سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۴۶۲

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۱۵:۱۷

جلال جلالی‌زاده:

مردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند/ مقامات نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهندجلال جلالی‌زاده، فعال اصلاح‌طلب، گفت‌: چون مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است، حتماً باید سازوکاری تعیین شود تا ان‌شاءالله مردم در پای صندوق‌های رأی حضوری چشمگیر داشته باشند.

به گزارش اعتمادآنلاین، جلال جلالی‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، با تاکید بر اینکه فضای سردی بر انتخابات مجلس یازدهم حاکم است اظهار داشت: به طور کاملاً ملموسی احساس می‌کنم مردم شور و شوقی برای انتخابات ندارند.

مجلس دهم نتوانست مشکلات‌مان را کم کند

او افزود:‌ این پدیده دلایل زیادی دارد که می‌توان مهم‌ترین آنها را تشدید نارضایتی‌ها در این چند وقت اخیر دانست.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه سخنانش گفت: با توجه به وضعیتی که در جامعه مشاهده می‌شود، به‌ طور طبیعی مردم پیش خود می‌گویند وقتی مجلس دهم نتوانست مشکلات‌مان را کم کند و حتی در پاره‌ای از مواقع نمایندگان توان دفاع از جایگاه مجلس را نداشتند، چه دلیلی دارد با رأی‌هایمان نمایندگانی را برای مجلس یازدهم انتخاب کنیم.

افکار عمومی نسبت به نوع تعیین صلاحیت نگران است

عضو حزب اتحاد ملت ایران افزود:‌ نکته‌ تاسف‌آور و البته تکراری دیگر هم این است که افکار عمومی نسبت به نوع تعیین صلاحیت توسط شورای نگهبان نگران است. می‌توان گفت تقریباً اطمینان دارند که باز هم قرار بر رد صلاحیت چهره‌های شاخص است. این مساله انگیزه و رغبت قشرهای مختلف را تا حد زیادی پایین می‌آورد.

جلالی‌زاده ادامه داد:‌ به همین دلیل به اعضای محترم شورای نگهبان توصیه می‌شود با در نظر گرفتن موقعیت خطیر کشور در نحوه تشخیص صلاحیت‌ها تجدید نظر کنند.

دورنمای ناامیدکننده‌ای داریم

نماینده ادوار مجلس اضافه کرد: مجموعه این شرایط دورنمای ناامیدکننده‌ای را پیش روی ما گذاشته است. به همین دلیل لازم است مقامات بلندپایه نظام به مردم وعده انتخابات رقابتی بدهند و سلسله دستورهایی صادر شود تا در تعیین صلاحیت‌ها تخلفی صورت نگیرد. شاید به این طریق مردم حس کنند که این انتخابات با انتخابات گذشته فرق دارد.

مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است

جلال جلالی‌زاده در پایان سخنانش گفت: عملکرد مجلس دهم ضعیف بود و این برای مردم کافی است تا نسبت به رأی دادن سرد شوند. پس چون مشارکت در انتخابات حیثیت نظام است، حتماً باید سازوکاری تعیین شود تا ان‌شاءالله مردم در پای صندوق‌های رأی حضوری چشمگیر داشته باشند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

همه‌ی آنچه درباره‌ی «جمشید شارمهد» و انجمنش می‌دانیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردصدور قرار موقوفی تعقیب برای سردار نقدی غیرقانونی است/ درخواست اعاده دادرسی می کنیمبرای ۱۴۰۰ نیاز به تغییر صحنه داریم/چه اشکالی دارد یک پایداری در سبد کاندیداهای ۱۴۰۰ باشد؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسنداصلاح‌طلبان با نامزد شناخته شده به صحنه انتخابات می‌آیند؟جهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلماصلاحات از کادرسازی و پوست‌اندازی غافل است/ برای رهبران سیاسی اصلاحات انتقاد از خود بی‌معناستچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟اصلاح‌طلبان دیگر از کسی که از اعلام وابستگی به جریان اصلاحات ابا دارد حمایت نمی‌کنند
آخرین اخبار

احمدی نژاد میان اقشار طرفدار شخصیت های پوپولیست کاریزما دارد/ جامعه از جریانات سیاسی ناامید شدهجهان، پس از کرونا چگونه خواهد بود؟/ محمود سریع‌القلمتحلیلی از سرگذشت علمی و کارآفرینی استاد عالی نسب/ چرا با گران شدن ارز مخالفت کرد؟چه کسی رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان می‌شود؟تئوریسین‌های اصلاحات هنوز در حال و هوای سال ۷۶ هستند/ مردم می‌گویند این‌ها سر و ته یک کرباسندرقابت قیمت کاغذ با قیمت طلا و ارز!/ علت گرانی کتاب چیست؟آخرین خبر از پرونده‌های وقف جنگل ها در آق‌مشهد و کوه دماوندسه نسخه‌ برای نظارت بر نمایندگان/ ردصلاحیت چند مرحله‌ای می‌شود؟به خاطر حمایت از عمه ام، با اسید به شوهرش حمله کردمسخنگوی قوه قضاییه: آزادی در انتظار یکی از فعالان محیط‌زیستی/ عفو شامل او شدچرا فیفا جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد؟نتایج طرح مالیات خانه‌های خالی دو سال دیگر بروز می‌کندتغییر پروتکل‌های بهداشتی برگزاری کنکور/استفاده از مصلی‌ها و ورزشگاه‌هامسکن ارزان می شود؟مردم با رعایت مقررات بهداشتی، مانع بروز موج جدید کرونا شوندتیم‌های اروپایی به دنبال جذب «حسینی»جان باختگان کرونا در کشور به ۱۷ هزار و ۹۷۶ نفر رسیدعماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیمایرادات دولت هیچ ربطی به اصلاح‌طلبان نداردبی‌اعتمادی بیشترین آسیب را در مواجهه با بحران و فشار به همراه خواهد داشت/ آذرمنصوری


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved