سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۳۸۵۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۰/۲۲ ۱۸:۰۷

چگونه به ملت بگوییم نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید؟صفایی‌فراهانی با تاکید بر اینکه چگونه می‌توانیم از این به بعد به ملت بگوییم که نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید، گفت: وقتی مردم نگاه می‌کنند می‌بینند بزرگ‌ترین فاجعه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، حقیقتش را رسانه‌های دیگر بیان می‌کنند و آنها هستند که باعث شدند نهایتاً هم این مقوله عنوان شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، محسن صفایی‌فراهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در واکنش به خبر ساقط شدن هواپیمای اوکراین به وسیله پدافند سپاه گفت: به یزدان که گر ما خرد داشتیم/ کجا این سرانجام بد داشتیم. نمی‌دانم چگونه فاجعه هدف گرفتن این هواپیما را می‌توان به خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند، تسلیت گفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتشار خبر اصابت موشک به این هواپیما در رسانه‌های خارجی عنوان کرد: واقعاً می‌توان گفت شنیدن واقعیت فاجعه هدف قرار گرفتن این هواپیما از زبان رسانه‌های بیگانه و پنهان‌کاری مقامات نظامی که خودشان را مدافعان انقلاب می‌دانند، بزرگ‌ترین خفتی است که به این ملت بزرگ تحمیل کرده‌اند.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر کشته شدن 60 نفر از هموطنان در مراسم تشییع جنازه سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان ادامه داد: این مردم در مراسم تشییع جنازه سپهبد شهید قاسم سلیمانی در پی تروری که آمریکایی‌ها کرده بودند در همه شهرهای ایران ازخودگذشتگی را به حد اعلا رسانده بودند. نمی‌دانم این نوع دروغ و این نوع برخورد و پنهان‌کاری با این مردم فداکار، چگونه توجیه می‌شود.

او سپس گفت: به موازات آن پنهان‌کاری سازمان هواپیمایی کشوری است؛ این نهاد مسئولیت دفاع از حریم هوایی ایران را به لحاظ امنیت پرواز دارد و باید صادقانه در مقابل مردم مطالب را عنوان کند، اما با وقاحت تمام بالاترین رده‌های آن با مردم صحبت و خیلی صریح اعلام کردند که اصابت موشک اصلاً امکان‌پذیر نبوده است.

صفایی‌فراهانی با اشاره به اینکه این نوع دروغ گفتن یک اعلام خطر جدی برای حکومت است، افزود: این بحرانی است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت و دامن‌گیر همه ارکان حکومتی ما شده است. متاسفانه در این واقعه در کنار آن فساد گسترده، این دورغ‌گویی علنی خود را نشان داد.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با گفتن اینکه «به نظر من در این باره نمی‌توان تنها بعد خطای انسانی را در نظر گرفت»، اظهار کرد: بعد خطای انسانی قابل قبول بود به شرط اینکه همان روز با ملت به صورت خیلی ساده و با صداقت و شفافیت اعلام می‌کردند.

او ادامه داد: اما آنچه بیشتر از همه به نظر من برای مردم سنگین است، سقوط اخلاق حاکمیتی است، آن هم در بالاترین سطوح کشور که می‌تواند بزرگ‌ترین فاجعه برای مردم باشد.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر اینکه چگونه می‌توانیم از این به بعد به ملت بگوییم که نباید به رسانه‌های بیگانه رو بیاورید، گفت: وقتی مردم نگاه می‌کنند می‌بینند بزرگ‌ترین فاجعه‌ای که در کشور اتفاق می‌افتد، حقیقتش را رسانه‌های بیگانه بیان می‌کنند و آنها هستند که باعث شدند نهایتاً این حقیقت عنوان شود دیگر چکار می شود کرد؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: من واقعاً متاسف هستم که سال‌ها برای این شرایط کار و فکر می‌کردم ما داریم به این مردم خدمت و برای آنها کار می‌کنیم. نمی‌دانم با این شرایطی که به مردم تحمیل می‌شود، چگونه می‌خواهیم به آنها پاسخ دهیم و چگونه می‌خواهیم از این به بعد به صورت این مردم نگاه کنیم.

او افزود: آن هم این مردمی که واقعاً بعد از اتفاقات آبان‌ماه با همه خلوص خود آمدند و نشان دادند از یک سرباز از جان گذشته چگونه استقبال می‌‌کنند و چگونه در مراسم او شرکت می‌کنند.

صفایی‌فراهانی با تاکید بر لزوم تجدید نظر در عملکرد حاکمیت عنوان کرد: فکر می‌کنم اگر حاکمیت به این مساله نپردازد و خیلی صریح و روشن به آن ورود نکند و برخوردی صورت ندهد، بار سنیگنی نه تنها بر دوش خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند بلکه بر دوش همه ملت ایران می‌گذارد. واقعاً چگونه مردم باید این نوع فریبکاری‌ها را تحمل کنند و به روی خودشان نیاورند؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: به نظر من مقامات تصمیم‌گیر کشور باید صریحاً به این قضیه ورود پیدا کنند چراکه سه روز با همه توان خود سعی کردند با دروغ‌پردازی مساله را در نزد مردم وارونه جلوه دهند. این کار در هیچ‌جای دنیا نمی‌تواند هیچ‌گونه توجیه و پذیرشی داشته باشد.

او افزود: به نظر من این بزرگ‌ترین خطری است که امروز ایران را تهدید می‌کند و اگر جلوی آن را نگیرند، چه بسا که در آینده خطرات بزرگ‌تری بیافرینند و بعد دیگر نشود با آنها برخورد کرد.

صفایی‌فراهانی در پایان گفت: من واقعاً بابت این کار متاسف هستم و از صبح که خبر آن را شنیده‌ام همه توانم از بین رفته است. چگونه می‌توان در جامعه‌ای زندگی کرد که به این راحتی به مردم دروغ گفته می‌‌شود و واقعیت را نشان نمی‌دهند. به هر حال من خیلی برای خودم و همه مردم ایران متاسفم که چنین مسئولانی با این شرایط بر آنها حکومت می‌کنند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

هیچ‌کس صدای رومینا را نشنیدقیمت جدید محصولات سایپا اعلام شدمهریه‌ گل‌ های‌ رز‌ دردسر ‌ساز ‌شد!جزئیات تازه از قتل رومینا، دختر 14 ساله تالشیسعودی کیست که در ایران آقایی کند؟ لجن می‌مالم بر سرش/ آمریکا غلط می‌کند جلوی قدرت موشکی ایران را بگیردقیمت هر متر خانه‌ در تهران به 17 میلیون تومان رسیدتوصیه‌ برجامی بهزاد نبوی به روحانی/درخواست شکوری‌راد برای بررسی دلایل کاهش مشارکت در انتخاباتعارف: نقدها را می‌پذیرم/در دام هیاهوی تبلیغاتی گرفتار نمی‌شوم/برای رفع حصر تلاش کردمآغاز گمانه‌زنی ها در مورد گزینه‌های انتخابات ریاست‌جمهوری/احمدی نژاد، رییسی، ظریف و دیگران23 سال بعد/ توییتری ها درباره دوم خرداد چه گفتند؟
آخرین اخبار

تداوم روند کاهشی قیمت‌های خودرو در بازارجهانگیری: موانع اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی به سرعت رفع شودشرایط تصویب یک قانون مؤثر و کارآمد در تأمین امنیت زنان فراهم شودبه مردم برای کاهش مشارکت در انتخابات حق می‌دهمبهبودخواهی و ضرورت تقویت طبقه متوسط/ علی جمالیتهیه طرحی برای تعیین تکلیف جا ماندگان سهام عدالتتدارک اکران «کشتارگاه» در «درایوین سینما» و حکایت یک راه دور زدن برای تماشاگربرای اولین بار در ۳۰ سال گذشته ارتش به خیابان‌های آمریکا آمد/ اعتراضات در قاب تصاویرتداوم رشد شاخص بورسپیشنهاد عجیب نماینده مجلس: روزانه یک ختم کامل قرآن داشته باشیمامکان خرید و فروش سهام عدالت برای مشمولان مهیاستتاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند/ جان باختگان ۷ هزار و ٧٣۴ نفربهای هفت میلیون و ۴۲۰ هزار تومانی سکه در بازار آزادخلیل‌زاده: بازیکنان گول برخی مدیران را نخورندزنوزی: شرکتهای حاشیه فوتبال اصرار به برگزاری دارند/برگزاری لیگ نیاز مبرم مردم نیستکاهش اندک نرخ دلارتروئیکای اروپایی به «ابراز تاسف» در قبال لغو معافیت‌های هسته‌ای ایران بسنده کردوزیر آموزش و پرورش: آماده برگزاری امتحانات پایان سال هستیممتن پاسخ تهدیدآمیز فیفا به فدراسیون ایران/فرصت برای فرار از تعلیقحقوق سربازان ۲۰ درصد اضافه شد/ خبر خوش برای مشمولان غایب


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved