اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
14718
1397/03/19 18:13

پوتین: روسیه آماده بهبود روابط با آمریکاست

رئیس جمهوری روسیه برای بهبودی و عادی سازی روابط کشورش با آمریکا اعلام آمادگی کرد و گفت 'توپ در زمین آمریکا قرار دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، ولادیمیر پوتین در گفت وگو با شبکه تلویزیونی وستی روسیه با بیان اینکه توپ در زمین بازی آمریکا قرار دارد، درباره امکان دیدارش با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده اظهار داشت: از همان ابتدای دوره ریاست جمهوری ترامپ اعلام کردیم که دیدارهای شخصی نه فقط امکان پذیر بلکه معقولانه است. 
پوتین گفت: با رئیس جمهوری آمریکا در دیدارهای بین المللی ملاقات داشته ام اما در چنین دیدارهایی نمی توان به شکلی شایسته در خصوص روابط دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کرد.
وی با اشاره به اینکه در مجموع معتقدم که دیدار آتی رهبران دو کشور سودمند خواهد بود، گفت: باید ببینیم وضعیت داخلی آمریکا امکان برگزاری چنین دیداری را به مقامات این کشور می دهد یا خیر.
پوتین توضیح داد: باتوجه به تجربه ای که از دیدار با ترامپ به دست آوردم، می توانم بگویم به رغم آن که اقدامات وی غالبا و بویژه اخیرا در عرصه بین المللی و در حوزه اقتصادی مورد انتقاد قرار می گیرد، رئیس جمهوری آمریکا اهل فکر کردن است و می تواند به استدلال های مخاطب خود گوش داده و به آن واکنش نشان دهد، بنابراین به عقیده من گفت وگو با ترامپ سازنده خواهد بود.
به گزارش ایرنا، دیروز برخی از رسانه های روسی نوشتند که رئیس جمهوری روسیه از صدراعظم اتریش خواسته است تا در تابستان امسال زمینه دیدار وی با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در اتریش را فراهم کند. 
مطبوعات آمریکا روز 2 ژوئن (12 خرداد ماه)، گزارش دادند که کاخ سفید برای دیدار ترامپ با پوتین در حال برنامه ریزی است. 
سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز با قطعی دانستن دیدار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور با دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش در راستای عادی سازی و بهبود روابط دو کشور گفت که وزارت مطبوعش در حال تدارک مقدمات این دیدار است. 
آخرین دیدار سران روسیه و آمریکا آبان ماه سال گذشته برگزار شد و ترامپ و پوتین در حاشیه نشست اعضای سازمان همکاری های اقتصادی آسیا-پاسیفیک (اَپک)، دیدار کوتاهی داشتند. 
روابط روسیه و آمریکا در سال های اخیر تیره شده و امید مقام های روس برای بهبود روابط دوجانبه پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ از بین رفته است. 
در دوره ریاست جمهوری ترامپ، تنش ها در روابط دوجانبه تشدید شد و آمریکا چند بسته تحریمی دیگر در مورد روسیه وضع کرد که برخی از آنها تعجب روس ها را در پی داشت چرا که بعضا تکراری بود. 
در ادامه اقدامات آمریکا علیه روسیه، شمار زیادی از دیپلمات های این کشور اخراج و پنج ساختمان متعلق به روسیه که دارای مصونیت دیپلماتیک بودند، تصرف شد. 

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.