سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۲۷۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۹/۱۴ ۱۱:۳۵

رئیس سازمان صداوسیما: فقط یک نفر از نیروهای انقلابی معرفی شده برای مجری‌گری استعداد داردرئیس سازمان صداوسیما می‌گوید: بارها از گروه‌های متعدد انقلابی خواسته‌ایم تا افراد بااستعداد و توانمند را در این عرصه معرفی کنند تا از آن‌ها در برنامه‌ها بهره ببریم که تاکنون فقط یک نفر معرفی شده که توانمندی‌اش را در زمینه اجرا اثبات کرده است.

به گزارش اصلاحات پرس، علی عسکری شب گذشته (سه‌شنبه 13 آذر ماه) در نشستی با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، برای درک بهتر وضعیت سازمان و چالش‌های پیش رو به تشریح اوضاع رسانه ملی هنگامی که به سمت ریاست رسانه ملی منصوب شده بود پرداخت و گفت: دشمن تلاش کرد از چند جهت رسانه ملی را هدف قرار دهد و مرجعیت این رسانه را از بین ببرد و برای رسیدن به این هدف کوشید راه‌های کسب درآمد سازمان را ببندد و بیش از 300 شبکه ماهواره‌ای راه‌اندازی کند و در فضای مجازی با صرف هزینه‌ای هنگفت به این مهم برسد.

وی افزود: فقط کشور آمریکا بیش از 4 میلیارد دلار برای دیپلماسی عمومی یا همان در دست گرفتن افکار عمومی دنیا هزینه کرده است. که بیش‌ترین مبلغ صرف فعالیت‌های رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی می‌شود.

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه در این محاصره دشمن و این هجمه سنگین، هدف نخست و اصلی ما حفظ مرجعیت رسانه ملی بود، گفت: ما با جدیت و به شکل جهادی برای تحقق این امر کار کردیم و همچنان نیز در حال تلاش هستیم.

وی افزود: سریال‌سازی و تأکید بر تولید محتوا، اولین اقدام در این اوضاع بود. با وجود آنکه سریال‌سازی پروسه‌ای زمانبر و با صرف هزینه‌ای بالا است، معاونت سیما را مأمور به احیای این امر در سازمان کردیم.

وی با اشاره به اینکه طبقه‌بندی سریال‌ها از دیگر اقداماتی بود که برای هدفمند کردن سریال‌سازی در سیما به انجام رسید، گفت: ساخت سریال‌های فاخر نیازمند صرف زمانی طولانی و هزینه بالایی معادل دقیقه‌ای صدمیلیون تومان است که با وجود آن تلاش کردیم طرح‌های متوقف را در دستور کار قرار دهیم که راه‌اندازی سریال عظیم سلمان از آن جمله است.

عسکری با یادآوری وضعیت تولید در گذشته با اشاره به تلاش شبکه‌های ماهواره‌ای برای تولید سریال‌های فارسی زبان با استفاده از برخی عوامل داخلی افزود: با راه‌اندازی چرخه تولید در سازمان، عوامل تولید به این عرصه بازگشتند و با وجود همه محدودیت‌های مالی، ساخت سریال‌های طبقه ب آغاز شد. وی افزود: پخش سه سریال شبانه از شبکه‌های سراسری از جمله راهبردهایی بود که در این زمینه به انجام رسید.

وی با اشاره به فعالیت دشمن در جنگ نرم علیه ایران گفت: اکنون در متن این جنگ هستیم و اگر کسی این اوضاع را به‌خوبی درک نکند، چیزی از زمانه خودش درنیافته است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در دیدار اخیر با برنامه‌سازان رسانه ملی گفت: ما اکنون در وسط همان میدان جنگیم که مقام معظم رهبری آن را غیر قابل انکار دانسته‌اند. ما باید قواعد این جنگ را بشناسیم و بر مبنای آن عمل کنیم.

عسکری از خدعه دشمن برای تقویت تصور فروپاشی نظام در چهلمین سال پیروزی انقلاب سخن گفت و اظهار داشت: عملیات دشمن برای فروپاشی قطعی جمهوری اسلامی در سال 1397 طراحی شده بود و به همین منظور با راه‌اندازی نهضت تولید فیلترشکن برای رفع موانع هجمه در فضای مجازی و در دست گرفتن حاشیه‌های ارزی در کشور و ایجاد نارضایتی در گروه‌های مختلف مردم و در نتیجه فشار اقتصادی، تلاش کرد تا این امر را محقق کند.

رئیس رسانه ملی سپس در پاسخ به مطالبه دانشجویان در خصوص پرداختن به  مشکلات معیشتی مردم، کارگران و کشاورزان استان‌های مختلف گفت: در چنین مقطعی که دشمن می‌خواهد اوضاع کشور را نابسامان جلوه دهد و از نوسانات بازار ارز سوءاستفاده کند، ما باید ضمن طرح مشکلات مردم، امیدآفرینی هم بکنیم تا این نقشه دشمن به نتیجه نرسد. باید در عین بیان خواسته‌ها و مشکلات مهم مردم از سیاه‌نمایی پرهیز و به دولت برای اداره اوضاع کشور کمک کنیم.

رئیس رسانه ملی تأکید کرد: ما از نارضایتی اقتصادی مردم باخبریم اما باید مردم را امیدوار نگه داریم تا آرام آرام جامعه به آرامش خود بازگردد. وی توقف برنامه موشکی ایران و از بین بردن اقتدار جمهوری اسلامی را از اهداف دشمن برشمرد و گفت: رسانه ملی در مقابله با این اقدامات، نقش و جایگاه ویژه‌ای دارد چراکه تهدید دشمن، امروز رسانه‌پایه است.

عسکری در پاسخ به اینکه چرا رسانه ملی از نظر مالی به دولت وابسته است و آیا این موضوع در عملکرد رسانه نسبت به فعالیت‌های دولت تأثیرگذار نخواهد بود، گفت: یکی از مطالبات همه دولت‌ها، گرفتن عنان اختیار رسانه است اما بر اساس قانون اساسی، رسانه ملی مستقل از قوای سه‌گانه است و هیچ‌گاه به چالش‌های میان آن‌ها نمی‌پردازد.

وی با اشاره به بودجه کلان یکی از شبکه‌های دولتی انگلیس نیز گفت: رسانه ملی یک‌دهم این بودجه را  برای 66 شبکه تلویزیونی و 90 شبکه رادیویی ملی، فراملی و استانی دریافت می‌کند که با احتساب رقم پیش بینی شده  از محل درآمد تبلیغات، رقم فوق‌العاده کمی است و کفاف مخارج سازمان را نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: با وجود این، رسانه ملی تلاش می‌کند از حداقل منابع موجود برای جلب رضایت مخاطبان و مقابله با هجمه رسانه‌ای دشمن استفاده کند.

عسکری با اشاره به حقوق کارکنان رسانه ملی که بخش اعظم بودجه سازمان را به خود اختصاص می‌دهد، گفت: اداره رسانه‌ای با این وسعت و این هزینه، بیش‌تر شبیه یک معجزه است.

رئیس سازمان صداوسیما سپس با اشاره به مطالبه دانشجویان در خصوص توجه به کودکان و تولید انیمیشن‌های داخلی گفت: قدرت انیمیشن‌سازی رسانه ملی بسیار بالا است که اگر هزینه آن تأمین شود، می‌تواند تحولی عظیم ایجاد کند.

وی افزود: در گذشته، حدود 60 درصد از آنتن برنامه‌های کودک به انیمیشن خارجی اختصاص داشت که با همین بضاعت مالی اندک، امروز نیز حدود 40 درصد را به خود اختصاص داده است.

رئیس رسانه ملی در پاسخ به مطالبه دانشجویان درخصوص میدان دادن به نیروهای جوان نیز گفت: سازمان صداوسیما در دور جدید در جوان‌گرایی پیشرو بوده است؛ ضمن اینکه از دو سال قبل، دستور تشکیل خانه تولید جوان صداوسیما را برای حمایت از طرح‌های جوانان در زمینه تولید و میدان دادن به جوانان مستعد در زمینه برنامه‌سازی دادیم و اکنون نیز مدیر شبکه سه که پیش از این در مرکز بسیج، این خانه را راه‌اندازی کرده بود، متولی این امر است و در کنار شبکه سه سیما، محلی را به این بخش اختصاص داده است.

رئیس رسانه ملی همچنین از دو معبر دیگر برای ورود استعدادهای جوان و دانشجویان به عرصه تولید در رسانه ملی یاد کرد و گفت: مرکز بسیج سازمان و دانشگاه صداوسیما نیز دو معبر دیگر برای ورود دانشجویان مستعد و جوانان است و علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌ها و توانایی‌هایشان را در اختیار این دو بخش قرار دهند تا با ارزیابی آن‌ها بتوانند وارد این عرصه شوند.

وی همچنین به مدیر کل روابط عمومی رسانه ملی دستور داد زمینه برقراری ارتباط دانشجویان را با مدیر شبکه سه سیما، خانه تولید جوان و همچنین مرکز بسیج و دانشگاه صداوسیما فراهم کند.

وی در ادامه از انتخاب مدیری جوان برای ریاست دانشگاه صداوسیما یاد کرد و گفت: برای قانع کردن وزارت علوم برای سپردن دانشگاه صداوسیما به مدیری جوان تلاش بسیاری کردیم و برای نخستین‌بار است که رئیس دانشگاه به‌عنوان یکی از اعضا در جلسات شورای معاونان سازمان حضور دارد تا ارتباط بهتری در این زمینه میان دانشگاه و سازمان برقرار شود.

وی همچنین در پاسخ به گلایه دانشجویان در پرورش هنرمندان معروف (سلبریتی‌ها) غیرمتعهد گفت: بارها از گروه‌های متعدد انقلابی خواسته‌ایم تا افراد بااستعداد و توانمند را در این عرصه معرفی کنند تا از آن‌ها در برنامه‌ها بهره ببریم که تاکنون فقط یک نفر معرفی شده که توانمندی‌اش را در زمینه اجرا اثبات کرده است.

وی از دانشجویان خواست اگر می‌توانند در معرفی جوانان توانمند انقلابی به سازمان کمک کنند.

عسکری با اشاره به درخواست نماینده یکی از تشکل‌ها در خصوص پرداختن به موضوعات بانوان و اهمیت نقش آن‌ها در خانواده گفت: بر این مبنا، مأموریت شبکه دو سیما بر مبنای زن و خانواده و همچنین معلم و مدرسه تعریف شد و اکنون این شبکه در این زمینه فعالیت دارد.

وی از اهمیت تربیت نیروهای تازه‌نفس و مستعد در این نهاد سخن گفت و افزود: در خانه جوان، اصل نیرویی است که تربیت می‌شود و محصولات تولید شده در آن در وهله دوم قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان صداوسیما سپس درخصوص پرسش‌های دانشجویان در زمینه تبعیت سازمان از قانون بازنشستگی و علت تمدید مهلت اعلام شده در خصوص برخی مدیران سازمان گفت: از حدود 220 نیرویی که باید بازنشسته می‌شدند، 200 نفر تاکنون بازنشسته شده‌اند و الباقی به‌تدریج بازنشسته خواهند شد.

عسکری با اشاره به ضعف کادرسازی مدیریتی در دوره‌های گذشته تصریح کرد: با توجه به وجود برخی حساسیت‌ها در کار رسانه و ضرورت بهره‌مندی از تجربیات نیروهای متخصص و باتجربه قدیمی امکان بازنشستگی آن‌ها به‌صورت همزمان آسیب‌هایی را به همراه داشت، لذا این تأخیر به این دلیل است که خللی در کار ایجاد نشود و به همین علت اجازه گرفتیم تا با تأخیر این تعداد بازنشسته شود و بتوانیم جایگزین‌های مطمئنی برای آن‌ها پیدا کنیم.

رئیس رسانه ملی که با پرسش‌های متعدد دانشجویان در خصوص زمان بازنشستگی مدیران باقی مانده مواجه شده بود، گفت: من قطعاً تا 22 بهمن به تیم موجود دست نخواهم زد و بعد از این زمان به تدریج و با دقت افراد جایگزین را مشخص خواهیم کرد.

منبع: ایلنا

وی سپس خطاب به دانشجویان جوان حاضر در جلسه توصیه کرد: بازنشسته‌های امروز، پهلوانان و قهرمانان دیروز هستند که باید تکریم شوند و با احترام از خدمات آن‌ها یاد شود.

عسکری در خصوص انتقاد دانشجویان در خصوص محتوای سریال‌ها نیز گفت: در سریال‌سازی اکنون در فاز غنی‌سازی هستیم و حتی سریال‌هایی که مرحله تولید را پشت سر گذاشته‌اند، ارزیابی و نقاط ضعفشان را برطرف می‌کنیم.

وی سپس از درخواست دانشجویان در خصوص ارائه تحلیل‌های درست از اوضاع برای مخاطبان استقبال کرد و با تأکید بر اینکه در اوضاع کنونی نباید چالش نابجا در کشور ایجاد کرد، گفت: باید فکر کنیم کجا و چگونه می‌توانیم درخصوص اتفاقات تحلیل ارائه دهیم. دشمن در فکر تخریب است و ما باید با آن مقابله کنیم.

رئیس رسانه ملی همچنین دیدگاه دانشجویان در زمینه سرعت در اطلاع‌رسانی را صحیح دانست و گفت: خبرنگاران رسانه ملی موظف شده‌اند اگر در بطن خبر قرار داشتند، ظرف کمتر از یک دقیقه و اگر در محل وقوع نباشند کمتر از سه دقیقه خبر را از مبادی اطلاع‌رسانی سازمان شامل سایت‌های خبری و شبکه خبر مخابره کنند.

علی عسکری با اظهار تعجب از ادعای یکی از دانشجویان مبنی بر نبودن قانون در صداو سیما گفت: صداوسیما قانونی کامل و قوی دارد که براساس آن قانون عمل می‌کند.

 

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردرسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهران
آخرین اخبار

شهرک‌های صنعتی سراسر کشور ‌در سال جهش تولید زیر پوشش بیمه ایران قرار گرفتندبیمه‌نامه چاپی در صورت درخواست در اختیار بیمه‌گذاران قرار می‌گیرداطلاعیه جدید ستاد مقابله با کرونای بیمه ایرانبررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های بیمه ایران و ایران خودروصیادی آسیب زای چینی ها در خلیج‌فارس با مشارکت "ژن‌ خوب"برخی عناصر سطحی مجلس تحت تاثیر احمدی‌نژاد هستندسپاه پاسداران وارد می شود؛ مواجهه منطقی با کرونا در دستور کارحمله نیروهای لباس شخصی به کوی دانشگاهکرونایی‌های مجلس معرفی شدند۲۰ میلیارد یورو خارج از ایران بلوکه شده است/ دستور رهبری را اجرا کردمکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کنندحادثه در مترو تهران / واگن های مترو از خط خارج شدنداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟رسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استکرونا ارزش سهام «نت‌فلیکس» را به اوج رساند/ ۵۰۰ دلار برای هر سهمفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهرانآخرین قیمت‌ها از بازار سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبهرشد شاخص بورس از تب و تاب افتادموسوی: اراده سیاسی رهبران چین و ایران بر توسعه روابط راهبردی استمیدانستیم بازگشایی آمارها را بالا می برد این جهل ما نبود، این ضعف اقتصاد ما بود/فشار بیاورند ناگفته ها را می گویم


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved