سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۲۴۱۶۵

تاریخ انتشار :

۱۳۹۸/۱۱/۱۵ ۲۲:۳۷

تاج زاده:

کاهش رقابت انتخاباتی به نفع جنگ طلبان آمریکا استیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب خواستار زمینه‌سازی برای افزایش مشارکت در انتخابات شد و گفت: کاهش رقابت انتخاباتی به نفع جنگ طلبان اسراییل و آمریکا و شخص دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور است.

"سید مصطفی تاج‌زاده" روز سه شنبه در مناظره با جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: فقط تونس از میان کشورهای عربی توانست از بحران های پس از بهار عربی به سلامت بگذرد زیرا گروه‌های سیاسی با هم گفت و گو کردند.
وی با اشاره به اینکه این انتخابات، نخستین انتخابات بعد از گام دوم انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: گام دوم انقلاب اسلامی را باید با افزایش مشارکت مردمی و همراه با تقویت جمهوریت برداریم.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مشکلات کشور در حوزه‌های اقتصادی و مدیریتی، مهاجرت نخبگان را نتیجه تنگ نظری‌ها دانست و گفت: انتخابات می‌توانست مرهمی بر زخم‌های جامعه و حرکت به سمت آشتی ملی باشد.
تاج زاده با بیان اینکه کاهش رقابت انتخاباتی به نفع جنگ طلبان اسراییل و آمریکا و شخص ترامپ است، اضافه کرد: سیاست کلان اعلام شده رهبری افزایش مشارکت حداکثری است.
وی با اشاره به ابعاد تاثیرات بین المللی انتخابات تاکید کرد: حضور سلایق مختلف می‌تواند قدرت بین المللی ایران را افزایش دهد.
معاون سیاسی و اجتماعی وزارت کشور دولت اصلاحات با بیان اینکه نه فقط اصلاح طلبان بلکه بسیاری از اصولگرایان و حتی طرفدران احمدی‌نژاد نیز در انتخابات رد شدند، افزود: بر اساس عقل سلیم، مردم باید اصلاح طلبان را در انتخابات رد کنند نه اینکه شورای نگهبان رد کند.
تاج‌زاده با انتقاد از شورای نگهبان تصریح کرد: داور یک مسابقه فوتبال نباید طرفدار یک تیم خاص باشد.
وی با بیان اینکه احزاب اصلاح طلب، استانداران و افراد منتسب به این جریان رد صلاحیت شده اند، تاکید کرد: شورای نگهبان برای نظارت بر قوانین مصوب مجلس تاسیس شده و کارکرد اصلی آن هم این است.
تاج‌زاده افزود: بر اساس قانون اساسی، شورای نگهبان فقط موظف به تایید صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری است و در مورد مجلس یا خبرگان یا شوراها چنین وظیفه ای ندارد.
وی با اشاره به رد صلاحیت علی مطهری، غلامرضا حیدری، پروانه سلحشوری و محمود صادقی و افراد دیگر تاکید کرد: پاکدستی این افراد ثابت شده است و فقط به خاطر نطق هایشان رد صلاحیت شده اند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه ۲۰۰۰ نفر افراد صلاحیت شده جدید، افراد شاخص اصلاح طلب را شامل نمی‌شود، گفت: افرادی با سابقه جهاد و دفاع از نظام رد صلاحیت شده‌اند.
تاج‌زاده با اشاره به برگزاری انتخابات در اوایل انقلاب افزود: باید تنوع نامزدهای انتخابات را افزایش دهیم تا مشارکت بالا رود.
معاون سیاسی و اجتماعی وزارت کشور دولت اصلاحات معتقد است حالا که نظام تثبیت شده، باید تنوع سلایق را در انتخابات افزایش دهیم و افرادی مثل علی مطهری را به عناوین مختلف ردصلاحیت نکنیم.  
تاج‌زاده تاکید کرد: صادقی، مطهری و برخی افراد دیگر که نام بردم، خواهان این هستند که مستندات رد صلاحیتشان ارائه شود.  

تخریب شورای نگهبان بازی سیاسی است

"جلیل محبی" دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز با بیان اینکه نظارت استصوابی و شورای نگهبان در قانون اساسی آمده است، گفت: در فرانسه که قانون اساسی ما از آنجا گرفته شده، تمام اعضای شورای نگهبان انتصابی هستند اما در ایران بخشی از آنها انتخابی هستند.   
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه محبوبیت اصلاح طلبان در نظرسنجی ها کاهش یافته، گفت: اصلاح طلبان رای ندارند و چون می دانند پیروز انتخابات نخواهند بود با کلیدواژه انتصابات در حال تخریب شورای نگهبان هستند.  
محبی با بیان اینکه کلیدواژه اصلاح طلبان، قبلا تقلب بود و الان صحبت از انتصابات می کنند، افزود: اصلاح طلبان اگر رای داشتند در انتخابات ریاست جمهوری قبلی از حسن روحانی حمایت نمی کردند و عارف را کنار نمی گذاشتند.  
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه بخشی از اعضای شورای نگهبان منتخب لیست امید وابسته به اصلاح طلبان هستند، خاطرنشان کرد: خود اعضای لیست امید به اعضای اصولگرای شورای نگهبان رای دادند و اعضای انتخابی شورای نگهبان را خودشان انتخاب کردند.  
وی خطاب به تاج زاده گفت: شما اول انقلابی حزب اللهی بودید و به نظام اعتراض نمی کردید اما الان چون در قدرت نیستید به شورای نگهبان اعتراض می کنید و این کشمکش شما بازی سیاسی است.  
محبی با اشاره به بیش از سه دهه حضور اصلاح طلبان در قدرت، تصریح کرد: قوانین انتخابات را خود اصلاح طلبان نوشته اند و زمانی که در قدرت بودند بر اساس همین مستندات، افراد را رد می کردند اما اکنون به همان قوانین اعتراض دارند.  
این فعال سیاسی افزود: مصطفی کواکبیان، مجید انصاری و محمدرضا تابش که اصلاح طلب هستند و به نفع اصلاح طلبان فعالیت می کنند، همیشه تایید شده اند، چون مشکلی ندارند.
محبی، اصلاح طلبی را در ایران برای انجام فعالیت اصلاح طلبانه، ناتوان ارزیابی کرد و گفت: لازم است اصلاح طلبان به قانون توجه کنند و بر اساس قانون اساسی عمل کنند.  
وی با اشاره به رد صلاحیت توده ای ها حتی در مجلس اول بعد از انقلاب گفت: شورای نگهبان بر اساس قانون اساسی، نامزدها را رد صلاحیت کرده و برای حفظ آبروی آنها دلایل را اعلام نمی کند.

تبلیغاتپربازدیدترین ها

ادعای روزنامه آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به بیرون درز کرده استبرادر یکی‌ از فوتی‌های کرونای قم: به‌اصرار من از برادرم تست کرونا گرفتند/چندنفر مثل برادرم بودند و مردندمجلس آینده شعاری و هیجانی می‌شود/با سناریو، دولت و اصلاح‌طلبان را تخریب کردندپیام مشارکت ۴۰ درصدی انتخابات مجلس یازدهم یک هشدار بزرگ بوددرباره جعبه سیاه هواپیما حرف‌های مرا تقطیع کردند/منطقه ما کمبود نیرو ندارد کمبود عقل داردکرباسچی: رای ندادن، رای به رقیب استحیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت تا امروز من بیایم این حرفها را بشنومتاجرنیا: با وجود مشارکت اندک هم اصولگرایان پیروز انتخابات تهران نمی‌شوندآستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمرهبری به اصولگرایان اجازه نمی‌ دهند رئیس‌ جمهوری را استیضاح کنند
آخرین اخبار

برای سلامت جامعه خودمان را فدا می‌کنیم اما در برابر بی‌عدالتی سکوت نمی‌کنیم!نامه جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در پی بازداشت چند فعال دانشجوییبازی 4 تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا به تعویق افتاداستوکس ۱۰۰هزار دلار از پرسپولیس گرفت و فلنگ را بست!ربودن دختر صاحبکار برای ازدواج پنهانی/ پدر راز ناپدید شدن دخترش را برملا کرد؟مرگ عشق پشت میله های زندان/ به حرف های مادرشوهرم مشکوک شدمامواج سیل ۱۷۵ روستای لرستان را محاصره کرداسپیلبرگ می‌رود، هریسون فورد می‌ماندنامزدهای بهترین عکس‌ خبری جهان در سال ۲۰۲۰آستان مقدس حضرت معصومه(س):مطلب منتشر شده در سایت نظر شخصی بود/با فرد خاطی برخورد کردیمFATF و حل مشکل بانکی/هاشمی طبامشارکت و صندوق استیضاح/عباس عبدیآزمایش کرونای زن 55 ساله در ارومیه مثبت اعلام شدمصباحی‌مقدم: حضرت آقا گفتند این دولت، دولت خودمان است/ رأی به مجلس با رأی به نظام قابل قیاس نیستنقوی حسینی: باید صرف‌نظر از احساسات نسبت به تعطیلی مدارس تا پایان سال اقدام کرددرگذشت فوتسالیست قمی به دلیل ابتلا به کروناپژمان نوری و 8 بازیکن ملوان مشکوک به کروناکنعانی‌مقدم: باز شدن کانال مالی اینستکس موجب برداشتن گام‌های مثبت زیادی می‌شودفوت 3 فرد مبتلا به کرونا در لاهیجانحسن‌بیگی: قرنطینه تهران واجب است/ برخی با بیماری هم با مماشات برخورد می‌کنند


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved