سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۹۷۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۱۹ ۱۷:۱۱

غرویان: سخنان پناهیان درباره محاکمه مذاکره‌کنندگان تحت‌ تاثیر طیف احمدی‌نژاد است/ تندروها دست از خرابکاری بردارندمحسن غرویان گفت: حرکات و سخنان تند به نظر می‌رسد با مدیریت طیف احمدی‌نژاد است. در واقع آنها به طیف احمدی‌نژاد وابسته‌اند و چون به فکر این هستند که بعد از دولت روحانی روی کار بیایند، سعی دارند جامعه را ملتهب کنند تا خودشان را منجی کشور قلمداد کنند.

اعتمادآنلاین نوشت: محسن غرویان با اشاره به صحبت‌های اخیر پناهیان که خواستار محاکمه مذاکره‌کنندگان توافق هسته‌ای شده بود، گفت: برای بررسی چنین رفتارهایی می‌توان به چند نکته اشاره کرد. اول اینکه باید گفت این‌گونه حرکات و سخنان تند به نظر می‌رسد با مدیریت طیف احمدی‌نژاد است.

او ادامه داد: در واقع آنها به طیف احمدی‌نژاد وابسته‌اند و چون به فکر این هستند که بعد از دولت روحانی روی کار بیایند، سعی دارند جامعه را ملتهب کنند تا خودشان را منجی کشور نشان دهند.

وی افزود: همچنین آنها به دلیل دنبال این هستند که شکست‌های انتخاباتی سال‌های گذشته را به نوعی جبران کنند و به همین دلیل صلاح خودشان را در سیاه‌نمایی می‌بینند.

مدرس فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه گفت:‌ تلاش‌های تندروها همچنین نشان می‌دهد حتی خودشان را جلوتر از رهبری می‌بینند. من خودم در جلسه‌ای بودم که آقای ظریف گفتند از نیویورک با رهبری تماس گرفته و ایشان گفته‌اند: «شما مذاکرات را با صلابت ادامه بدهید.» مقام معظم رهبری حتی برداشتن گام‌های هسته‌ای را خیلی علنی تایید کردند و گفتند بعد از خروج آمریکا از برجام باید طبق توافق هسته‌ای تعهدات‌مان را کاهش بدهیم.

غرویان توضیح داد: شرح این شرایط نشانگر آن است که حرف‌هایی که درباره برجام زده می‌شود و تخریب‌هایی که علیه مذاکره‌کنندگان صورت می‌گیرد،‌ کارهایی غیرقانونی هستند و با هدف و نیت سیاسی پیگیری می‌شوند. البته مردم ایران مردمی باهوش و نکته‌سنج هستند. به همین دلیل این پیام را باید به افراطیون داد که در آینده‌ای نزدیک مجبور به تحمل حاشیه‌نشینی خواهند شد.

این چهره حوزوی همچنین تاکید کرد: در سال‌های اخیر، مخصوصاً بعد از روی کار آمدن دولت روحانی و مجلس دهم، بازندگان انتخاباتی هنوز با شکست کنار نیامده‌اند. آنها به جای اینکه بروند و ایرادهایشان را اصلاح کنند و به فکر این باشند که برنامه‌های مدونی برای اداره کشور ترتیب دهند تا از این طریق بتوانند مردم را به رأی دادن ترغیب کنند، به طور دائم حاشیه‌سازی می‌کنند و ترجیح‌شان را سیاه‌نمایی و تخریب دیگری گذاشته‌اند تا بار دیگر فرصت حضور در دولت و مجلس را به دست آورند.

محسن غرویان در پایان گفت: توصیه‌ مشفقانه به تندروها این است که دست از خرابکاری و تحرکات ضرررسان بردارند، چراکه کشور سختی‌های زیادی را تجربه می‌کند. به همین دلیل لازم است همه گروه‌ها اولویت را مصالح نظام بدانند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved