سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۵۳۵۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۴/۲۰ ۱۲:۲۵

پروانه سلحشوری: صداوسیما درصدد جلب‌ رضایت مردم نیست/ گوش شنوایی در صداوسیما وجود نداردرئیس فراکسیون زنان مجلس با اشاره به عملکرد صداوسیما درباره پخش اعتراف دخترانی که در اینستاگرام می‌رقصیدند، گفت: این اولین بار نیست که صداوسیما چنین کارهایی انجام می‌دهد و بی‌تردید آخرین بار نیز نخواهد بود. زیرا گوش شنوایی در صداوسیما وجود ندارد و این سازمان در صدد جلب‌رضایت مردم نیست.

پخش اعترافات تلویزیونی چند دختر و پسر در برنامه‌ ای حدوداً 30 دقیقه‌ای که شامگاه جمعه 15 تیرماه با نام «مستند بیراهه» از شبکه یک پخش شد، واکنش های زیادی در اجتماع و فضای مجازی به دنبال داشت. این افراد که چهره‌شان محو شده بود، درباره فعالیت‌های خود در اینستاگرام به پرسش‌های گاه طولانی مجری پاسخ داده و گاه در طول پاسخ‌هایشان به گریه می‌افتند.

در همین رابطه، پروانه سلحشوری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دست هایی در کار است که مسائل جزئی در کشور را به چالش های جهانی برای مردم  تبدیل کنند. در حال حاضر ما در سیاست داخلی و خارجی خود، مشکلات کمی نداریم. اینکه با اعتراف گیری این چنینی، چند نوجوان را به تلویزیون بیاوریم، نه تنها افتخار و آگاهی بخشی به دنبال ندارد، بلکه حتی اگر کار آن دختران درست نبوده، موجب انتشار آن کار نادرست در سطح جهان شدند. 

سلحشوری در واکنش به پخش اعترافات دختری 17 ساله از صداوسیما گفت: با اینکه من، اعترافات این دختر نوجوان را از تلویزیون ندیدم، اما بسیاری از افرادی که مرا می بینند، با حالتی نقادانه از کاری که صداوسیما انجام داده، حرف می زنند. از این رو، با چنین اقداماتی نه تنها آموزشی داده نمی شود، بلکه موجب انزجار افکار عمومی خواهد شد.

وی افزود: به نظر می رسد؛ دست هایی در کار است که مسائل جزئی در کشور را به چالش های جهانی برای مردم تبدیل کنند. در حال حاضر ما در سیاست داخلی و خارجی خود، مشکلات کمی نداریم. اینکه با اعتراف گیری این چنینی، چند نوجوان را به تلویزیون بیاوریم، نه تنها افتخار و آگاهی بخشی به دنبال ندارد، بلکه حتی اگر کار آن دختران درست نبوده، موجب انتشار آن کار نادرست در سطح جهان شدند. 

این نماینده مجلس بیان کرد: این اولین بار نیست که صداوسیما چنین کارهایی انجام می دهد و بی تردید آخرین بار نیز نخواهد بود. زیرا گوش شنوایی در صداوسیما وجود ندارد و این سازمان در صدد جلب رضایت مردم نیست. لذا سیاست های خاص خود را دارد و آن سیاست ها را اعمال می کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه، نحوه مواجهه با سبک جدید زندگی به ویژه در نسل های دهه 70 و 80 باید چگونه باشد، گفت: این مسأله به سطح کلان تصمیم گیری در حوزه فرهنگ بازمی گردد. اما نحوه برخورد با نسل جدید که سبکی را بر مبنای عرفی جامعه انتخاب می کند، موضوع دیگری است. آنچه باید ما را نگران کند، برخوردهای سلبی و توام با سطحی نگری است که برای مردم سوال ایجاد می کند. اینکه چرا باید یک دختربچه را بازداشت کرده و از او اعتراف بگیرند؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم، اظهار کرد: چگونه است که با وجود اختلاس هایی که در مملکت وجود دارد و این همه نابه سامانی ها و گرانی هایی که در کشور وجود دارد، با آنکه همگان می دانند که چه اتفاقی می افتد، اما کسی با آنها برخورد نمی کند. باید پرسید اگر کار این دختران، امر ضددینی یا غیر دینی بوده، آیا کسانی که فساد می کنند، امری دینی مرتکب می شوند که با آنها برخورد نمی شود؟

او در ادامه گفت: قطعاً مسائلی مهم تر از مسأله دختری که از روی ناآشنایی با قوانین کاری انجام داده، وجود دارد. در حال حاضر آنچه در جامعه وجود دارد، بحران اعتماد میان دولتمردان و مردم است که اگر با مجرمانی که مال و جان افراد را به یغما می برند، برخورد شود، این اعتماد بازمی گردد.

سلحشوری در پایان گفت: البته باید با کسانی که در فضای مجازی اقدام به چنین کارهایی می کنند، همانند فرزندان این مرز و بوم رفتار شود، زیرا آنها مجرم نیستند و کسانی نیستند که بخواهند آگاهانه یا عامدانه چنین حرکاتی انجام دهند. از این رو، نباید اقداماتی انجام شود که چیزی حدود 80 درصد مردم با آنها مخالفند.

منبع: جماران 

تبلیغاتپربازدیدترین ها

جنجال نامه آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به رهبری و انتقادش از وضع کنونی جمهوری اسلامیتأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!می‌ترسیدم ظریف مخ ترامپ را بزندپاسخ موسوی به ادعای احمدی‎ نژاد: توافق ۲۵ ساله ایران و چین درحد پیش‌نویس استکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!«ملک جماران» ریاست جمهوری؛ بهانه ای برای هجمه دوباره به خاتمی و اطرافیانش؟!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودمحکومیت محمدعلی کامفیروزی، فعال سابق نشریات دانشجویی به دوسال حبس
آخرین اخبار

عراقچی: نباید بهانه دست آمریکا بدهیم/ امیدواریم شرایط سیاسی داخلی بر سیاست خارجی تاثیر نگذاردظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کندنحوه استفاده از جعبه لایتنرافشاگری یک نماینده زن علیه هیات ۷ نفره هیات رئیسه مجلس/ به ما گفتند زن باید بچه داری کند۲۳۱ میلیون تومان وجه رایج مملکت/ اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واریز شدآمار فوت و بستری در خوزستان کاهش چشمگیری داشت/ ۲۶۱۳ ابتلا در عرض ۲۴ ساعت گذشتهدستفروشی نباید غیرقانونی باشد«انیو موریکونه» درگذشتمهاجری: فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس به درون مجلس کشیده می‌شودپیشنهاد ایتالیایی برای طارمیهشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبری طبری و سایر متهمان/همکاری مه آفرید خسروی با دانیال زاده۲۵۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور / ۱۶۳ تن جان باختندکاوه آفاق در نقش قاچاقچی ارز/ خواننده پاپ به «خانه امن» رسیدتحرکات زیرپوستی «مصطفی الکاظمی» در عراقافزایش مداوم قیمت خودرو در بازار بی‌مشتریتعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!سناریوهای مختلف درباره کنکور ۹۹/کنکور امسال در شب برگزار می‌شود؟میزان صحت و قطعیت تست‌های PCR چقدر است؟حدیث ۱۱ ساله، قربانی جدید فرزندکشیبازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماست


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved