سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۸۵۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۸:۰۷

چگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟صفایی‌فراهانی با تاکید بر اینکه چگونه می‌توانیم از این به بعد به ملت بگوییم که نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید، گفت: وقتی مردم نگاه می‌کنند می‌بینند بزرگ‌ترین فاجعه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، حقیقتش را رسانه‌های دیگر بیان می‌کنند و آنها هستند که باعث شدند نهایتاً هم این مقوله عنوان شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، محسن صفایی‌فراهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در واکنش به خبر ساقط شدن هواپیمای اوکراین به وسیله پدافند سپاه گفت: به یزدان که گر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم. نمی‌دانم چگونه فاجعه هدف گرفتن این هواپیما را می‌توان به خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند، تسلیت گفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتشار خبر اصابت موشک به این هواپیما در رسانه‌های خارجی عنوان کرد: واقعاً می‌توان گفت شنیدن واقعیت فاجعه هدف قرار گرفتن این هواپیما از زبان رسانه‌های بیگانه و پنهان‌کاری مقامات نظامی که خودشان را مدافعان انقلاب می‌دانند، بزرگ‌ترین خفتی است که به این ملت بزرگ تحمیل کرده‌اند.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر کشته شدن 60 نفر از هموطنان در مراسم تشییع جنازه سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان ادامه داد: این مردم در مراسم تشییع جنازه سپهبد شهید قاسم سلیمانی در پی تروری که آمریکایی‌ها کرده بودند در همه شهرهای ایران ازخودگذشتگی را به حد اعلا رسانده بودند. نمی‌دانم این نوع دروغ و این نوع برخورد و پنهان‌کاری با این مردم فداکار، چگونه توجیه می‌شود.

او سپس گفت: به موازات آن پنهان‌کاری سازمان هواپیمایی کشوری است؛ این نهاد مسئولیت دفاع از حریم هوایی ایران را به لحاظ امنیت پرواز دارد و باید صادقانه در مقابل مردم مطالب را عنوان کند، اما با وقاحت تمام بالاترین رده‌های آن با مردم صحبت و خیلی صریح اعلام کردند که اصابت موشک اصلاً امکان‌پذیر نبوده است.

صفایی‌فراهانی با اشاره به اینکه این نوع دروغ گفتن یک اعلام خطر جدی برای حکومت است، افزود: این بحرانی است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت و دامن‌گیر همه ارکان حکومتی ما شده است. متاسفانه در این واقعه در کنار آن فساد گسترده، این دورغ‌گویی علنی خود را نشان داد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با گفتن اینکه «به نظر من در این باره نمی‌توان تنها بعد خطای انسانی را در نظر گرفت»، اظهار کرد: بعد خطای انسانی قابل قبول بود به شرط اینکه همان روز با ملت به صورت خیلی ساده و با صداقت و شفافیت اعلام می‌کردند.

او ادامه داد: اما آنچه بیشتر از همه به نظر من برای مردم سنگین است، سقوط اخلاق حاکمیتی است، آن هم در بالاترین سطوح کشور که می‌تواند بزرگ‌ترین فاجعه برای مردم باشد.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر اینکه چگونه می‌توانیم از این به بعد به ملت بگوییم که نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید، گفت: وقتی مردم نگاه می‌کنند می‌بینند بزرگ‌ترین فاجعه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، حقیقتش را رسانه‌های بیگانه بیان می‌کنند و آنها هستند که باعث شدند نهایتاً این حقیقت عنوان شود دیگر چکار می شود کرد؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: من واقعاً متاسف هستم که سال‌ها برای این شرایط کار و فکر می‌کردم ما داریم به این مردم خدمت و برای آنها کار می‌کنیم. نمی‌دانم با این شرایطی که به مردم تحمیل می‌شود، چگونه می‌خواهیم به آنها پاسخ دهیم و چگونه می‌خواهیم از این به بعد به صورت این مردم نگاه کنیم.

او افزود: آن هم این مردمی که واقعاً بعد از اتفاقات آبان‌ماه با همه خلوص خود آمدند و نشان دادند از یک سرباز از جان گذشته چگونه استقبال می‌‌کنند و چگونه در مراسم او شرکت می‌کنند.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر لزوم تجدید نظر در عملکرد حاکمیت عنوان کرد: فکر می‌کنم اگر حاکمیت به این مساله نپردازد و خیلی صریح و روشن به آن ورود نکند و برخوردی صورت ندهد، بار سنیگنی نه تنها بر دوش خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند بلکه بر دوش همه ملت ایران می‌گذارد. واقعاً چگونه مردم باید این نوع فریبکاری‌ها را تحمل کنند و به روی خودشان نیاورند؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: به نظر من مقامات تصمیم‌گیر کشور باید صریحاً به این قضیه ورود پیدا کنند چراکه سه روز با همه توان خود سعی کردند با دروغ‌پردازی مساله را در نزد مردم وارونه جلوه دهند. این کار در هیچ‌جای دنیا نمی‌تواند هیچ‌گونه توجیه و پذیرشی داشته باشد.

او افزود: به نظر من این بزرگ‌ترین خطری است که امروز ایران را تهدید می‌کند و اگر جلوی آن را نگیرند، چه بسا که در آینده خطرات بزرگ‌تری بیافرینند و بعد دیگر نشود با آنها برخورد کرد.

صفایی‌فراهانی در پایان گفت: من واقعاً بابت این کار متاسف هستم و از صبح که خبر آن را شنیده‌ام همه توانم از بین رفته است. چگونه می‌توان در جامعه‌ای زندگی کرد که به این راحتی به مردم دروغ گفته می‌‌شود و واقعیت را نشان نمی‌دهند. به هر حال من خیلی برای خودم و همه مردم ایران متاسفم که چنین مسئولانی با این شرایط بر آنها حکومت می‌کنند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

بیرانوند: من و سیدجلال قهرمانی را از پرسپولیس گرفتیم!نشت اطلاعات تلگرام چه تبعاتی دارد؟بهترین فیلم‌های درام سال را بشناسیدروحانی مسائل ساده‌تر از کرونا را هم نتوانست مدیریت کند/ راه‌حل کرونا قرنطینه است اما دولت نه انگیزه‌ دارد نه منابعماجرای قتل موبایل‌فروشی که نباید مغازه‌اش را باز می‌کردکدام مدل مهار کرونا بهتر است؛ دموکراسی کره جنوبی یا دیکتاتوری چین؟8 پیشنهاد دکتر معین به رییس‌جمهور برای پیشگیری و درمان کرونا در کشوروقتی با آمریکا می‌جنگیم باید هزینه‌اش را هم بدهیمآیا محمد جواد ظریف نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود؟علی نصیریان: وقتی اینقدر آسیب‌پذیریم، این‌همه غرور و قلدری چه معنایی دارد؟
آخرین اخبار

نگاه سیاست زده به هنر تمامی نداردمرعشی: واقعیات امروز کشور تعامل مجلس با دولت را می‌طلبدسرنوشت قاتل راننده تریلی البرزیدستگیری عاملان دار زدن یک سگدستاوردهای کرونا/عماد افروغآخرین وضعیت ترامپ : بایدن در 6 ایالت حساس پیشتاز است/ آیا ترامپ به راحتی انتخابات را می بازد؟سوزان رایس: به خاطر بی‌کفایتی ترامپ هزاران آمریکایی بی‌جهت جان خواهند باختاولین «خروج» کرونایی سینما؛ تصمیم «اوج» و حاتمی‌کیا برای خصوصی‌ها نمی‌صرفداستقبال ظریف از طرح روسیه برای ایجاد «گذرگاه سبز» در برابر تحریم‌هاصنوف تهران هفته آینده هم تعطیل اندارجاع بیش از ۷۰۰ متوفی به دلیل مسمومیت‌های‌ الکلیتعداد مبتلایان به ویروس کرونا به نفر ۶۴۵۸۶ افزایش یافت/قربانیان ۳۹۹۳ نفرتجربه حاکمیت یک دست تجربه شکست خورده‌ای است/تندروها چهره جدیدی برای ۱۴۰۰ معرفی می‌کننداحتمالات تعیین تکلیف لیگ نوزدهم فوتبال/ شانس برگزاری بیشتر استمتقاضیان وام یک میلیون تومانی در سایت هدفمندی یارانه‌ها ثبت‌نام کنندتداوم رشد شاخص بورس در بازار امروزنرخ سکه و طلا در ۲۰ فروردین/ سکه تمام بهار آزادی به قیمت ۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان رسیدنرخ ارز آزاد در ۲۰ فروردین/ دلار به قیمت ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان رسیدبرداشتن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به نفع کل دنیا و یک ضرورت استپیگیری ماجرای ثروت‌های بادآورده در خاطرات سال ۷۶ هاشمی و واکنش جالب یزدی و رئیسی


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved