سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۴۸۳۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۱۵:۵۱

سیدفرید موسوی: می‌خواهیم نظام باشگاه‌داری را در ایران اصلاح کنیمسخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در طرح تحقیق و تفخص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، پیش از هر چیز به دنبال اصلاح ساختاری باشگاه‌داری کشور به عنوان یک فعالیت اقتصادی هستیم.

سیدفرید موسوی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در طرح تحقیق و تفخص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، پیش از هر چیز به دنبال اصلاح ساختاری باشگاه‌داری کشور به عنوان یک فعالیت اقتصادی هستیم که به هر حال مستقیم و غیرمستقیم از منابع دولتی استفاده می‌کنند. باید بپذیریم که تا ساختار باشگاه‌داری ما اصلاح نشود، خروجی فوتبال ما همین خواهد بود که هست. ما در این طرح تحقیق و تفحص به دنبال آسیب‌شناسی در فرآیندهای این صنعت هستیم تا با گزارش آن و پیگیری برای بهبود روش‌ها، فوتبال کشور را به سمت حرفه‌ای شدن هدایت کنیم.

 

موسوی ادامه داد: آنچه تاکنون در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گذشته بدون شک یک سوءمدیریت ساختاری است که ابهامات مالی، عملکردی و شائبه‌های بسیاری را درباره همه اجزای فرآیندی این دو باشگاه از مدل قراردادهای مختلف گرفته تا غیرشفاف بودن عملکردها و رویه‌ها ایجاد کرده است. بررسی‌های اجمالی صورت گرفته بر عملکرد مدیریتی دو باشگاه طی ده سال گذشته موارد متعدد، پی در پی و مکرری از این سوء‌مدیریت نهادینه شده را نمایان می‌کند.


سخنگوی فراکسیون ورزش گفت: در حوزه مالی نتیجه عملکرد مدیریت این دو باشگاه پرطرفدار، بدهی انباشته حداقل 150 میلیارد تومانی برای هریک از آنهاست. به گونه ای که تقریبا هر شخص حقیقی یا حقوقی که مراوده ای با این دو باشگاه داشته از آنها طلبکار است. هر دو باشگاه بزرگ کشور در سال‌های گذشته با محرومیت‌های متعددی از سوی نهادهای بین‌المللی مواجه شده‌اند، از کسر امتیاز به خاطر عدم اجرای مفاد قرارادادهای منعقد شده گرفته تا محرومیت از نقل و انتقال بازیکن، مربی، جریمه‌های مالی سنگین و محرومیت از حضور در رویدادهای بین‌المللی که همه این عوامل دست به دست هم داد تا عملکرد دو باشگاه در چهارچوب قانونی بررسی شود تا بتوانیم با اصلاح ساختار آن به سمت باشگاه‌داری حرفه ای حرکت کنیم.


موسوی در پایان به اعتمادآنلاین گفت: امیدوارم بتوانیم با طرح تحقیق و تفحص از این دو باشگاه بزرگ ایران که هواداران بیشماری دارند ساختارها را اصلاح کنیم تا یکبار برای همیشه به آن چیزی برسیم که همواره و به دروغ به فدراسیون‌ها و کنفدراسیون‌های بین‌المللی اعلام کرده‌ایم تا واقعیت موجود در فوتبال کشورمان را پنهان نکنیم و باشگاه‌هایمان را از بنگاهی رانتی و وابسته، به نهادی اقتصادی و سودده و صدالبته خصوصی بدل کنیم.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟محمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابقسیاسیون عادل را برمی‌گردانند؟گاهی می‌گویند شمال ایران را فروختند و گاهی می‌گویند جنوب ایران به فروش رفتچرا باید کنکور در موعد مقرر برگزار شود؟سینماها دوباره بسته می‌شوند؟
آخرین اخبار

سه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوریچه کسی می‌گوید که جامعه تاب اقتصاد ریاضتی را ندارد؟اصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟وحدت شرط کافی برای پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات نیستبالاخره حجاریان از نماینده مجلس به هیات نظارت شکایت کرده است؟منشأ خیلی مفاسد آنجاست که قدرت انتخاب را از مردم سلب یا محدود کنیم / آیا می‌توان نماینده را از حق نمایندگی محروم کرد؟روزنامه کیهان یادش افتاد به سخنرانی چند سال قبل مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی حمله کنداصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناست


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved