سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۶۰۹

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ۱۶:۳۰

شریعتمداری: هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران به جرم دفاع از حقوق کارگری برخورد کندوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری در خصوص آخرین وضعیت پیگیری پرونده کارگران بازداشتی هفت تپه و رایزنی‌های صورت گرفته با قوه قضائیه در خصوص پرونده آنها گفت: هماهنگی خوبی بین قوه قضائیه و وزارت کار و نمایندگان استانی این قوه در سطوح مختلف به وجود آمده برای اینکه پیگیر مطالبات کارگری باشیم. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این هماهنگی به گونه‌ای است که اگر در چارچوب قانون، اعتراضات جامعه کارگری خصوصا در محیط کار صورت گرفته باشد، به طور کامل و با رعایت جوانب امر به اعتراضات آنها رسیدگی و مسایل آنها پیگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه نباید به کارگرانی که در چارچوب قانون اعتراضات رسمی، مدنی و صنفی خود را به خاطر دستمزد و سایر حقوق‌شان ابزار می‌کنند، تعرض شده و برخورد قضایی با آنها صورت گیرد. 

شریعمتداری ادامه داد: وزارت کار باید به عنوان مرجع قانونی تشخیص موضوعات کارگری به کار گرفته شود و نظر کارشناسی‌اش مورد توجه دستگاه قضایی قرار گیرد، چراکه هم ریاست قوه قضائیه و هم دادستان کشور در این زمینه توافق دارند.

وی تاکید کرد: جامعه کارگری ما جزو نجیب‌ترین اقشار جامعه است که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران همواره همراه انقلاب بوده و در سال‌های جنگ شهدای زیادی را تقدیم کرده است. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز می‌دانیم کارگران ما در سختی و مشکلات زندگی می‌کنند و منابع محدودی دارند که با آن زندگی‌شان را اداره می‌کنند، مخصوصا جامعه بازنشستگان کارگری که ما باید آنها را مورد تکریم قرار دهیم.

وی ادامه داد: معتقدیم حتی جرائمی که در حوزه کارگری واقع‌ شده است باید با رأفت اسلامی با آنها برخورد شود. هیچ‌کس نباید با نمایندگان کارگران و تشکل‌های آنها به جرم دفاع از حقوق کارگری؛ برخورد کند و هیچ کارگری نباید مورد تعرض دستگاه نظارتی قرار گیرد.

شریعتمداری تاکید کرد:‌ ما در این موارد صد در صد حامی و زبان گویای تشکل‌هایی هستیم که حقوق اساسی کارگری را مطالبه می‌کنند.

وی بیان کرد: به‌طور منظم با نمایندگان کارگری دیدار داریم و جلسات منطقه‌ای در این خصوص ترتیب داده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ما ۳ منطقه از کشور را به ۶ بخش تقسیم کرده‌ایم و جلسات منظمی با روسای کانون‌ها و شوراها مشترکا داشته‌ایم. هفته گذشته نیز در محل سازمان تأمین اجتماعی جلسه‌ای با نمایندگان کارگری برگزار شد.

وی تاکید کرد: جلساتی که با نمایندگان و روسای کانون‌های کارگری برگزار می‌کنیم کاملا بازهستند و نظرات در هر سطوحی مطرح‌ می‌شود. باید بگویم بنده و معاونینم تمامی نظرات را می‌شنویم و راهکاری برای آنها پیدا می‌کنیم و حتی اگر در مواقعی پیگیری موردی برعهده دستگاه اجرایی دیگری باشد، باز ما خودمان را مکلف به پیگیری آن می‌دانیم.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟بورس چگونه از حباب خارج می‌شود؟اصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستمحمد مهاجری: اصولگرایان از رسیدن به پاستور اطمینان دارندجنایت مرد قناد به خاطر همسر سابق
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved