اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
15903
1397/05/07 12:51

فاطمه معتمدآریا داور جشنواره ونیز:

آشنایی من با البرتو باربارا به بیست سال پیش برمی‌گردد

فاطمه معتمدآریا چند روز پیش به داوری بخش افق‌های جشنواره ونیز انتخاب شد و آنطور که خودش می‌گوید طبق برنامه در روز 28 «آگوست» در مراسم معارفه این جشنواره حاضر خواهد شد.

اعتمادآنلاین-علی پاکزاد- می‌توانیم فاطمه معتمد آریا را یکی از تاثیرگذارترین بازیگران زن سینمای ایران بدانیم. او به تازگی برای داوری بخش افق‌های جشنواره ونیز انتخاب شده و قرار است که در کشف افق‌های جدید در فستیوال ونیز به «آلبرتو باربارا» کمک کند. معتمد آریا از 28 اگوست در ونیز حضور پیدا می‌کند و در یکی از بخش‌های مهم جشنواره داوری خواهد داشت.

 

فاطمه معتمدآریا درباره انتخاب خود به عنوان داور جشنواره ونیز به «اعتمادآنلاین» گفت: انتخاب عوامل از جمله داوران در جشنواره‌ها به سلیقه مسئولان برگزاری و همینطور موقعیتی که افراد در حوز‌ه‌های مختلفِ سینمای ملی یا بین المللی داشته‌اند مربوط می‌شود. تا آنجا که می‌دانم «آلبرتو باربارا» دبیر جشنواره فیلم «ونیز» یک شورای مشورتی دارند که درباره انتخاب فیلم‌ها، داورها و برنامه‌های جانبی جشنواره تصمیم گیری می‌کنند.


معتمدآریا درباره سابقه آشنایی خود با «آلبرتو باربارا» گفت: آشنایی ما بیست و چند سال قبل به واسطه آقای اطبایی شکل گرفت بعدا از من برای داوری در جشنواره تورین دعوت کردند این ارتباط ادامه پیدا کرد و تقریبا هر سال در ایران و یا جشنواره‌های دیگر مثل «برلین» و «کن» دیدار داشتیم.


او ادامه داد: «افق‌ها» یکی از قسمت‌های اصلی جشنواره ونیز است. که به دنبال کشف افق‌های جدیدی در دنیای سینماست.

 

داور جشنواره «ونیز» مطرح کرد: طبق برنامه 28 «آگوست» یک مراسم معارفه خواهد بود و و روز بعد شروع رسمی جشنواره است که تا 8 سپتامبرادامه خواهد داشت.

 

معتمدآریا درباره تفاوت این جشنواره نسبت به فستیوال‌های شبیه به «برلین» و «کن» گفت: ونیز قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی دنیاست که امسال هفتاد وپنجمین دوره خود را برگزار خواهد کرد به نظرم تفاوت این جشنواره با «کن» و «برلین» در صمیمیت آن است که این ویژگی به برگزاری آن در این فصل و مکان خاص برمی‌گردد. انگار تاریخ سینما؛ معماری ویژه و فضای شاعرانه و صلح، آرامش و زیبایی شهر «ونیز» همه در هم تنیده می‌شوند.

 

برنده جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم مونترال با اشاره به حضور آثار سینمایی ایران در هفتادوپنجمین جشنواره فیلم «ونیز» عنوان کرد: از کارگردانان ایرانی فیلم بلند «همچنان که می‌مردند» و فیلم کوتاه «پاگرد» در بخش اوریزنتی پذیرفته شده اند فیلمهایی هم از آقای امیر نادری و رامین بحرانی در بخش‌های دیگر نمایش داده می‌شوند و کپی ترمیم‌شده فیلم خشت و آینه آقای ابراهیم گلستان نیز برای اولین بار در این جشنواره نمایش داده خواهد شد.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.