سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۱۹۷۲۱

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۱۰/۰۴ ۱۳:۰۵

کدام بخش صداوسیما بیشترین بودجه را می‌بلعد؟تهیه‌کننده برنامه «مشاعره ملی» معتقد است که بیشترین هزینه صداوسیما صرف حقوق و دستمزد نیروی انسانی اداری می‌شود؛ در حالی که صداوسیما سازمانی فرهنگی و هنری است و هدف تولید برنامه و محتوا برای مخاطبان است.

به گزارش اصلاحات پرس، امیرحسین آذر در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت آگهی‌های بازرگانی در تلویزیون بیان کرد: آگهی‌های بازرگانی یکی از شریان‌های حیاتی تامین مالی است. باید هم در حوزه بهداشت و درمان تبلیغات نظارتی باشد که مردم گرفتار نشوند و هم اینکه نظارتی برای حجم آگهی‌ها وجود داشته باشد. بخش بازرگانی در تلویزیون را مدیریت می‌کنند و ساختارهای خاصی همیشه وجود دارد؛ بنابراین بعید می‌دانم حجم آگهی‌ها تغییر کرده باشد. اما این مساله که آگهی بازرگانی نباشد یا کمتر باشد در این بازه زمانی و وضعیت اقتصادی، خوب نیست.

او با اشاره به دستمزد و حقوق کارمندان سازمان صدا و سیما اظهار کرد: بیشترین هزینه صداوسیما صرف حقوق و دستمزد نیروی انسانی اداری می‌شود؛ در حالی که صداوسیما سازمانی فرهنگی و هنری و هدف آن، تولید برنامه و محتوا برای مخاطبان است. این مساله  متاسفانه به دوره‌های قبلی مدیریت سازمان و شاید هدف‌گذاری اشتباه برگردد.

این برنامه‌ساز اضافه کرد: در صداوسیما باید بیشتر به فکر تولید و به‌کارگیری نیروی فنی و تولید باشیم اما بیشتر نیروهای اداری را به کار گرفته‌ایم؛ در حالی که این حجم وسیع امروز نیاز نیست؛ البته بعید می‌دانم بتوان کارمندان صداوسیما را تعدیل کرد.

آذر درباره آموزش نیروهای انسانی در سازمان صداوسیما گفت: به نظرم باید نیروی انسانی را با آموزش کوتاه مدت تخصصی‌تر کنند. ما در برنامه‌سازی مشکل بسیاری در بحث مالی داریم، همیشه بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد بودجه سازمان صرف حقوق و دستمزد می‌شود. ما ضعف نیروی متخصص داریم و خروجی دانشکده‌ها برای این تعداد شبکه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی در مراکز استان‌ها و تهران پاسخگو نیست. بنابراین نیروهای اداری صداوسیما که فعالیت آنچنانی ندارند، می‌توانند به نیروهای فنی کمک کنند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

جنجال نامه آیت‌الله موسوی خوئینی‌ها به رهبری و انتقادش از وضع کنونی جمهوری اسلامیتأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!می‌ترسیدم ظریف مخ ترامپ را بزندپاسخ موسوی به ادعای احمدی‎ نژاد: توافق ۲۵ ساله ایران و چین درحد پیش‌نویس استکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!«ملک جماران» ریاست جمهوری؛ بهانه ای برای هجمه دوباره به خاتمی و اطرافیانش؟!هاشم آقاجری: کارنامه مصدق نشان می‌دهد که در ایران امکان یک توسعه دموکراتیک ملی و مستقل وجود داردسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودمحکومیت محمدعلی کامفیروزی، فعال سابق نشریات دانشجویی به دوسال حبس
آخرین اخبار

عراقچی: نباید بهانه دست آمریکا بدهیم/ امیدواریم شرایط سیاسی داخلی بر سیاست خارجی تاثیر نگذاردظریف: وزارت خارجه در مقابل دوستان داخلی هم مجبور است از خود دفاع کندنحوه استفاده از جعبه لایتنرافشاگری یک نماینده زن علیه هیات ۷ نفره هیات رئیسه مجلس/ به ما گفتند زن باید بچه داری کند۲۳۱ میلیون تومان وجه رایج مملکت/ اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واریز شدآمار فوت و بستری در خوزستان کاهش چشمگیری داشت/ ۲۶۱۳ ابتلا در عرض ۲۴ ساعت گذشتهدستفروشی نباید غیرقانونی باشد«انیو موریکونه» درگذشتمهاجری: فضاهای تندِ سیاسی در خارج از مجلس به درون مجلس کشیده می‌شودپیشنهاد ایتالیایی برای طارمیهشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبری طبری و سایر متهمان/همکاری مه آفرید خسروی با دانیال زاده۲۵۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور / ۱۶۳ تن جان باختندکاوه آفاق در نقش قاچاقچی ارز/ خواننده پاپ به «خانه امن» رسیدتحرکات زیرپوستی «مصطفی الکاظمی» در عراقافزایش مداوم قیمت خودرو در بازار بی‌مشتریتعطیلی فوتبال در وضعیت سفید، برگزاری در وضعیت قرمز!سناریوهای مختلف درباره کنکور ۹۹/کنکور امسال در شب برگزار می‌شود؟میزان صحت و قطعیت تست‌های PCR چقدر است؟حدیث ۱۱ ساله، قربانی جدید فرزندکشیبازی با قیمت ارز و سکه، عملیات روانی دشمن علیه اقتصاد ماست


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved