Telegram Instagram Twitter Tags Rss
22768
1398/08/09 14:16

اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه/ محسن غرویان

اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه/ محسن غرویان

واقعیت این است که در کشور دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب داریم و یک گروه معتدل داریم که نه از این طرف و نه از آن طرف نیستند و مردم باید از بین چنین چهره‌هایی که هم عالم باشند یعنی اهل دانش و علم باشند و هم روحیه مردمی بیشتری داشته باشند و به رای و نظر و رفاه مردم بیندیشند، شناسایی کنند و قاطعانه انتخاب کنند.

روزنامه آرمان ملی در  یادداشتی به قلم محسن غرویان، تحلیلگر مسائل سیاسی، آورده است: نکته دیگر اینکه مردم واقعا الان لیستی رای می‌دهند و اگر یک لیستی بسته شود که واقعا دارای این شرایط باشند مردم با خیال راحت می‌توانند رای دهند و نظرشان را اعلام کنند. به نظر می‌رسد باید مردم را با چنین چهره‌هایی آشنا کرد تا بتوانند راحت انتخاب کنند و اسیر شعارها نشوند. شعارها مردم را خسته کرده و آنچه مردم دنبال آن هستند، کارآمدی، قاطعیت و شفافیت است و افرادی انتخاب شوند که صریحا اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه را که باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شود و مصالح ملت را تامین می‌کند سرلوحه کارشان قرار دهد. اگر چنین شود، مردم شرکت می‌کنند و حضور حداکثری خود را به نمایش می‌گذارند. درحقیقت نباید صحنه را خالی کرد و باید قاطعانه در صحنه ایستاد و شفاف با مردم صحبت کرد و خالی کردن صحنه از سوی جناح اعتدال و اصلاح‌طلب باعث می‌شود که افراطیون دوباره به صحنه و بر سر کار آیند.

بنابراین مردم آمادگی دارند که جریان‌های اصلاح‌طلبی و اعتدالی در صحنه حضور داشته باشند و امور کشور را برعهده بگیرند. همچنین جوانگرایی باید در این انتخابات مدنظر باشد. چهره‌های جوان، فعال، پرکار و اهل علم و دانش روز باید به صحنه کشورداری و مدیریت و قانونگذاری وارد شوند. چون دنیا در حال تحول است و مجلس ما هم باید متحول شود. قانونگذاری ما باید به سمت مدرنیته حرکت کند. روشنفکران دینی در این زمینه خیلی می‌توانند کمک کنند. یعنی چهره‌هایی به مجلس راه یابند که به معنای واقعی کلمه هم روشنفکر باشند و هم اهل علم و دانش روز و در عین حال اصول و پایه‌های اخلاقی و دینی را هم به درستی بشناسند و به آن عمل کنند. اگر چنین چهره‌هایی وارد صحنه شوند مردم صد درصد به آنها رای می‌دهند. درواقع اصلاح‌طلبی مفهوم وسیعی دارد و گرایش‌ها باید به سمت اصلاح باشد و در عین حال تفکر اصلاح‌طلبانه و آینده‌نگر و رو به پیشرفت باید در انتخاب نماینده‌ها ملاک باشد و لیست نهایی می‌تواند دربر گیرنده طیف‌های مختلفی باشد که در این باور اشتراک نظر دارند. یعنی پیشرفت کشور، مصالح کشور، نظر ملت و شور و شورا را قبول دارند، افکار عمومی را معیار می‌دانند، این افراد تحت عناوین گروه‌ها و احزاب مختلف اشکالی ندارد ولی نگاه و نگرش آنها به آینده کشور چنین باشد، اینها می‌تواند در یک لیست قرار بگیرند.

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 , All rights reserved.