سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۷۶۸

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۰۹ ۱۴:۱۶

اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه/ محسن غرویانواقعیت این است که در کشور دو طیف اصولگرا و اصلاح‌طلب داریم و یک گروه معتدل داریم که نه از این طرف و نه از آن طرف نیستند و مردم باید از بین چنین چهره‌هایی که هم عالم باشند یعنی اهل دانش و علم باشند و هم روحیه مردمی بیشتری داشته باشند و به رای و نظر و رفاه مردم بیندیشند، شناسایی کنند و قاطعانه انتخاب کنند.

روزنامه آرمان ملی در  یادداشتی به قلم محسن غرویان، تحلیلگر مسائل سیاسی، آورده است: نکته دیگر اینکه مردم واقعا الان لیستی رای می‌دهند و اگر یک لیستی بسته شود که واقعا دارای این شرایط باشند مردم با خیال راحت می‌توانند رای دهند و نظرشان را اعلام کنند. به نظر می‌رسد باید مردم را با چنین چهره‌هایی آشنا کرد تا بتوانند راحت انتخاب کنند و اسیر شعارها نشوند. شعارها مردم را خسته کرده و آنچه مردم دنبال آن هستند، کارآمدی، قاطعیت و شفافیت است و افرادی انتخاب شوند که صریحا اصلاحات عاقلانه و عقلانیت اصلاح‌طلبانه را که باعث رشد و پیشرفت کشور می‌شود و مصالح ملت را تامین می‌کند سرلوحه کارشان قرار دهد. اگر چنین شود، مردم شرکت می‌کنند و حضور حداکثری خود را به نمایش می‌گذارند. درحقیقت نباید صحنه را خالی کرد و باید قاطعانه در صحنه ایستاد و شفاف با مردم صحبت کرد و خالی کردن صحنه از سوی جناح اعتدال و اصلاح‌طلب باعث می‌شود که افراطیون دوباره به صحنه و بر سر کار آیند.

بنابراین مردم آمادگی دارند که جریان‌های اصلاح‌طلبی و اعتدالی در صحنه حضور داشته باشند و امور کشور را برعهده بگیرند. همچنین جوانگرایی باید در این انتخابات مدنظر باشد. چهره‌های جوان، فعال، پرکار و اهل علم و دانش روز باید به صحنه کشورداری و مدیریت و قانونگذاری وارد شوند. چون دنیا در حال تحول است و مجلس ما هم باید متحول شود. قانونگذاری ما باید به سمت مدرنیته حرکت کند. روشنفکران دینی در این زمینه خیلی می‌توانند کمک کنند. یعنی چهره‌هایی به مجلس راه یابند که به معنای واقعی کلمه هم روشنفکر باشند و هم اهل علم و دانش روز و در عین حال اصول و پایه‌های اخلاقی و دینی را هم به درستی بشناسند و به آن عمل کنند. اگر چنین چهره‌هایی وارد صحنه شوند مردم صد درصد به آنها رای می‌دهند. درواقع اصلاح‌طلبی مفهوم وسیعی دارد و گرایش‌ها باید به سمت اصلاح باشد و در عین حال تفکر اصلاح‌طلبانه و آینده‌نگر و رو به پیشرفت باید در انتخاب نماینده‌ها ملاک باشد و لیست نهایی می‌تواند دربر گیرنده طیف‌های مختلفی باشد که در این باور اشتراک نظر دارند. یعنی پیشرفت کشور، مصالح کشور، نظر ملت و شور و شورا را قبول دارند، افکار عمومی را معیار می‌دانند، این افراد تحت عناوین گروه‌ها و احزاب مختلف اشکالی ندارد ولی نگاه و نگرش آنها به آینده کشور چنین باشد، اینها می‌تواند در یک لیست قرار بگیرند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

ادعای روزنامه آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون درز کرده استبا مشارکت ۶۵ درصدی، اصلاح‌طلبان شانس اول پیروزی هستند/ شاید قالیباف اصلا به مجلس راه پیدا نکندحضرات آماده ریسک نبودند/شاید مردم بعدها از نرفتن پای صندوق رای پشیمان شوندبرادر یکی‌ از فوتی‌های کرونای قم: به‌اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند/چندنفر مثل برادرم بودند و مردنداصلاحات اساسا نمی‌خواهد و نباید با صندوق رای قهر کند/به اعتدال گرایان اعتمادی نیستمجلس آینده شعاری و هیجانی می‌شود/با سناریو، دولت و اصلاح‌طلبان را تخریب کردندپیام مشارکت ۴۰ درصدی انتخابات مجلس یازدهم یک هشدار بزرگ بودپروژهٔ یک‌ دست‌ سازی حاکمیت به‌ نفع افراطی‌ ترین جریان سیاسی موجود کلیدخورده استدرباره جعبه سیاه هواپیما حرف‌های مرا تقطیع کردند/منطقه ما کمبود نیرو ندارد کمبود عقل داردکرباسچی: رای ندادن، رای به رقیب است
آخرین اخبار

اسکوچیچ: در ایران احساس امنیت بیشتری نسبت به برخی کشورهای غربی دارممحمد رحمانیان: همه تئاترها و فیلم‌ها فدای تار موی یک هموطنمگزارشی از تشخیص قطعی کرونا در زندان نداشتیم/ احتمال تمدید تعطیلی دانشگاه‌هاحریرچی: منم کرونایی شدماعتماد مردم برای ما اصل است/همه دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا را امر لازم تلقی کنندپیشنهاد کارگردانان خارجی به مهناز افشارکمیته انضباطی شجاعی را 3 جلسه محروم کردذوالنوری قاطعانه ادعای نماینده قم درباره فوت شدگان کرونا را تکذیب کردرهبری به اصولگرایان اجازه نمی‌ دهند رئیس‌ جمهوری را استیضاح کنندقالیباف نمی‌تواند مثل لاریجانی بر مجلس حکومت کنداعدام آخرین بازمانده باند سارقان جنایتکارمراجع تقلید واقعا مخالف قرنطینه کردن قم بخاطر کرونا هستند؟رهبری اجازه نمی دهند مجلس یازدهم در برابر دولت روحانی رفتار احساسی داشته باشدروحانی: آزاد راه تهران - شمال نمایش قدرت مهندسان ایرانی استرضاوند: نیاز داریم که همه بازیکنان را در اختیار داشته باشیم/ در لیگ قهرمانان آسیا صعود خواهیم کردواکنش استوکس به تهدید پرسپولیس/ تا کرونا هست تعطیلات ادامه دارد!دو راهکار AFC برای بازی پرسپولیس و سپاهان/ تعطیلی آسیا منتفی است!یک بیمار مبتلا به کرونا در استان البرز فوت کردتایید ابتلای دانشجوی خواجه‌نصیر به کروناویروس پس از اعلام منفی بودن تستهای پیشین!نتیجه نهایی آزمایش دو مورد مرگ بیمار مشکوک به کروناویروس ساوه مثبت اعلام شد


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved