سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۴۸۳۶

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۱۵:۵۱

سیدفرید موسوی: می‌خواهیم نظام باشگاه‌داری را در ایران اصلاح کنیمسخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در طرح تحقیق و تفخص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، پیش از هر چیز به دنبال اصلاح ساختاری باشگاه‌داری کشور به عنوان یک فعالیت اقتصادی هستیم.

سیدفرید موسوی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین در خصوص طرح تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: در طرح تحقیق و تفخص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، پیش از هر چیز به دنبال اصلاح ساختاری باشگاه‌داری کشور به عنوان یک فعالیت اقتصادی هستیم که به هر حال مستقیم و غیرمستقیم از منابع دولتی استفاده می‌کنند. باید بپذیریم که تا ساختار باشگاه‌داری ما اصلاح نشود، خروجی فوتبال ما همین خواهد بود که هست. ما در این طرح تحقیق و تفحص به دنبال آسیب‌شناسی در فرآیندهای این صنعت هستیم تا با گزارش آن و پیگیری برای بهبود روش‌ها، فوتبال کشور را به سمت حرفه‌ای شدن هدایت کنیم.

 

موسوی ادامه داد: آنچه تاکنون در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گذشته بدون شک یک سوءمدیریت ساختاری است که ابهامات مالی، عملکردی و شائبه‌های بسیاری را درباره همه اجزای فرآیندی این دو باشگاه از مدل قراردادهای مختلف گرفته تا غیرشفاف بودن عملکردها و رویه‌ها ایجاد کرده است. بررسی‌های اجمالی صورت گرفته بر عملکرد مدیریتی دو باشگاه طی ده سال گذشته موارد متعدد، پی در پی و مکرری از این سوء‌مدیریت نهادینه شده را نمایان می‌کند.


سخنگوی فراکسیون ورزش گفت: در حوزه مالی نتیجه عملکرد مدیریت این دو باشگاه پرطرفدار، بدهی انباشته حداقل 150 میلیارد تومانی برای هریک از آنهاست. به گونه ای که تقریبا هر شخص حقیقی یا حقوقی که مراوده ای با این دو باشگاه داشته از آنها طلبکار است. هر دو باشگاه بزرگ کشور در سال‌های گذشته با محرومیت‌های متعددی از سوی نهادهای بین‌المللی مواجه شده‌اند، از کسر امتیاز به خاطر عدم اجرای مفاد قرارادادهای منعقد شده گرفته تا محرومیت از نقل و انتقال بازیکن، مربی، جریمه‌های مالی سنگین و محرومیت از حضور در رویدادهای بین‌المللی که همه این عوامل دست به دست هم داد تا عملکرد دو باشگاه در چهارچوب قانونی بررسی شود تا بتوانیم با اصلاح ساختار آن به سمت باشگاه‌داری حرفه ای حرکت کنیم.


موسوی در پایان به اعتمادآنلاین گفت: امیدوارم بتوانیم با طرح تحقیق و تفحص از این دو باشگاه بزرگ ایران که هواداران بیشماری دارند ساختارها را اصلاح کنیم تا یکبار برای همیشه به آن چیزی برسیم که همواره و به دروغ به فدراسیون‌ها و کنفدراسیون‌های بین‌المللی اعلام کرده‌ایم تا واقعیت موجود در فوتبال کشورمان را پنهان نکنیم و باشگاه‌هایمان را از بنگاهی رانتی و وابسته، به نهادی اقتصادی و سودده و صدالبته خصوصی بدل کنیم.

تبلیغات

پربازدیدترین ها

سقوط سنگین شاخص بورسشدت آلودگی هوا/برای کاهش ساعت کاری و تعطیلی اقدام شودآرش برهانی: میلیچ به ما پوزخند زد/نمی دانم مشکل اسماعیلی حل شدنی است یا نه!عاملان پخش ‎پوسترهای جنجالی درباره پسر رهبر انقلاب دستگیر شدندحقایق جالب و باورنکردنی از جنگل خودکشی در ژاپنانتشار صحبت‌های جدید رسول‌پناه/از درخواست 20 میلیاردی گل‌محمدی تا پشیمانی العربی از خرید ترابی!سعید محمد می خواهد شهردار بشود یا رئیس جمهور؟مشکلات سریالی که قرار بود درباره آقازاده‌ها باشد/نبرد حاجی ها به جای اقازاده هاواکنش تند آذری جهرمی به مصوبه کمیسیون تلفیق/آزموده را آزمودن خطاستپیامدهای تصمیم‌های مجلس یازدهم را چه کسی می‌پذیرد؟
آخرین اخبار

شرایط شکننده کرونا در تهران و نگرانی از بازگشایی مدارسکولاک استقلال برای بازگشت به صدریحی گل‌محمدی: نمی دانم چرا داور اینقدر به ضرر ما سوت زد/فشار زیادی از روی ما برداشته شد بااین بردبرتری پرسپولیس مقابل فولاد/بازگشت شاگردان «یحیی» به کورسبیانیهٔ جمعی از فعالان سیاسی در حمایت از نامهٔ ارکان دو نهاد علمی دربارهٔ تهیه و خرید واکسن کروناکنایه تند علی مطهری به حدادعادل: عجیب است که نگرانید مردم با انتخابات آشتی کنندکرونا جان ۸۳ نفر دیگر را در ایران گرفتطرح جامع مناطق ویژه اقتصادی ۸ شهر تصویب شدیگان نظامی کره جنوبی از تنگه هرمز فاصله گرفتدلار در بازار آزاد هم کاهش یافتسقوط طلا شدت گرفت/سکه 9 میلیون تومان شدشاخص کل باز هم افت کرد/ تشدید سقوط بورس!قطع گاز ویلاهای پرمصرف مناطق خوش آب و هواجریمه کرونایی بیش از ۱۱۰ هزار خودرو طی دو روزعلی شجاعی: باید جراحی را عقب بیندازم و به تیم کمک کنمقتل زن همسایه روی پشت بامادعاهای مردی که 13سال پیش همسر صیغه‌ای خود را کشتمجازات زندان برای متهمان گروگان‌گیری مرگ‌بارگران ترین خوراکی جهاندلار در صرافی ملی وارد کانال 21 هزار تومان شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved