سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۵۹۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۰۱ ۱۲:۳۷

دادکان: می‌خواهند مردم سرگرم واگذاری سرخابی‌ها باشند/ صداوسیما دلال باشگاه‌های صنعتی استرییس پیشین فدراسیون فوتبال می‌گوید: واگذاری استقلال و پرسپولیس ترفندی برای سرگرم کردن مردم است.

به گزارش اصلاحات پرس، محمد دادکان درباره خصوصی‌سازی باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: اگر خاطرتان باشد من در همان دوره‌ای که رییس فدراسیون بودم، اعلام کردم که این خصوصی‌سازی یک سرگرمی است. حتی به آقای پوری‌حسینی (رییس سازمان خصوصی‌سازی) در همان دوره گفتم که خود شما بهتر می‌دانید که این کار انجام شدنی نیست. حالا این بار که مصر هستند، مطمئن باشید که شب عید با من تماس می‌گیرد و من هم می‌گویم عذرخواهی می‌کنم که این حرف را زدم. الان می‌خواهند دکمه کت‌وشلوار را بفروشند. شما مطمئن باشید کت‌وشلوار سالم به دست کسی نمی‌رسد.

او افزود: یادم هست یک بار آقای نجف‌زاده که الان نماینده ایران در آمریکاست، یک برنامه‌ای با من در تلویزیون داشت. او به من گفت که شما نوستراداموس هستید که هرچه می‌گویید همان می‌شود؟ من گفتم که نوستراداموس نیستم ولی جامعه و مسوولانم را می‌شناسم. امروز یک کلاه درست کردیم و می‌خواهیم بگذاریم سر مردم تا ۴ یا ۶ ماه سرشان گرم باشد.

رییس پیشین فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگویش با برنامه رادیویی "تهران ورزشی" گفت: خصوصی‌سازی این دو باشگاه انجام نمی‌شود. نهایتش این است که کت‌وشلوار را نگه می‌دارند و دکمه روی کت را می‌فروشند.
دادکان در پاسخ به این سوال که چرا معتقد است که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس واگذار نمی‌شوند؟ توضیح داد: به این دلیل که این دو باشگاه را به خاطر سروصدایی که دارد، محبوبیتی که در اذهان عمومی و مردم دارد، به شخص واگذار نمی‌کنند. مگر ما به غیر از خدا از کس دیگری واهمه داریم؟ آن‌ها ترس این را دارند به کسی واگذار کنند که آن فرد یک روزی علیه آن‌ها آدم جمع کند و شعار دهد و یا آن کاری که مدنظرش را انجام دهد. آن‌ها ترس این موضوع را دارند. آن‌ها دو مدیر را به تلویزیون می‌آورند و از این دو درباره خصوصی‌سازی می‌پرسند. آقا خصوصی‌سازی را به چه کسی بسپرند؟ کی چنین پولی دارد که استقلال و پرسپولیس را بخرد؟ می‌گویند که پیشکسوتان این دو باشگاه را بخرند، تماشاگران سهام بخرند، این کار را بکنیم، آن کار را بکنیم. همه این‌ها صوت است. آن‌ها اگر به کسی هم واگذار کنند، از این جیب در می‌آورند و به آن جیب می‌گذارند و به خاطر این که ظاهر قضیه را حفظ کنند، دکمه را به یک نفر واگذار می‌کنند.

او درباره افرادی که برای خرید باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام آمادگی می‌کنند که یکی از آن‌ها علی‌پروین بوده که اعلام آمادگی کرده که با جمعی از پیشکسوتان پرسپولیس قصد خرید این باشگاه را دارد، بیان کرد: من خیلی راحت به شما می‌گویم. آقای پروین برای همه ما قابل احترام است ولی شما هرجور یک طرف قضیه بروید، آقای پروین هست. او می‌گوید ما می‌خواهیم بخریم. "ما" چه کسانی هستند؟ "ما" همان‌هایی هستند که یک زمان در پرسپولیس مدیر بودند و نمی‌توانستند باشگاه را بچرخانند. مدیرانی بودند که الان با هم جمع شدند و می‌گویند ما می‌خواهیم باشگاه را بخریم. آن‌ها می‌خواهند جنجال و سروصدا در جامعه درست کنند. شما آقای پروین را روی خط بیاورید و بپرسید آن‌هایی که می‌خواهند پرسپولیس را بخرند چه کسانی هستند. آن‌ها همان مدیران قبلی هستند که در باشگاه بودند و باشگاه را به حال و روز بدی انداختند و حالا هم می‌خواهند باشگاه را بخرند. سوال بزرگ در این مساله این است که باید از مسوولان وزارت ورزش و جوانان پرسید. زمانی که این دو باشگاه فروخته شد، تضمینش چیست که این پرسپولیس و استقلال کوچک نشود؟ مشکلات‌شان اضافه نشود؟
رییس پیشین فدراسیون فوتبال افزود: شما می‌گویید پیشکسوت. کدام پیشکسوت؟ من همه پیشکسوتان را می‌شناسم. پشت آن‌ها چند مدیر از داخل و خارج هستند که پرسپولیس را بخرید. فرضا که شما باشگاه را خریدید. مگر شما قبلا مدیر این باشگاه نبودید؟ در دوره خودتان برای این باشگاه چه کار کردید؟

دادکان ادامه داد: استقلال، پرسپولیس و فدراسیون فوتبال یک ساختمان دارند که آن هم دوستان من، من و بچه‌های بازار زحمت کشیدند که در زمان خودمان برای آن‌ها خریدیم. الان اگر آن ساختمان‌ها نبود، این افراد کجا می‌خواستند بنشینند و تصمیم‌گیری کنند؟ حالا سوال من این است. افرادی که ۴۰ سال است که می‌گویند می‌خواهیم این دو باشگاه را بخریم، چه کار برای این دو باشگاه کردند؟ به خدا نباید مردم را باوجود تمام مشکلاتی که دارند، تمام نابسامانی‌هایی که وجود دارد، با این مسائل بی‌ارزش سرگرم کنیم. صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای بازی پرسپولیس با تیم ژاپنی چه کارها می‌کرد. الان العین به فینال جام باشگاه‌های جهان رفته است. پس الان امارات هم باید تمام کشورهای دنیا را تصرف کند که به فینال باشگاه‌های جهان رسیدند.

او افزود: چون نمی‌توانیم مشکلات مردم و جامعه را مرتفع کنیم، می‌خواهیم آن‌ها را سرگرم کنیم. الان مشکلات جامعه ما باشگاه استقلال و پرسپولیس است؟

رییس پیشین فدراسیون فوتبال درباره مزایایی که می‌تواند واگذاری این دو باشگاه داشته باشد، اظهار کرد: درست است، مزایا دارد. مگر تیم‌های خصوصی دیگری نداشتیم؟ بنشینید و آخر و عاقبت باشگاه تراکتور را ببینید. من امروز تنها کسی هستم که این حرف‌ها را می‌زنم. شما آخر و عاقبت آن آدمی که الان برای باشگاه تراکتور زحمت می‌کشد و از جیب خودش هزینه می‌کند را ببنیند. الان یک سری دورش را می‌گیرند، پول‌های این آدم جابه‌جا می‌شود و در نهایت می‌رود. تا الان چند باشگاه که خصوصی بودند را ول کردند و رفتند؟ شما این تجربه را دارید و بازهم موضوع واگذاری پرسپولیس و استقلال را مطرح می‌کنید؟ چه کسانی می‌خواهند این دو باشگاه را بخرند؟ همه خریداران کسانی هستند که برای این دو باشگاه یک آجر هم نگذاشتند.
دادکان در ادامه درباره ولخرجی در تیم‌های صنعتی توضیح داد: هنوز هم همین اعتقاد را دارم که در تیم‌های صنعتی ولخرجی می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، هم‌زمان با خروج آقای شریعتمداری از وزارت صنعت، من هم استعفایم را به وزیر جدید اعلام کردم. می‌گویند در این مملکت با فساد مبارزه می‌کنیم. من هم قبول دارم، امروز با فساد مبارزه می‌شود ولی با برگ و شاخه مبارزه می شود. هنوز ریشه و تنه باقی مانده است. شما ببینید در باشگاه‌های صنعتی چه پولی جابه‌جا می‌شود. دلال این باشگاه‌ها صداوسیما است. من این را به راحتی می‌گویم.

منبع: ایسنا

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

جنجال نامه آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به رهبری و انتقادش از وضع کنونی جمهوری اسلامیمی‌ترسیدم ظریف مخ ترامپ را بزندپاسخ موسوی به ادعای احمدی‎ نژاد: توافق ۲۵ ساله ایران و چین درحد پیش‌نویس استتأملی بر یک نامه/سعید حجاریانکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!«ملک جماران» ریاست جمهوری؛ بهانه ای برای هجمه دوباره به خاتمی و اطرافیانش؟!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردواکنش گل‌محمدی به شایعه نخواستن سیدجلالخبر بد برای استقلال/ دوری ۴ هفته‌ای ارسلان مطهری تایید شدسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بود
آخرین اخبار

مهاجری: فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس به درون مجلس کشیده می‌شودپیشنهاد ایتالیایی برای طارمیهشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبری طبری و سایر متهمان/همکاری مه آفرید خسروی با دانیال زاده۲۵۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور / ۱۶۳ تن جان باختندکاوه آفاق در نقش قاچاقچی ارز/ خواننده پاپ به «خانه امن» رسیدتحرکات زیرپوستی «مصطفی الکاظمی» در عراقافزایش مداوم قیمت خودرو در بازار بی‌مشتریتعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!سناریوهای مختلف درباره کنکور ۹۹/کنکور امسال در شب برگزار می‌شود؟میزان صحت و قطعیت تست‌های PCR چقدر است؟بازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماستبیمه ایران معین جزو شرکت‌های باکیفیت صنعت بیمه استاجباری شدن استفاده از ماسک در محیط‌های اداری بیمه ایرانپسری در زندان از ترس کرونا ماده ضدعفونی‌کننده خورد و جان باختانتقام از نانوای ثروتمند رنگ خون گرفت/ طناز جوان چرا با مرد 76ساله رابطه داشت؟اخاذی مرد جوان از خانم دندانپزشک 55 ساله به بهانه انتشار تصاویر شخصیعلی پاکدامن: فقط آقازاده ها را استخدام می‌کنند!روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ سیف: رئیس‌جمهور می‌گفت گزارش‌های بانک مرکزی را قبول ندارمجزییاتی از امکان فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت در بورسقادرآشنا: تصمیمی برای تعطیلی تئاتر نداریم


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved