سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۷۶۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۰۹ ۱۴:۱۶

اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه/ محسن غرویانواقعیت این است که در کشور دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب داریم و یک گروه معتدل داریم که نه از این طرف و نه از آن طرف نیستند و مردم باید از بین چنین چهره‌هایی که هم عالم باشند یعنی اهل دانش و علم باشند و هم روحیه مردمی بیشتری داشته باشند و به رای و نظر و رفاه مردم بیندیشند، شناسایی کنند و قاطعانه انتخاب کنند.

روزنامه آرمان ملی در  یادداشتی به قلم محسن غرویان، تحلیلگر مسائل سیاسی، آورده است: نکته دیگر اینکه مردم واقعا الان لیستی رای می‌دهند و اگر یک لیستی بسته شود که واقعا دارای این شرایط باشند مردم با خیال راحت می‌توانند رای دهند و نظرشان را اعلام کنند. به نظر می‌رسد باید مردم را با چنین چهره‌هایی آشنا کرد تا بتوانند راحت انتخاب کنند و اسیر شعارها نشوند. شعارها مردم را خسته کرده و آنچه مردم دنبال آن هستند، کارآمدی، قاطعیت و شفافیت است و افرادی انتخاب شوند که صریحا اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه را که باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شود و مصالح ملت را تامین می‌کند سرلوحه کارشان قرار دهد. اگر چنین شود، مردم شرکت می‌کنند و حضور حداکثری خود را به نمایش می‌گذارند. درحقیقت نباید صحنه را خالی کرد و باید قاطعانه در صحنه ایستاد و شفاف با مردم صحبت کرد و خالی کردن صحنه از سوی جناح اعتدال و اصلاح‌طلب باعث می‌شود که افراطیون دوباره به صحنه و بر سر کار آیند.

بنابراین مردم آمادگی دارند که جریان‌های اصلاح‌طلبی و اعتدالی در صحنه حضور داشته باشند و امور کشور را برعهده بگیرند. همچنین جوانگرایی باید در این انتخابات مدنظر باشد. چهره‌های جوان، فعال، پرکار و اهل علم و دانش روز باید به صحنه کشورداری و مدیریت و قانونگذاری وارد شوند. چون دنیا در حال تحول است و مجلس ما هم باید متحول شود. قانونگذاری ما باید به سمت مدرنیته حرکت کند. روشنفکران دینی در این زمینه خیلی می‌توانند کمک کنند. یعنی چهره‌هایی به مجلس راه یابند که به معنای واقعی کلمه هم روشنفکر باشند و هم اهل علم و دانش روز و در عین حال اصول و پایه‌های اخلاقی و دینی را هم به درستی بشناسند و به آن عمل کنند. اگر چنین چهره‌هایی وارد صحنه شوند مردم صد درصد به آنها رای می‌دهند. درواقع اصلاح‌طلبی مفهوم وسیعی دارد و گرایش‌ها باید به سمت اصلاح باشد و در عین حال تفکر اصلاح‌طلبانه و آینده‌نگر و رو به پیشرفت باید در انتخاب نماینده‌ها ملاک باشد و لیست نهایی می‌تواند دربر گیرنده طیف‌های مختلفی باشد که در این باور اشتراک نظر دارند. یعنی پیشرفت کشور، مصالح کشور، نظر ملت و شور و شورا را قبول دارند، افکار عمومی را معیار می‌دانند، این افراد تحت عناوین گروه‌ها و احزاب مختلف اشکالی ندارد ولی نگاه و نگرش آنها به آینده کشور چنین باشد، اینها می‌تواند در یک لیست قرار بگیرند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved