سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۲۶۱۴

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۱۱:۰۶

عبدالله ناصری: نیاز کشور افزایش ضریب انسجام ملی استعبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: تضعیف دولت در شرایط کنونی نه به نفع نظام و نه به نفع مردم است و در شرایط کنونی که دیپلمات‌ها مشغول مذاکره با اروپاییان هستند باید صدای واحدی از کشور شنیده شود.

عبدالله ناصری، عضو بنیاد باران در مورد ملامت‌کردن دولت پس از خروج امریکا از برجام می‌گوید امضای این توافقنامه با جمع‌بندی کلی نظام صورت گرفته و البته مذاکره‌کنندگان و دولت هیچ نقشی در تصمیم امریکا مبنی بر خروج از برجام نداشته‌اند بنابراین به همین دلیل هر نوع فشار و انتقاد و ملامت‌گری دولت و تیم مذاکره‌کننده،است. او همچنین معتقد است که تضعیف دولت در شرایط کنونی نه به نفع نظام و نه به نفع مردم است و در شرایط کنونی که دیپلمات‌ها مشغول مذاکره با اروپاییان هستند باید صدای واحدی از کشور شنیده شود.

 

تاثیر ملامت‌ کردن دولت که نمونه آن را در بیانیه مجلس خبرگان دیده شد و تکرار کنش‌های پیش از تصویب برجام چه تاثیری خواهد داشت؟

باید بپذیریم برجام با اجماع مسئولان کشور و بررسی های عمیق به ثمر رسید. همان زمان بحث‌ها و نظرات مختلفی مبادله شده و در یک جمع‌بندی کلی، تصمیم گرفته شد که این توافقنامه امضا شود. حتما برجام برای توسعه کشور گام بزرگی بود‌ه است که باید از هر کس که در این توافقنامه نقشی داشته تشکر کرد. اینکه ترامپ امروز زیر برجام زده، چیزی نبوده که طرف ایرانی بخواهد. به همین دلیل هر نوع فشار و انتقاد و ملامت‌گری دولت و تیم مذاکره‌کننده،اقدام خیرخواهانه ای نیست. دولت و آقای روحانی بر اساس وعده ای که برای تعامل با دنیا داده بودند با قدرت های جهانی وارد مذاکره شدند و حالا هم بر اساس خطوط قرمز نظام و منطبق با چارچوب تعیین شده برای گرفتن امتیاز از اروپا ،دور جدید مذاکرات با اروپایی ها را آغاز کرده اند.کسانی که خواسته یا ناخواسته در شیپور تضعیف رحانی می دمند باید متوجه این موضوع باشند که تضعیف دولتی که در مذاکرات جدید به دنبال احقاق حقوق ملت ایران است یقینا به نفع منافع ملی نیست.

 

بحث عذرخواهی رییس‌جمهوری که این روزها از سوی برخی جریان های سیاسی مدام مطرح می شود به نظر شما چقدر مطالبه امروز مردم است؟

عذرخواهی رییس‌جمهوری از مردم در حال حاضر اهمیتی برای مردم ندارد.در حال حاضر مردم منتظرند تا مجموعه مدیریتی کشور برای حل مشکلات و گرفتاری هایشان اقدامات عاجل و ضروری را انجام دهند.چرا که بعید نیست شرایط ایران بعد از خروج امریکا از برجام سخت‌تر شود و به همین دلیل باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد. به هر حال برجام ماحصل تلاش دیپلمات های مورد حمایت مقامات ارشد کشور بوده است و علی رغم همه ایرادهایی که به آن وارد می کنند ثمراتی هم برای کشور داشته است که نادیده گرفتن آنها بی انصافی نطلق است

 

خط بی‌حیثیت کردن دولت در افکار عمومی چقدر در مذاکرات دستگاه دیپلماسی با سایر کشورها تاثیرگذار است؟

ما اگر در حین مذاکرات و باز گشودن فصل جدیدی در موافقتنامه برجام صدای واحدی نداشته‌باشیم حتما موقعیت دیپلمات‌های‌مان خارج از کشور تضعیف خواهدشد. بعد از خروج ترامپ، رییس‌جمهوری و سایر کانون‌های اصلی تصمیم‌گیرنده سیاسی و سیاست‌خارجی نظر واحدی داشتند که برجام باید با حضور کشورهای اروپایی ادامه پیدا کند و ایران نباید عجولانه و هیجان‌زده مثل ترامپ برجام را پاره کند. در شرایط کنونی باید صدای واحدی از کشور شنیده شود. اگر قدرت های جهانی صداهای متکثر و متضاد از درون ایران بشنوند ،راهبردهایشان در قبال ایران را تغییر خواهند داد. امروز نیاز کشور به تعویق انداختن اختلافات سیاسی،افزایش ضریب انسجام ملی،وحدت رویه،توجه به منافع مردم،شناخت راهکارهای مناسب برای جلوگیری از افزایش نارضایتی های عمومی و تجمیع توان ملی برای عبور از بحران های موجود ی است که منجر به وارد شدن فشار های زیاد به زندگی و معیشت مردم شده است. البته برخی جریان های سیاسی بدون توجه به موقعیت موجود تنها به دنبال منافع سیاسی و گروهی خود هستند که ضرورت دارد تا بزرگان و خواص دلسوز کشور برای جلوگیری از ورود صدمات بیشتر ناشی از این رفتارهای باندی وارد میدان شوند تا دولت به همراه دیگر نهادهای ملی جهت تامین منافع کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

 

منبع: روزنامه اعتماد

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟سینماها دوباره بسته می‌شوند؟
آخرین اخبار

عماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستانفجار مهیب در بیروت+تصاویراولین واکنش داماد نعمت زاده به فرارش از کشوربازداشت دو مدیر پرسپولیس تکذیب شدشکایت حجاریان از نماینده عضو جبهه پایداری به کجا رسید؟حسادت یک زن به شوهرش، او را بالای دار برداجیر کردن مرد ایدزی برای قتل مشاور املاک/ دفترچه ای که نقشه قتل را لو داد!القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن استعضو جامعه روحانیت مبارز: احمدی‌نژاد مهره سوخته استابلاغ پروتکل‌های بهداشتی ماه محرم تا هفته آیندهدلایل عمده نگرانی صهیونیست ها از سند همکاری ایران-چین از نگاه شبکه اسرائیلی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved