سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۲۹۸۳

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ۱۳:۰۷

اصلاح‌طلبی راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است/ شرایط سال ۹۸ با سال ۹۴ خیلی فرق داردمرتضی مبلغ، عضو اتحاد ملت، گفت‌: اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است و برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مهم این است که آنهایی که بر تکرار سیاست‌های غلط و دردسرساز گذشته اصرار دارند به خود بیایند و با تعدیل رد صلاحیت‌ها فضا را برای برگزاری انتخاباتی به نفع نظام آماده کنند.

به گزارش اعتمادآنلاین، عضو اتحاد ملت اذعان می‌کند جریان اصلاحات در انتخابات پیش رو حتماً باید با چهره‌هایی اصلاح‌طلب وارد فضای انتخاباتی شود.

مرتضی مبلغ، با اشاره به فضایی که در سال 94 حاکم بود، گفت: فضای انتخابات مجلس دهم به گونه‌ای بود که حذف تندروها در اولویت قرار گرفت. تلاش بر این بود تا به نوعی نهاد مهم قوه مقننه را از شر افراطی‌گری‌ها خلاص کنیم. به همین دلیل بنا بر اقتضای شرایط، جریان اصلاحات به این تصمیم رسید که با برخی از چهره‌های معتدل اصولگرا همنشینی را در انتخابات تجربه کند که نتیجه هم داد و مجلس دهم از تندروها به نوعی پاک‌ شد. اما در این دور شرایط بهتر و تندروها حاشیه‌نشین شده‌اند.

این چهره اصلاح‌طلب ادامه داد: شرایط سیاسی‌، اجتماعی و البته اقتصادی کشور ما را به این نتیجه می‌رساند که اقتضای موقعیت فعلی روی کار آمدن مجلسی توانمند است تا با کارایی‌اش بتواند مشکلات را روزبه‌روز کاهش دهد. دقیقاً به همین دلیل جریان اصلاحات در این دوره برای حفظ شأن مجلس سراغ نیروهایی خواهد رفت که از درایت و شجاعت لازم برای انجام وظایف نمایندگی برخوردار باشند و این وظیفه ملی اصلاح‌طلبان است.

این فعال سیاسی افزود: اما باید توجه داشت که وظیفه ملی و البته دینی عوامل دیگر دست‌اندرکار در انتخابات و مشخصاً شورای‌ نگهبان این است که اجازه حضور را به همه افراد دارای صلاحیت بدهند.

مرتضی مبلغ در پایان سخنانش گفت: با در نظر گرفتن چالش کشور با جهان، معلوم می‌شود نظام به انتخاباتی پرشور و با بیشترین رأی‌های ممکن نیاز دارد. اصلاح‌طلبی که راهی سخت و حرکت در مسیر صعب‌العبور است برای نظام هر کاری که لازم باشد انجام خواهد داد. مهم این است که آنهایی که بر تکرار سیاست‌های غلط و دردسرساز گذشته اصرار دارند به خود بیایند و با تعدیل رد صلاحیت‌ها فضا را برای برگزاری انتخاباتی به نفع نظام آماده کنند.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟مصباحی مقدم : اقتصادکشور نه دست اصولگراها بوده نه اصلاح طلبهاکمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!آخرین جزئیات از حکم اعدام 3 بازداشت‌شده اعتراضات آبان/وکلا امکان دسترسی به پرونده را نداشته‌اندرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بود
آخرین اخبار

بازداشت دزدی که گاوصندوق را به دوش گرفته‌بود و می‌بردسوشا مکانی: بهتر است درباره آن شلوار صحبت نکنم!وردربرمن خواستار جذب طارمی شدتوضیح درباره اعزام به خدمت مشمولان کروناییآزمون‌های دکتری و ارشد؛ شاید وقتی دیگرمعاون وزیر بهداشت: حمایت تنفسی موثرترین عامل درمان بیماری کروناستنقشه بانک مرکزی برای کاهش تورم چیست؟نه «برجام» غرب‌گرایی است،‌ نه «توافق با چین» شرق‌گراییترسیم خطوط تعامل قوا در کلام رهبریاصلاح طلبان بر سر دو راهی/گردش از نوری به نبویهر دو باختند؛ هم صداوسیما، هم روح‌الله زمجلسه‌های عزاداری محرم با وجود کرونا باید برگزار شوددهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری برگزار شدصادق زیباکلام: برجام گرفتار تیر غیب شدسرنوشت تاج‌بخشی/ سعید حجاریانبرخورد خارج از چارچوب قانون با مفسدترین افراد عین فساد استاحمدی‌نژاد پاسخگوی عملکرد دوران ریاست‌جمهوری خود خواهد بود؟طرح رجیستری، قاچاق تلفن‌همراه را متوقف نکرده استاستعفای عارف باید در «شورای عالی» بررسی شود/ عبدالله نوری ریاست شورایعالی سیاستگذاری را می پذیرد؟دولت بعدی از جنس مجلس یازدهم نخواهد بود/ مجلس یازدهم نماینده هیچ طبقه‌ای نیست


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved