز ادامه داشته است.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمادامه واکنش‌ها به واگذاری تکه‌ای از جنگل هیرکانی به یک شخصهاشمی رفسنجانی نتوانست دانشگاه آزاد را وقف کند، جنگل‌های هیرکانی چطور وقف شدند؟صدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟«بی قدرتی» اصلاح‌طلبی به دلیل«درقدرتی» است/اصلاح‌طلبی حیات خود را به بند ناف قدرت گره زدهمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟
آخرین اخبار

ایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلیتعرفه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی اعلام شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved