سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۲۷۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۹/۰۵ ۱۵:۰۳

میرزایی‌نیکو: مخارج مردم دلاری و دریافتی آنها ریالی است/حقوق‌بگیران باید درآمد پایدار پیدا کنندیک نماینده مجلس گفت: فاصله بین مصرف و قیمت‌ها با زندگی مردم و حقوقی که دریافت می‌کنند به حدی زیاد شده که هر چقدر هم حقوق افزایش پیدا کند نمی‌تواند این خلأ را پر کند. حقوق باید به صورت متعارف افزایش یابد و در کنار آن باید راهکارهای دیگری برای افزایش قدرت خرید مردم در نظر گرفت.

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده دماوند و فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به اینکه افزایش حقوق کارمندان و کارگران نمی‌تواند تاثیر چندانی بر زندگی مردم داشته باشد، گفت: فاصله بین مصرف و قیمت‌ها با زندگی مردم و حقوقی که دریافت می‌کنند به حدی زیاد شده که هر چقدر هم حقوق افزایش پیدا کند نمی‌تواند این خلأ را پر کند.

او ادامه داد: مخارج مردم دلاری است، اما دریافتی آنها ریالی است. بنابراین این 2 نمی‌تواند با یکدیگر تطبیق پیدا کند. حداقل حقوق کارگری کمتر از 2 میلیون تومان است، اگر حقوق آنها را چهار میلیون تومان هم کنیم، زندگی او چگونه می‌گذرد؟ ماهیانه 800 هزار تومان خرج بنزین و رفت و آمد کارگری می‌شود که در حاشیه شهر زندگی می‌کند و برای کار به تهران می‌آید. در صورتی که پیش از این خرج رفت و آمد این فرد حدود 200 هزار تومان بود.

این نماینده مجلس با انتقاد از کاهش ارزش حقوق‌ها در پی گرانی، تاکید کرد: اگر حقوق کارگران را چهار برابر هم کنیم، ارزش این حقوق به قبل از گرانی‌ها برنمی‌گردد. بنابراین نیاز است تا تدابیر دیگری اتخاذ شود. ضمن افزایش متعارف حقوق‌ها، باید به سمت و سویی رفت که به واقع حقوق‌بگیران درآمد پایدار پیدا کنند. باید روش‌هایی را تدبیر کنیم تا با شیوه‌های مختلف موجب راه افتادن چرخه اقتصاد شود، راه افتادن این چرخه هم به چرخه اقتصادی منطقه‌ای و جهانی برمی‌گردد.

میرزایی‌نیکو گفت: نمی‌توانیم تنها چرخه اقتصادی داخلی را راه بیندازیم. اگر رونق اقتصادی داشته باشیم ولی بخش صادرات کار نکند، عملاً گشایشی حاصل نمی‌شود. از این رو این موارد لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

او ادامه داد: من با افزایش حقوق به صورت متعارف موافق هستم و در کنار آن باید راهکارهای دیگری برای افزایش قدرت خرید مردم در نظر گرفت.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved