سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۰۹۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۹/۱۱ ۱۱:۴۲

طیبه سیاوشی: تخصص‌گرایی در انتخاب مدیران شبکه سه مورد توجه نبوده استعضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: چیزی که باید در تلویزیون و به ویژه شبکه سه در اولویت قرار بگیرد مساله تخصص است اما متاسفانه نه‌تنها تخصص در این رسانه دیده نمی‌شود بلکه توجه به همه جناج‌ها برای اینکه صداوسیما را بتواند واقعا رسانه‌ای ملی جلوه دهد، هم انجام نشده است.

به گزارش اصلاحات پرس، طیبه سیاوشی (عضو کمیسیون فرهنگی مجلس)، درباره ترکیب جدید مدیریتی در شبکه سه سیما گفت: با رصد فعالیت‌های سه گروه خبر، ورزش و فیلم و سریال شبکه سه سیما در چند ماه اخیر و تغییراتی که در آنها رخ داده، می‌توان عملکرد این شبکه را از نظر تخصص نیروها مورد بحث قرار داد.

سیاوشی ادامه داد: به‌طور مثال کسی که مسئولیت گروه ورزش را در شبکه سه سیما به عهده گرفته قبلا مدیر موفقی در شبکه نسیم بوده و اگر در این شبکه می‌ماند شاید تخصصش می‌توانست امتیاز بزرگی برای آن بخش به حساب بیاید اما «ورزش» گروهی تخصصی است که نیاز به مدیر متخصص این حوزه دارد؛ و دیدیم که در فقدان این تخصص، چطور سیاست‌گذاری‌ها بهم ریخت و مشکلاتی ازجمله در برنامه ۹۰ ایجاد شد که غیر از مدیریت داخلی شبکه سه، به مخاطبان پر شمار این برنامه هم انتقال یافت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه انتخاب فردی به‌عنوان مدیر شبکه سه سیما از سوی مرتضی میرباقری (معاون سیما) که خودش سابقه تخصصی طولانی در رسانه داشته کمی عجیب به نظر می‌رسد، خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه برخی می‌گویند در انتصاب مدیر شبکه سه جوان‌گرایی شده، اما معتقدم در این انتخاب تخصص‌گرایی را مدنظر نداشته‌اند. درحالی که تخصص‌گرایی بسیار مهم است؛ به ویژه در حوزه رسانه‌ای که با این سختی تامین هزینه و بودجه می‌کند و باید تخصص در آن دیده شود.

سیاوشی با تاکید بر اینکه «از اولویت‌های رسانه به‌خصوص شبکه سه که به لحاظ برنامه‌هایی که در حوزه ورزش و فیلم و سریال دارد پربیننده‌ترین شبکه رسانه ملی است باید تخصص‌گرایی باشد» گفت: اما در انتخاب مدیر شبکه سه تخصص‌گرایی را مدنظر قرار نداده‌اند و به تبع آن، انتخاب مدیران سه گروه ورزش، فیلم و سریال و خبر نیز تخصصی نبوده است. تا جایی که من سوابق‌شان را بررسی کردم هیچ‌یک سابقه مدیریتی نداشته‌اند؛ یا قبلا به‌عنوان یک خبرنگار، بخش فیلم و سریال را نقد می‌کرده‌اند یا در خود سیما مدیریت واحدی غیررسانه‌ای را به‌عهده داشته‌اند و تجربه کار تخصصی در حوزه رسانه ندارند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه «دائم تاکید می‌شود که فرهنگ در کشور ما اولویت است و انقلاب ما فرهنگی بوده اما در عمل اینطور نبودیم و هر کسی آمد گفتیم می‌تواند کار فرهنگی کند» گفت: در مدیریت رسانه هم اینطور تصور شد که نیاز به تخصص نیست و هر کسی از گروه فکری و جناح سیاسی ما بود می‌توانیم منصوبش کنیم تا بتواند این مدیریت را انجام دهد. تخصص جایگاهی در دیدگاه آنها و کسانی که این انتصاب را انجام دادند، ندارد.

سیاوشی تاکید کرد: من نه به عنوان نماینده مردم در مجلس، که هر کس دیگری هم که تحولات سیما را رصد می‌کند کاملا متوجه می‌شود که تغییرات انجام گرفته در رسانه ملی، تغییراتی نیست که صداوسیما را رو به جلو ببرد و تغییرات پیش برنده‌ای نیست. در مورد انتخاب اعضای شورای اندیشه‌ورزی شبکه سه هم انتخاب این چهره‌ها طبیعی است؛ کسی که مسئولیت و مدیریتی را به عهده می‌گیرد چینش شورای مشورتی خود را از میان نزدیکان فکری و دوستانش انجام می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه «به نظر من آن چیزی که باید مورد بحث و اهمیت ویژه قرار بگیرد، مدیریت رسانه و شبکه‌ای با این اهمیت است» گفت: این روزها در آستانه بررسی بودجه ۹۸ هستیم و یکی از اتفاقاتی که هر سال در این بازه زمانی رخ می‌دهد اختلاف بین مجلس و صداوسیما و بحث بر سر سیاست‌های رسانه‌ای گاهی اشتباه و نامناسب این رسانه است که بخش بزرگی از جامعه و افکار عمومی را نادیده می‌گیرد و تاکیدات مجلس هم در این جهت سودی ندارد. دائم این بحث از سوی صداوسیما مطرح می‌شود که کمبود بودجه داریم و نمی‌توانیم سیاست‌هایمان را پیش ببریم اما ما انتظار داریم اگر کمبود بودجه و تقاضای افزایش آن را مطرح می‌کنند کمی همراهی با مجلس و دولت را هم در مدیریت این مجموعه مدنظر قرار دهند.

سیاوشی در پایان خاطرنشان کرد: چیزی که باید در تلویزیون و به ویژه شبکه سه در اولویت قرار بگیرد مساله تخصص است اما متاسفانه نه‌تنها تخصص در این رسانه دیده نمی‌شود بلکه توجه به همه جناج‌ها برای اینکه صداوسیما را بتواند واقعا رسانه‌ای ملی جلوه دهد هم انجام نشده است.

منبع: ایلنا

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!آخرین جزئیات از حکم اعدام 3 بازداشت‌شده اعتراضات آبان/وکلا امکان دسترسی به پرونده را نداشته‌اندرسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودمطهرنیا: آیا در کارنامه چین استثمار و استعمار وجود ندارد؟
آخرین اخبار

وزیر بهداشت: ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شودفوت ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع بیماران در کشور به ۲۵۵ هزار نفر رسیدترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم/من مجوز حمله سایبری به روسیه در سال ۲۰۱۸ را صادر کردمسخنگوی شورای نگهبان: نظر مجلس درباره رد یا تایید اعتبارنامه ها برای ما محترم استرییس اتاق فکر کرونای تهران: موج دوم کرونا در پاییز می‌آید و ممکن است بسیار کشنده‌تر باشدرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیترابیان: در قرارداد ویلموتس جملاتی هست که به نفع اوستکارگزاری بورس بیمه ایران در خرداد ۹۹ به جمع ۸ کارگزار برتر بورسی راه یافتپوران درخشنده: چطور به یک بازیگر برای یک ماه یک میلیارد دستمزد می‌دهند؟ضبط برنامه «عصر جدید» متوقف شددایی: تا وقتی آقازاده‌ها تصمیم‌گیرنده هستند بازگشت من به فوتبال ممکن نیست!چگونه تست‌ کرونای بازیکنان استقلال که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟افزایش نرخ سود بانکی تا سقف ۲۰ درصدمینو محرز: بیماری طاعون خیارکی وارد کشور نشده استهمه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعیزنگنه: تسلیم تحریم ها نمی شویم/توجه به میدان های نفتی مشترک یک ضرورت است«بتمن» سریال می‌شود/ زندگی در دنیای گاتهامکیانوش اسلامی: دستمزدبازیگران مثل قیمت مسکن بالا می‌روداصلاحات به اصل خود بازگردد مردم حمایت می کنند/تندرویهای اصولگرایان اوضاع را نابهنجار خواهدکردکرونا هراسی همانند عادی سازی کرونا خطرناک است/تعطیلی کامل فعالیت‌های اقتصادی غیر ممکن است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved